Ogznet.com

Başkalarına göstermek için öğretici bir video oluşturmayı mı düşünüyorsunuz? Ya da belki de yaşadığınız bir bilgisayar sorununu bildirmeniz gerekli. Ekran kayıt yazılımı, bu bilgileri sunmanın en etkili yollarından biridir. Bu durumda, MacOS için bu yazıda mükemmel seçenekler bulacaksınız.

İster basit ister bedava isterse ücretli bir çözümün gelişmiş özelliklerine ihtiyacınız olsun, Mac için karar vermenize yardımcı olacak en iyi ekran kaydedicilerini topladık.

1. ScreenFlow

ScreenFlow hakkında ilk dikkat edeceğiniz şey fiyat etiketi. Fiyatı hakkını veriyor mu? Bu, kullanacağınız kapsamlı özelliklerin çoğuna bağlıdır.

Birden fazla monitörden yalnızca kayıt yapmakla kalmaz, aynı zamanda web kameranızdan ve bağlı iOS cihazınızdan aynı anda kayıt yapmayı seçebilirsiniz. Bunu ses kaydetme yeteneği ile birleştirin ve eğitim videoları oluşturmak için mükemmel bir kuruluma sahip olursunuz.

Tüm kaynaklardan kaydedilen medya, daha sonra ham görüntüleri profesyonel olarak dönüştürebileceğiniz tek bir zaman çizelgesine kaydeder. Ek açıklamalar, ek bilgiler ve video hareketleri, kullanımı kolay bir arayüzde parmaklarınızın ucunda.

İlginç bir özellik, bir iOS cihazını kaydediyorsanız ekran dokunuşlarını ve hareketleri gösterebilen dokunmatik ek bilgilerdir.
ScreenFlow ayrıca bitmiş videonuzu görüntülemek istediğiniz yere bağlı olarak çeşitli dışa aktarma seçeneklerine de sahiptir. Kayıpsız ProRes kodeklerden hazır bulunanları, özellikle Apple TV için olanları bulacaksınız.

Birden çok kaynak içeren çok sayıda ekran kaydı yapmayı düşünüyorsanız ve post prodüksiyonda bazı süslemeler eklemek istiyorsanız
ScreenFlow, aradığınız şey olabilir.

2. Snagit

Belki de tam teşekküllü bir video düzenleyiciye sahip olmak, kullanım durumunuz için çok fazla. Belki de, ScreenFlow ile birlikte gelen post prodüksiyon sonrası geliştirmelere ihtiyaç duymadan, çoğunlukla tek kullanımlık videolar oluşturmayı düşünebilirsiniz.
Snagit, en iyi ekran kayıt özelliklerinden bazılarını basit bir arayüzde birleştirir.

Ekranlardan ve web kameralarından eş zamanlı kayıt yapılmasına izin verir, ancak videoları kaplayamazsınız ve hangisinin kaydedileceği arasında geçiş yapmanız gerekir. Snagit ayrıca sesleri de kaydetmenizi sağlar; geçmiş kayıtlarınızı görebilir ve gelecekte bunları hızlı bir şekilde bulmak için etiketleyebilirsiniz.

Snagit, resimlerinizi anında notlandırmak için geniş bir varlık kütüphanesiyle güçlü bir görüntü düzenleyiciye sahiptir. Bir kullanışlı özellik, bir videoyu bir önizleme ekranından tek bir tıklama ile bir GIF olarak dışa aktarabilme özelliğidir.

Snagit, odaklanmanız iyi oluyorsa mükemmeldir. Muhtemelen kısa raf ömrüne sahip olacak yeterli ekran kayıtları.

3. Camtasia

Camtasia, 2002'den bu yana bir ekran kayıt programı. Snagit gibi, Techsmith tarafından geliştirildi.

Snagit hızlı bir şekilde kayıt ve dışa aktarmaya odaklanırken, Camtasia, tam özellikli bir video editörü ile bir ekran kaydedicidir.

Camtasia’nın arayüzü karışık görünebilir, ancak hızlı bir şekilde öğrenilir. Camtasia'yı ilk kez başlattığınızda, kullanışlı bir video eğitimi ile örnek bir proje yükler. Bu, Camtasia’nın web sitesinde, profesyonel ekran kayıtlarını olabildiğince çabuk bir şekilde başlamanıza yardımcı olacak birçok diğer video öğreticisine uzanır.

Uygulama, birden fazla kaynaktan ekran kayıtları sunar ve hem bir mikrofondan hem de sistemden ses kaydeder. Ayrıca, kayıtlarınızı doğrudan mobil cihazınızdan da gönderebilirsiniz. Bu mobil cihaz entegrasyonu, ScreenFlow’lar kadar düzgün değil.

Camtasia’nın kozu, videolarınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz çok sayıda varlığa sahiptir. Güzel tasarlanmış ek açıklamalar, belirtme çizgileri, geçişler ve görsel efektler içerir.

Bunların hepsi sürükle-bırak olduğundan, bunları saniyeler içinde uygulayabilir ve özelleştirebilirsiniz.
Camtasia ayrıca görüntüleyenlerin eğitmen ile kolayca takip edebilmeleri için tıklamaları, tuş vuruşlarını, spotları ve zumları eklemenin çabucak çalışmasını sağlar.

ScreenFlow gibi, bu uygulama önemli bir maliyetle geliyor. Ancak, iyi bir arayüzün peşindeyseniz ve kaliteli videolar oluşturmak istiyorsanız, bu yatırımın karşılığı olabilir.

4. Movavi Ekran Yakalama Stüdyosu

Movavi's Screen Capture Studio, en kaliteli ekran kaydedicilerden biridir. Hem sıradan hem de profesyonel kullanıcılara uygun çok çeşitli düzenleme araçlarına sahip fantastik bir ekran kaydedicinin tüm bileşenlerine sahiptir.
Movavi, fiyat ve işlevsellik arasındaki tatlı noktada durur. Kullanımı kolay bir arayüzle geniş bir araç setini birleştirir ve hem hızlı bir yakalama aracı hem de tam özellikli bir editör olmanın avantajına sahiptir.

Yakalamayı bitirdikten sonra, doğrudan YouTube'a kaydetmeden veya paylaşmadan önce bazı hızlı düzenlemeler yapabilirsiniz.
Daha gelişmiş düzenlemelere ihtiyacınız varsa, çekiminizi video düzenleyicide açabilirsiniz.

Bu düzenleyici, chroma tuşu dahil olmak üzere mükemmel bir düzenleme araçları kümesine sahip tipik zaman çizelgenizdir (yeşil ekranınız varsa kullanılır). Ayrıca, filtreler, geçişler ve başlıklar için iyi bir seçim var. Ve editör iki mod sunuyor,
bunlardan biri hızlı bir montaj oluşturmak için kolay bir moddur. Movavi ayrıca, ürettiğiniz videoya bağlı olarak bir efekt ve geçiş kataloğu içeren bir mağazaya da sahiptir.

Mevcut çıkış formatı seçeneklerine gelindiğinde Movavi gerçekten öne çıkar. Çözünürlüğü, saniyede kare (FPS) ayarlayabilir ve belirli bir format seçebilirsiniz. Ayrıca, belirli mobil cihazlar veya 4K TV'ler için dışa aktarma gibi geniş bir yelpazede hazır ayarlar arasından seçim yapabilirsiniz. Movavi ayrıca editör içinden doğrudan YouTube kanalınıza yüklemenizi de sağlar.

5. QuickTime

Kullandıysanız, karmaşık düzenleme, ek açıklamalar ve filtreler içermez.
Apple, macOS içine tecrübeli bir ekran kaydedici ekler. QuickTime güvenilir bir video oynatıcıdır, ancak aynı zamanda ödeme yapmanız gerekmeyen hızlı ve kolay bir ekran kaydedicidir.

Sadece QuickTime Player'ı açın, ardından Dosya> Yeni Ekran Kaydı'na gidin. Yakalamak istediğiniz ekranın alanını seçebileceğiniz bir açılır ekran yakalama menüsü görürsünüz. Ses eklemek için bir mikrofon seçmek için kayıt düğmesinin yanındaki açılır simgesini seçin.

QuickTime, döndürme, bölme ve kırpma gibi bazı temel düzenleme araçlarına sahiptir. Ayrıca, ekran yakalamanızı referans olarak verdiğiniz bir şeyle birleştirmek isterseniz, dizinin sonuna klip ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, MOV formatından başka bir şeye dışa aktarmayı düşünüyorsanız video dönüştürücüye ihtiyacınız var.

Ekranınızı bir an kaydetmeniz gerekiyorsa ve herhangi bir ek açıklama, filtre veya efekt gerektirmiyorsa, QuickTime mükemmeldir. Daha fazla seçeneğe ihtiyacınız varsa, ücretsiz bir Mac video düzenleyici ile eşleştirin.

Hangisi En İyi Mac Ekran Kaydedici?

Sonuç olarak, herhangi bir yazılım parçasını seçmek hem gereksinimleriniz hem de bütçeniz tarafından yönlendirilir. iPhone veya iPad'inizi Mac ekranınızla birlikte sık sık kaydetmek istiyorsanız ScreenFlow mükemmel bir seçim olur.

Snagit, iyi bir temel araç seti sunar ve diğer uygulamalarla paylaşmayı kolaylaştırır. Diğer ücretli seçenekler, küçük bir öğrenme eğrisi ile gelir, ancak değişiklik yaparken esneklik sunar. Ayrıca videolarınıza profesyonel dokunuş eklemek için iyi bir varlık seçkisine sahipler.

QuickTime’ın dışında yukarıda belirtilen ekran kayıt uygulamalarının her birinin deneme sürümleri vardır. Programı satın almadan önce yazılımı test ettiğinizden emin olun.

İlginizi
çekebilir
Mac için En İyi 5 Ücretsiz SoundCloud Masaüstü Uygulaması