Ogznet.com
Mac için Sistem Temizliği ve Optimizasyon Programları Paylaş:

Mac için Sistem Temizliği ve Optimizasyon Programları

Mac için Sistem Temizliği ve Optimizasyon Programları

En İyi Mac Temizleme Programları

Mac’ler çok iyi bilgisayarlar olsa da zaman zaman temizliğe ihtiyaç duyarlar. Mac’inizin en iyi şekilde çalışması için sisteminizdeki gereksiz dosyaları temizlemeniz gerekir. Uzun süredir Mac kullanıyorsanız, muhtemelen silmeniz gereken çok sayıda gereksiz dosya ve klasör vardır. Tüm bunları temizlemek için aşağıdaki Mac temizleme programlarını kullanabilirsiniz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

1. CleanMyMac X

 • Sınırlı özelliklere sahip ücretsiz versiyon mevcut / Ücretli
CleanMyMac X - Mac için onlarca optimizasyon aracının yerini alıyor

CleanMyMac X, piyasadaki en iyi ve popüler Mac temizleme programlarından biridir. Bu program hem sistem temizleme hem de kötü amaçlı yazılımdan koruma özelliğine sahiptir. Bunların her ikisi bir araya gelerek Mac bilgisayarınızı gereksiz dosyalardan ve diğer zararlılardan uzak tutar.

CleanMyMac X, Mac bilgisayarınızı kapsamlı bir şekilde tarayarak önemsiz dosyaların sayısını (sistem günlükleri ve kullanıcı önbellek dosyaları gibi) ve konumlarını algılayan bir Smart Scan özelliğine sahiptir. Bilgisayarınızdaki kötü amaçlı yazılımları kontrol etmenin yanı sıra, RAM kullanımını da optimize eder.

Ayrıca, yazılımın bir Apple onay rozeti vardır. Bu, Apple'ın yazılımı kontrol ettiği ve kötü amaçlı içerik bulunmadığını onayladığı anlamına gelir. Bu nedenle, CleanMyMac X'i kullanırken bilgisayarınızın güvenliğinden endişe etmenize gerek yoktur.

Bu özelliklere ve avantajlara rağmen ücretsiz sürüm, yalnızca Mac'inizden yaklaşık 500MB'lık gereksiz dosyaları temizlemenize izin verir.

2. Smart Mac Care

 • Ücretli
Smart Mac Care - Mükemmel Mac Temizliği ve Optimizasyon Paketi

Smart Mac Care, kötü amaçlı yazılım bulaşmalarını, istenmeyen gereksiz dosyaları ve gizlilik izlerini kaldırarak Mac'inizi sağlıklı ve güvende tutmak için hepsi bir arada bir araçtır.

Bu aracın tarama özellikleri, gereksiz dosyaları bilgisayarınızdan kaldırmasına izin verir. Gereksiz Tarama, Gizlilik Taraması, Kötü Amaçlı Yazılım Taraması ve daha pek çok şey özellik sunar. Yazılım, bu taramalar aracılığıyla silinmesi gereken gereksiz dosyaları bulur, gizlilik sorunlarını çözmeye yardımcı olur ve kötü amaçlı yazılımları yakalar.

Smart Mac Care, yazılımı kullanmayı kolaylaştıran güzel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Temizleme ve optimizasyon sürecini sadece birkaç tıklama ile kontrol etmenizi sağlar.

3. Drive Genius

 • Sınırlı özelliklere sahip ücretsiz versiyon mevcut / Ücretli
Drive Genius - Bir temizleme aracından daha fazlası

Drive Genius, bilgisayar sürücüleriniz üzerinde tam kontrol sağlar ve sorun algılama, kötü amaçlı yazılım algılama ve klon senkronizasyonunu otomatikleştirir.

Bir temizleme aracından daha fazlası olan Drive Genius, aynı zamanda bir izleme ve optimizasyon aracıdır. Drive Genius, Mac'inizin depolama sürücüsünde tanılama çalıştırmanıza izin veren özelliklere sahiptir. Bunun dışında yazılım, kötü amaçlı içeriği tarayabilir ve dosyaları güvenli bir şekilde silebilir. En önemlisi, yazılım Mac'inizin sürücüsündeki bozuk dosyaları algılayacaktır.

Drive Genius, DiskPulse özelliğine sahiptir. Bununla, dahili sürücünüzde kapsamlı bir tarama gerçekleştirebilir ve durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Örneğin, sürücünüz arızalanmak üzereyse bilgi verir. DiskPulse'un tamamlanması uzun sürse de, sonuçlar genellikle beklemeye değer. Sizi ölü bir sürücüden ve kayıp dosyalardan kurtarabilirler.

Tabii ki, bu yazılımın dezavantajı yok değil. Ücretsiz sürümü, DiskPulse dahil olmak üzere yalnızca mevcut özelliklerin küçük bir bölümünü kullanmanıza izin verir.

4. TuneUpMyMac

 • Ücretli
TuneUpMyMac - Mac temizleme programı

TuneUpMyMac, Mac temizleme programıdır. Mac'inizi temizlemek ve optimize etmek için dört farklı modüle (Temizleme, Optimizasyon, Güvenlik ve El İle Temizleme) sahiptir. Bu modüller, yinelenen dosyaları, gereksiz dosyaları, geçici dosyaları, önbellekleri ve diğerlerini temizlemenize olanak sağlar.

TuneupMyMac'in gelişmiş özellikleri ve güçlü araçları, Mac hızını kolaylıkla geliştirmenize ve deneyiminizi özel olarak iyileştirmenize yardımcı olur.

Faydaları

 • Mac'inizi tek tıklamayla temizleyin
 • Sabit sürücünüzde yer açın
 • Önemsiz dosyaları kaldırarak Mac'inizi hızlandırın
 • Hassas ve gizli verileri güvenli bir şekilde silin
 • Sabit sürücünüzü optimize edin ve Mac'inizi daha kararlı hale getirin

5. Gemini 2

 • Ücretli
Gemini 2 - Akıllı yinelenen dosya bulucu

Yinelenen dosyaları bulun ve Gemini 2 ile silin. Gemini 2, başka bir güçlü Mac temizleme programıdır. Ana odak noktası yinelenen dosyaları tespit etmek ve onları silmeye yardımcı olmaktır. Bu program, Mac bilgisayarınızdaki çift dosyaları dakikalar içinde algılayabilir, listeleyebilir ve silerek gigabaytlarca depolama alanını boşaltmanıza yardımcı olur.

Yinelenen veri bulucu, veri türünden bağımsız olarak tüm klasörleri ve dosyaları tarar. Bu, yinelenen dosyalar fotoğraf, müzik veya belge olabilir. Tüm bu yinelenen dosyaları tarama ile bulur.

Tarama sonuçlarını gördükten sonra, silmek istediğiniz kopyaları ve saklamanız gerekenleri seçebilirsiniz. Bir kopyayı yanlışlıkla silerseniz, her zaman bir tıklama ile kurtarabilirsiniz. Ayrıca, yinelenen tarama sırasında dışlamak istediğiniz dosya ve klasörleri seçebilirsiniz.

6. CCleaner for Mac

 • Ücretsiz ve Ücretli versiyonları mevcut
CCleaner - yavaş bir Mac'i düzeltmek için bir numaralı araçtır

CCleaner, macOS, Windows ve Android cihazlarda çalışan, iyi bilinen çok amaçlı bir temizleme aracıdır. Yer açmanıza yardımcı olmak için Mac bilgisayarınızdaki istenmeyen ve gereksiz dosyaları tespit eder.

Ayrıca, RAM üzerindeki iş yükünü azaltarak Mac'inizin performansını optimize eder. Bunu, sisteminizde çalışan başlangıç ve arka plan uygulamalarını kaldırarak yapar. Ayrıca artık kullanmadığınız uygulamaları kaldırmanıza da yardımcı olur.

CCleaner özelliklerinin çoğunu ücretsiz olarak sunuyor. Pro sürümü yalnızca otomatik güncellemeler ve arka plan izleme istiyorsanız gereklidir.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!