Ogznet.com
iPhone Kullanarak Uzaktan Macbook Kontrol Etmek Paylaş:

iPhone Kullanarak Uzaktan Macbook Kontrol Etmek

iPhone Kullanarak Uzaktan Macbook Kontrol Etmek

iPhone ile Macbook kontrol etme

iOS, macOS deneyiminizi geliştirebilecek onlarca uygulama sunar. İşte, verimlilik için daha iyi bir deneyim sunan, iPhone ve Mac’inizin gücünü bir araya getiren altı harika uygulama.

1. Duet Display

Duet Displa‪y‬ - Duet iPad veya iPhone cihazınızı Mac ve PC'niz için gelişmiş bir ekstra ekrana dönüştürür.

Duet iPad veya iPhone cihazınızı Mac ve PC'niz için gelişmiş bir ekstra ekrana dönüştürür. Daha önce Apple'da çalışmış mühendisler tarafından geliştirilen Duet, benzersiz bir performans ve görüntü kalitesi sunuyor, hem de sıfır gecikmeyle.

İki ekranla çoklu görevler yürüterek iki kat daha üretken olun. Sık sık seyahat edenler de üretken kalmak için taşınabilir bir yönteme sahip olurlar.

İkili ekran monitör kurulumu kullanmak, çalışırken daha verimli olmanıza yardımcı olabilir. Ancak bunun için hemen pahalı bir monitör satın almanıza gerek yok. Duet Display ile herhangi bir iPhone veya iPad'i Mac için ikinci bir dokunmatik ekrana hızlı ve kolay bir şekilde dönüştürebilirsiniz.

Tamamlayıcı uygulayı Mac'inize yükledikten sonra, cihazınızda iOS uygulamasını başlatın; böylece kullanıma hazır olacak. Benzer uygulamaların aksine, iPhone'unuzu veya iPad'inizi Mac'a bir Lightning kablosu ile bağlamanız gerekir. Bu mümkün olan en hızlı ve en sağlam bağlantıyı sağlamaya yardımcı olacaktır.

İki parmakla kaydırma, çevirme ve yakınlaştırma dahil olmak üzere herhangi bir iPhone kullanıcısının bildiği hareketleri kullanarak Mac'inizle etkileşim kurabilirsiniz. Daha fazla kontrol için, herhangi bir iPad'e Touch Bar'a benzer bir arayüz ekleyebilirsiniz.

Duet Pro ayrıca profesyonellere yönelik en güçlü programlarda sıkıntısız bir şekilde çizim yapmak için baskı ve eğme hassasiyetini, vurgulama, avuçiçini yoksayma ve başke pek çok özelliği açıyor. Photoshop, Corel Painter, Lightroom, ToonBoom, Illustrator, Manga Studio ve başka pek çok programda hassas bir kontrole sahip olun.

2. Screens

Screen‪s‬ - Bilgisayarınızı her yerden kontrol edin.

Screens Connect, Mac veya Windows PC'nizi dünyanın her yerinden erişilebilir kılan, iOS veya Mac için Screens'i tamamlayan ücretsiz bir yardımcı programdır.

Mac'inizi bir iPhone veya iPad'den kontrol etmenin ve etkileşim kurmanın tam özellikli bir yolunu arıyorsanız, Screens listenizin en üstünde olmalıdır.

Uygulama, dünyanın herhangi bir yerindeki bir Mac'e internet bağlantısı ile güvenli bir şekilde bağlanmanıza olanak tanır. Sadece ücretsiz Mac uygulamasını Screens sitesinden indirin. Bağlandıktan sonra, bilgisayarınızı uzaktan kontrol etmek için dokunmatik veya trackpad modundan birini seçebilirsiniz.

Başka bir güzel seçenekte, bir kısayol araç çubuğu önemli tuşlara hızlı erişim sağlar. Çoklu ekran kurulum desteği sayesinde, üzerinde çalışmak veya her şeyi bir kerede görüntülemek için bir ekran seçebilirsiniz.

Arkadaşlarınız veya aileniz için teknik destek bile sağlayabilirsiniz. Mac'leri için özel bir uygulama indirebilirler ve sorunları gidermek ve hatta yazılım güncellemelerini yüklemek için iPhone veya iPad'inizdeki Screens uygulamasını kullanarak bilgisayarlarına bağlanabilirsiniz.

İsteğe bağlı uygulama içi satın alımlar, uygulama için karanlık bir mod ve ayrıca bir mobil trackpad modu sağlayabilir. Bu, ekranları kullanarak başka bir iOS cihazını kontrol etmek için bir iPhone veya iPad'i trackpad olarak kullanmanıza izin verecektir.

İlginizi çekebilir

Denemeniz Gereken En İyi iPhone Uygulamaları

Akıllı telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanmanın en kolay ve en belirgin yollarından biri de uygulamalar yoluyla gerçekleşiyor. Hayır, Facebook ya da Instagra..

3. Chrome Uzaktan Masaüstü

Chrome Remote Desktop - Dışarıdayken bilgisayarınıza güvenle erişmek için telefonunuzu, tabletinizi veya başka bir bilgisayarı kullanabilirsiniz.

Screens uygulamasına basit bir alternatif, Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasıdır. Çok fazla özellik sunmamasına rağmen, uygulama ücretsizdir ve herhangi bir Mac'e uzaktan bağlanmanıza izin verir. Ev veya iş bilgisayarınıza uzaktan bağlanmanın veya ekranınızı başkalarıyla paylaşmanın kolay yöntemini sunar.

Adından da anlaşılacağı gibi, uygulamanın çalışması için Google Chrome'u Mac'inize yüklemelisiniz. Bir Chrome eklentisini yükledikten sonra kullanıma hazırdır. Ayarladığınız her bilgisayarın bağlanması için bir PIN'e ihtiyacı var. iOS cihazınızda, bu PIN'i kullanarak uzaktaki bilgisayara giriş yapabilirsiniz.

Bir Mac'e hızlı ve kolay şekilde erişmek için bu uygulamadan daha basiti yoktur. Ancak daha profesyonel kullanımlar ile uzaktaki oturumlar için bir Mac ile etkileşime girmeniz gerekiyorsa veya bir klavye kullanmak istiyorsanız, kesinlikle Screens daha iyi bir uygulama.

4. Keynote

Keynot‪e‬ - Keynote, bir mobil aygıt için şu ana kadar geliştirilmiş en güçlü sunu uygulamasıdır.

Keynote, iPhone veya iPad'de sunum oluşturmak kullanılır. Keynote, bir mobil aygıt için şu ana kadar geliştirilmiş en güçlü sunu uygulamasıdır. Ancak iOS uygulamasının, Mac kullanıcıları için de dikkate değer bir özelliği var. Slaytları kontrol etmek için harici bir uzaktan erişime ihtiyaç duymak yerine, sadece iPhone veya iPad'inizi kullanabilirsiniz.

Her şeyin işe yaraması için önceden küçük bir çalışma yapmanız gerekiyor. Önce iOS uygulamasını başlatın. Ardından, Mac sürümünü açın ve özelliği etkinleştirmek ve iOS cihazınızla bağlantı kurmak için Preferences > Remotes (Tercihler> Uzaktan Kumanda'ya) gidin.

Bu uzaktan kumanda işlevi bir dizi özellik sunar. Sunucunun notlarını almak ve geçerli veya sonraki slaydın bir kombinasyonunu görmek kolaydır. Hatta bir dizi renkli kalem kullanarak sunumunuza açıklama ekleyebilirsiniz. Paketi tamamlamak için, önemli bilgileri vurgulamak için sanal bir lazer pointer bile var.

İlginizi çekebilir

En İyi 25 Faydalı iPhone Uygulaması

iPhone'unuz daha üretken olmak için en iyi araçlardan biridir. Ama orada binlerce üretkenlik uygulaması var - hangisini kullanacağınızı nasıl bileceksiniz? Sizi..

5. BTT Remote Control

  • macOS (Ücretsiz deneme, abonelik gerektirir) | iOS (Ücretsiz, Premium versiyon mevcut)
BTT Remote Contro‪l‬ - BTT Remote (BTT, BetterTouchTool anlamına gelir), Mac'iniz için harika bir uzaktan kumandadır.

BTT Remote Control, her ikisi de aynı Wi-Fi ağını kullandığı sürece Mac'i ve uygulamalarını iPhone veya iPad'inizden kontrol etmenizi sağlar. Önce BetterTouchTool'un Mac'inizde kurulu ve çalışıyor olduğundan emin olun.

Aracın en iyi özelliklerinden biri, Mac'te bir klavye kısayolunu veya önceden tanımlanmış bir eylemi tetikleme yeteneğidir. Örneğin, uygulamaya bir kez dokunulduğunda, Mac'in ekranında olanların bir ekran görüntüsünü veya videosunu yakalamanıza ve düzenleme işlemine başlamanıza olanak tanır.

iPhone veya iPad'inize kolayca erişmek için her bir özelleştirilmiş eyleme bir simge atamak da mümkündür. Uygulamadaki yerleşik bir trackpad (ayrıca çoklu dokunma hareketlerini de destekler) bir Mac ile kolayca etkileşime girmenizi sağlar.

Entegre dosya tarayıcı ve başlatıcı dosyalara göz atmayı ve seçmeyi kolaylaştırır. Bir uygulama içi satın alma, iOS uygulamasının tüm özelliklerini açar, Mac uygulaması ise bir lisans satın almadan önce 45 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar.

6. iTunes Remote

  • iOS (Ücretsiz)
iTunes Remot‪e - iTunes Remote; Apple Music’in, iTunes’un veya Apple TV uygulamasının evinizde istediğiniz yerden denetlenmesi için en iyi yoldur.

iTunes Remote uygulaması, bir Apple TV'yi kontrol etmekten daha fazlası için kullanılabilir. iTunes, Mac'inizde açık olduğu ve Ev Paylaşımı etkin olduğu sürece, müzik kitaplığınızla etkileşime girmek ve hatta sesi kontrol etmek için uygulamayı kullanabilirsiniz.

Müziği sanatçıya ve albüme göre görüntüleyebilir ve hatta belirli bir parça için arama yapabilirsiniz. iPhone veya iPad'inizden yeni çalma listeleri düzenlemek ve oluşturmak da kolaydır. Apple Music aboneleri ayrıca yerel olarak depoladıkları şarkılara da erişebilirler.

Müziğin ötesinde, Diğer sekmesi filmler, TV dizileri, müzik videoları ve podcast'ler gibi diğer iTunes içeriğine erişmenizi sağlar.


Bu uygulamalarla, Mac'inizin çok çeşitli görevlerde daha iyi çalışabilmesi için iPhone veya iPad'inizin gücünü kullanabilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!