Ogznet.com
Mac için En İyi 5 Ücretsiz SoundCloud Masaüstü Uygulaması Paylaş:

Mac için En İyi 5 Ücretsiz SoundCloud Masaüstü Uygulaması

Mac için En İyi 5 Ücretsiz SoundCloud Masaüstü Uygulaması

SoundCloud maalesef bir süre önce resmi Mac uygulamasını kaldırdı. Neyse ki, pek çok alternatif SoundCloud masaüstü uygulaması var.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Web uygulamaları iyidir, ancak yerel Mac uygulamaları daha iyidir. Web tarayıcınızda müzik dinlerken, hangi sekmede oynatıldığını takip etmek zordur. Ayrıca, Oynat/Duraklat düğmesine basmak çoğu zaman, mevcut parçayı duraklatmak yerine iTunes'u açacaktır.

Bu yüzden burada Mac için alternatif SoundCloud masaüstü uygulamalarını listeledik.

SoundCleod - SoundCleod, SoundCloud'u bir web tarayıcısı kullanmadan macOS ve Windows'a getiren bir masaüstü uygulamasıdır.

SoundCleod, SoundCloud'u bir web tarayıcısı kullanmadan macOS ve Windows'a getiren bir masaüstü uygulamasıdır. SoundCleod, yerel bir uygulamadan beklediğiniz bazı temel işlevleri sağlayarak web uygulamasını geliştirir. Uygulamayı web tarayıcısından, bulmanın daha kolay olduğu Dock'a taşınmasının yanı sıra, SoundCleod ayrıca tüm ortam anahtar işlevlerini de geri yükler.

Bu, ilk önce doğru sekmeyi bulmak zorunda kalmadan, parçaları ileri ve geri oynatabileceğiniz, duraklatabileceğiniz ve atlayabileceğiniz anlamına gelir.

SoundCloud.com'u Chrome veya Firefox gibi bir web tarayıcısında kullanmaya kıyasla, SoundCleod kullanırken aşağıdaki ekstra özelliklere sahip olacaksınız:

  • Karanlık mod desteği
  • Masaüstü bildirimleri
  • Klavyedeki ortam tuşlarını kullanarak oynatmayı kontrol edin
  • Tarayıcı düğmeleri olmadan gerçek tam ekran
  • MacOS'te Şimdi Yürütülüyor widget'ını kullanarak Bildirim Merkezi'nden oynatmayı kontrol edin
  • MacOS uygulama menüsünden oynatmayı kontrol edin
  • Bilgisayarınız uyku moduna geçtiğinde oynatmayı durdurun
  • Oynatmayı kesintiye uğratmadan tüm pencereleri kapatın veya gizleyin
Soundnode - Masaüstü için açık kaynaklı bir SoundCloud uygulaması

Soundnode tamamen yerel ve açık kaynaklı bir SoundCloud masaüstü uygulamasıdır. Uygulama MacOS'un yanı sıra Windows ve Linux için kullanılabilir. Bu, listedeki diğer uygulamalardan neden biraz daha gelişmiş olduğunu açıklayabilir.

Gezinme için bir kenar çubuğu ve pencerenin altındaki ortam kontrolleri ile bir karanlık bir tema kullanır. Uygulamanın geri kalanı, tıpkı iTunes gibi büyük 1×1 karelerde sunulan parçalara ve oynatma listelerine sahip içeriğe ayrılmıştır.

Medya denetimleri beklendiği gibi çalışır, ancak parçaları beğenmek veya yeniden yayınlamak için kısayol yoktur. Soundnode, etkileşim yerine medya oynatmaya odaklandığı için müzik yüklemenin hiçbir yolu yoktur.

Yazarken sorgular içeren güçlü bir arama özelliği ve size nelerin geleceğini gösteren kullanışlı bir sıra düğmesi vardır. Oynatma listelerinizi oluşturmak ve görüntülemek oldukça kolaydır. Ayrıca, yeni bir parça her başladığında resimlerle birlikte eksiksiz bir bildirim alırsınız.

Bu, en iyi SoundCloud uygulamalarından biridir ve ücretsizdir.

Cumulus - Menü çubuğunuzda duran bir SoundCloud oynatıcı.

Birçok popüler uygulama Mac'inizin sağ üst köşesinde durur. Bunlar, menü çubuğu uygulamalarının ana listesini oluşturur ve çok fazla işlevsellik sunar. Şimdi bu listeye Cumulus'un eklenme zamanı geldi.

Uygulama kendi yaklaşımında basittir ve ihtiyacınız olana kadar Mac menü çubuğunda durmak için mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır. Parçalarınız, Beğenileriniz ve Oynatma Listeleriniz için üç bölmeli bir pencere açmak için istediğiniz zaman uygulamanın simgesini tıklayın.

Cumulus'u medya tuşları ile kontrol edebilir ve her değişiklik için bildirimler görüntüler. Uygulama mükemmel değildir; ara sıra donmalarla karşılaşabilirsiniz.

Bu sorunlara rağmen, muhtemelen menü çubuğundan erişime sahip olmanın rahatlığı için en iyi SoundCloud uygulamasıdır.

Vox - Mac için güçlü bir Müzik Çalar Çözümü

VOX, normal bir SoundCloud uygulaması değildir, SoundCloud desteğiyle yerel bir medya oynatıcıdır. SoundCloud hesabınızı bağlayabilmeniz için ücretsiz bir VOX hesabı oluşturmanız gerekir. Bundan sonra, premium plan için biraz para harcamanız istenir. Bununla birlikte, SoundCloud'dan parça çalmak için buna ihtiyacınız yok.

Giriş yapıp kaydolduktan sonra Akışınıza ve Beğenilerinize erişim sağlayan bir SoundCloud simgesi görürsünüz. Oynatma listesi desteği yok ve yorumları görüntülemenin veya göndermenin bir yolu yok, ancak Now Playing (Oynatma) alanına gidip parça simgesini tıklatırsanız parçaları beğenebilirsiniz.

VOX, basit oynatma için iyi çalışır, ancak bir yanlış tıklama ile web tarayıcınız, premium bir hesaba yükseltmeniz için sizi rahatsız eden yeni bir pencere açar.

Kötü bir uygulama değil, ancak çok kullanışlı da değil.

BeardedSpice - web tabanlı medya oynatıcıları ve bazı yerel uygulamaları Mac klavyelerinde bulunan medya tuşlarıyla kontrol etmenizi sağlayan Mac OSX için bir menü çubuğu uygulamasıdır.

Teknik olarak ayrı bir SoundCloud uygulaması olmasa da, BeardedSpice SoundCloud web uygulamasının yerini alır ve en büyük sorunlarından birkaçını giderir.

BeardedSpice, web tabanlı medya oynatıcıları ve bazı yerel uygulamaları Mac klavyelerinde bulunan medya tuşlarıyla kontrol etmenizi sağlayan Mac OSX için bir menü çubuğu uygulamasıdır. Uygulamanın ana amacı, web tabanlı medya oynatıcılarının ve diğer yerel uygulamaların Mac’inizin medya anahtarlarıyla kontrol edilmesine izin vermektir.

Chrome (Canary, Yandex, Chromium) ve Safari ile çalışan genişletilebilir bir uygulamadır ve uygun bir medya oynatıcıyla herhangi bir sekmeyi kontrol edebilir.

Uygulama, menü çubuğunuzda çalışıyor ve medya tuşlarınızın hangi sekmeyi kontrol edebildiğini hızlı bir şekilde değiştirmenizi sağlıyor. Ayrıca, BeardedSpice'nin kontrol ettiği sekmeyi odaklayan Cmd + F6 gibi birkaç kullanışlı klavye kısayoluyla birlikte gelir. Bu, doğru sekme için daha fazla uğraşmak anlamına gelmez.

SoundCloud ile sınırlı değildir ve Google Music, Dailymotion, Netflix ve YouTube gibi bir çok siteyle de çalışır. Safari ve Chrome ve daha az bilinen web tarayıcısı Vivaldi ile de çalışır.


Bu uygulamalardan herhangi birinde (veya normal web uygulaması oynatıcısında) müzik çalarken, Sistem Tercihleri> Ses seçeneğine gidin. Giriş sekmesinde bir AirPlay alıcısı seçin ve bekleyin. Artık Mac'iniz tarafından üretilen tüm sesler, belirttiğiniz kablosuz alıcıya gönderilecektir. Ayrıca menü çubuğundaki Ses simgesine tıklayabilir ve buradan bir çıkış seçebilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!