Mac için En İyi Ücretsiz ve Ücretli PDF Düzenleyicileri

Mac için En İyi Ücretsiz ve Ücretli PDF Düzenleyicileri

/ Okuma süresi: 8 dk, 21 sn / Yorum (0)
A A A

PDF, çoğu insan için tanıdık bir dosya biçimidir. Adobe, ilk olarak 1993'te piyasaya sürüldü ve daha sonra, 2008'de herkesin PDF dosyaları ve bunun için gerekli araçları oluşturmalarını sağlamak için standartlaştırdı. Artık Mac'inizde PDF'leri düzenlemek ve oluşturmak için en iyi seçimlerimiz var.

Bugünlerde seçim için çok sayıda PDF editörleri var ve hepsi aynı görevi yapıyor gibi görünüyor. Çoğu zaman, zaman ayırmaya değmeyecek alternatifler var, ancak ücretsiz yapılması çok zor bu uygulamaların.

MacOS'ta PDF'e Nasıl Oluşturulur
Mac'iniz ile doğal olarak PDF'ler oluşturabilirsiniz, bu da herhangi bir masaüstü yayıncılık uygulamasının bir PDF editörü olabileceği anlamına gelir. Dosyadaki etkileşimli formlar gibi özellikler yok olur, ancak bir dokümanı veya web sayfasını PDF olarak paylaşmanın daha hızlı bir yolu yoktur.

MacOS'ta PDF olarak dışa aktarmak için:

 • Düzenleyicinizde veya diğer ilgili uygulamarda, tarayıcınızda Dosya> Yazdır'ı tıklayın.
 • Yazdır iletişim kutusunun altındaki PDF açılır menüsünü bulun. Tıklayın ve PDF olarak kaydet'i seçin.
 • Dosyaya bir isim verin, Güvenlik Seçenekleri altında gerekirse bir şifre belirtin ve ardından Kaydet'i tıklayın.

Önizleme ile PDF'leri Düzenleme

pdf düzenleme

Kısaca: macOS, işaretleme, belgelerin imzalanması ve basit PDF yönetimi için iyi; “gerçek” bir PDF editörü veya yaratıcısı değil.

Preview, MacOS'un bir parçası olarak önceden yüklenmiş olarak gelen bir uygulamadır. Barebone belge görüntüleyici, ancak birkaç kullanışlı PDF aracı içerir. Ne yazık ki, bu bir PDF oluşturucu değil. Preview'i kullanarak etkileşimli dokümanları veya formları sıfırdan tasarlayamazsınız, ancak mevcut olanlarla ilgili temel düzenlemeleri yapabilirsiniz.

En iyi özellikleri işaretleme ve açıklama araçlarıdır. Preview, sayfa sırasını yeniden düzenlemenize, sayfaları silmenize, yeni sayfaları içe aktarmanıza ve tek tek sayfaları ayrı belgeler olarak dışa aktarmanıza olanak tanır. Mevcut PDF öğelerini düzenleyemezsiniz veya yenilerini oluşturamazsınız. Bu, PDF'yi not eklemeye yetecek kadar "düzenleyemezsiniz" anlamına gelir.

Preview, bir editörden daha iyi bir PDF görüntüleyici işlevi görür. Dahili imza özelliğini kullanarak formları imzalayabilirsiniz,
formlara metin girin ve girişi kaydedin ve şekil, ok, özel metin ve kendi karalama ile bir PDF işaretleyin. Bu araçların kullanımı kolaydır ve sayfada harika görünür, ancak doğru bir düzenleyiciden çok uzaktır.

Bazı kullanıcılar, Preview'in değişikliklerini diğer düzenleyicilerde doğru şekilde görüntülemediğini bildirir.
Uygulamanın formları imzalamak ve iade etmek için kullanmasıyla ilgili hiçbir sorun yaşamadım.

LibreOffice Draw ile PDF'leri Düzenleme

LibreOffice
Kısaca: Açık kaynak görünümü, hissi ve tümüyle uygun ücretsiz PDF düzenleme ve oluşturma.

Açık kaynaklı ofis paketi LibreOffice'i sevmek için çok fazla özellik var; Draw uygulamasının PDF dosyalarını düzenleme yeteneği ondan az değil.
Basit bir işaretleme özelliği olan bir Preview değil, eksiksiz bir PDF düzenlemesi konuşuyoruz. Başlamak için Draw'u başlatın ve düzenlemek istediğiniz PDF dosyasına yönlendirin.

Draw dosyanızı açtıktan sonra, şekil elemanlarını yeniden boyutlandırabileceğiniz ve taşıyabileceğiniz sabit görüntülere dönüştürür. Metin kutularını da taşıyabilir veya doldurabilirsiniz; ancak önceden doldurulmuş veriler içe aktarma sırasında kaybolacaktır. Kendi şekillerinizi ve kutularınızı, form öğelerinizi, grafiklerinizi, tablolarınızı vb. Ekleyebilirsiniz.
LibreOffice Draw ile en büyük problem, belirli PDF dosyalarının yorumlanmasıdır. Biçimlendirme, tuhaf metin karakterleri ve stil yorumuyla biraz kapalı görünebilir. Ayrıca oldukça sınırlı bir PDF oluşturucu. Form oluşturma araçları, Görünüm> Araç Çubukları> Form Denetimleri altında gizlenir. Bunlar ile çalışma interaktif formları bile oluşturabilir ama araçlar gelişmiş olmaktan uzaktır.

İndir: LibreOffice (Ücretsiz)

Adobe Acrobat Pro DC ile PDF'leri düzenleme

Adobe Acrobat Pro DC

Kısacası: Pahalı ama eksiksiz, PDF dosyalarını sıfırdan düzenlemek ve oluşturmak için mükemmel. Ayrıca bu listede optik karakter tanıma (OCR) eklemek için tek uygulama.

Adobe ile oluşturduğunuz PDF'yi düzenleme, oluşturma ve aralarındaki tüm temel görevler için en iyi çözümlerden birini sağlıyor. DC, Adobe'nin ne için gittiği hakkında bir fikir vermesi gereken “Belge Bulutu” anlamına gelir: bulut tabanlı abonelik hepsi bir arada çözüm. Aylık 15 dolar giriş için en büyük engel fiyattır. Satın almadan önce ücretsiz deneyebilirsiniz.

Paranız için türünün en iyi araçlarından birini alırsınız. Acrobat, standart "masaüstü yayıncılık" boş sayfa rotasını uygulamanıza izin verir, ancak aynı zamanda bir dönüşüm ustasıdır. Bu, belgenizi Sayfalar, Word veya Illustrator gibi bir uygulamada tasarlayabileceğiniz, ardından Acrobat ile dönüştürebileceğiniz anlamına gelir.
Biraz PDF jazz ekleyin ve her şeyi bulutta saklayın. Kameranızla bile çekim yapıp, daha sonra etkileşimli bir belgeye dönüştürebilirsiniz.

PDF'yi her açtığınızda, Acrobat tarar ve OCR kullanarak metni aranabilir hale getirir. Diğer düzenleme araçlarında ve LibreOffice gibi ücretsiz çözümlerde görülen garip format sorunları hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak. Düzenleme ve görüntüleme modu arasında net bir ayrım, bir formu doldurmaya çalışırken biçimlendirmeyi yanlışlıkla bozmayacağınız anlamına gelir. Eğer paran varsa, hayal kırıklığına uğramayacaksın.

İndir: Adobe Acrobat Pro DC (Ücretsiz deneme sürümü, abonelik gerekli)

PDF Expert​ ile PDF'leri Düzenleme

pdf düzenleme
Kısacası: Bazı yaratıcı araçlardan yoksun, ancak çoğu PDF dosyasıyla güzel bir şekilde çalışabilen, ekonomik tek lisanslı premium PDF editörü.

Readdle’ın PDF Expert'i premium bir araçtır, ancak bir defaya mahsus bir satın almadır.
60 Dolar için, Preview'in sunduğu teklifin üzerinde bir adım olan uygun PDF doküman düzenlemesine izin veren yetkili bir editör edineceksiniz. Ne yazık ki, PDF oluşturma sıfırdan bir seçenek değildir ve düzenleme araçlarının bir kısmı istenecek bir şey bırakmaktadır.

Uygulamaya temel metin, işaretleme ve görüntü ile ilgili görevler için yetkili bir editör. Yazım hatalarını düzeltebilirsiniz.
Özgeçmişinize yeni bir fotoğraf ekleyin veya köprüler ekleyin, ancak yeni şekiller ve form alanları eklemek için araç yok. Bununla birlikte, birleştirme, ek açıklama, imzalama belgeleri ve hızlı arama için araçlar içerir.

İyi bir editöre ihtiyacınız varsa ve bir Creative Cloud aboneliğine taahhütte bulunamazsanız, PDF Expert yalnızca tasarıya uygun olabilir. İndirildikten sonra 7 günlük ücretsiz deneme var, böylece özellikleri test edebilir ve uygulamanın sınırlı araçlarıyla yeterince uzağa gidip gitmediğine karar verebilirsiniz. Uygulamanın Mac App Store'da olumlu eleştirilere ve 4,5 / 5 yıldız derecesine sahip olduğuna dikkat edin.

İndir: PDF Expert ($60)

Diğer PDF Editörlerini Unutun
Bu liste hazırlanırken az sayıda PDF editörünü denendi ve Adobe Acrobat Pro DC muhtemelen en iyi çözümdü. Windows kullanıcıları, ortak PDF görevleri için Nitro ve Foxit gibi uygulamaları kullanabilir, ancak Mac'te sahne biraz daha sınırlıdır. Özellikle, resmi web siteleri olarak maskelenen sahte açılış sayfalarına, özellikle de indirme işlemi için üçüncü taraf bir “yükleyici” uygulaması kullanmanızı öneririz.
Çevrimiçi araçlar için, dokümanları ücretsiz olarak düzenlemenizi sağlayan tarayıcı tabanlı PDF düzenleyicilerinden yararlanın.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 470 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Mac için En İyi Ücretsiz ve Ücretli PDF Düzenleyicileri konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Mac için En İyi Ücretsiz ve Ücretli PDF Düzenleyicileri ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mac için En İyi Ücretsiz ve Ücretli PDF Düzenleyicileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.