Ogznet.com

Mac'iniz için en iyi aksesuarlardan biri, muhtemelen hiç aklınıza gelmeyen iPhone veya iPad'dir. iOS, macOS deneyiminizi geliştirebilecek tonlarca uygulama sunar. İşte, verimlilik veya oyunlarda daha iyi bir deneyim için iPhone'unuzun (veya iPad'inizin) ve Mac'inizin gücünü bir araya getiren altı harika uygulama.

1. Duet Display

İkili ekran monitör kurulumu kullanmak çalışırken daha verimli olmanıza yardımcı olabilir. Ancak gidip hemen pahalı bir monitör satın almanıza gerek yok. Duet Display ile herhangi bir iPhone veya iPad'i Mac için ikinci bir dokunmatik ekrana hızlı ve kolay bir şekilde dönüştürebilirsiniz.

Tamamlayıcı uygulamasını Mac'inizden indirdikten sonra, cihazınızda iOS uygulamasını başlatın; böylece kullanıma hazır olacak. Benzer uygulamaların aksine, iPhone'unuzu veya iPad'inizi Mac'a bir Lightning kablosu ile bağlamanız gerekir. Bu mümkün olan en hızlı ve en sağlam bağlantıyı sağlamaya yardımcı olacaktır.

İki parmakla kaydırma ve kaydırma / yakınlaştırma dahil olmak üzere herhangi bir iPhone kullanıcısının bildiği hareketleri kullanarak Mac'inizle etkileşim kurabilirsiniz. Daha fazla kontrol için, herhangi bir iPad'e Touch Bar'a benzer bir arayüz ekleyebilirsiniz.

Duet, isteğe bağlı iki abonelik sunar. Sanatsal çizimler yapnlar Duet Pro'ya bir göz atmalı. Apple Pencil ve iPad Pro kullanan uygulama, gerçek bir çizim tableti deneyimi için baskı ve eğim hassasiyeti vs. gibi özellikler sunar.

Diğer seçenekte Duet Air, bir Mac'e bağlanmadan veya farklı bir kablosuz ağdayken bile uygulamanın kullanılmasına izin verir.

2. Screens

Mac'inizi bir iPhone veya iPad'den kontrol etmenin ve etkileşim kurmanın tam özellikli bir yolunu arıyorsanız, Screens listenizin en üstünde olmalıdır.

Uygulama, dünyanın herhangi bir yerindeki bir Mac'e internet bağlantısı ile güvenli bir şekilde bağlanmanıza olanak tanır. Sadece ücretsiz Mac uygulamasını Screens sitesinden indirin. Bağlandıktan sonra, bilgisayarınızı uzaktan kontrol etmek için dokunmatik veya trackpad modundan birini seçebilirsiniz.

Başka bir güzel seçenekte, bir kısayol araç çubuğu önemli tuşlara hızlı erişim sağlar. Çoklu ekran kurulum desteği sayesinde, üzerinde çalışmak veya her şeyi bir kerede görüntülemek için bir ekran seçebilirsiniz.

Arkadaşlarınız veya aileniz için teknik destek bile sağlayabilirsiniz. Mac'leri için özel bir uygulama indirebilirler ve sorunları gidermek ve hatta yazılım güncellemelerini yüklemek için iPhone veya iPad'inizdeki Ekranları kullanarak bilgisayarlarına bağlanabilirsiniz.

İsteğe bağlı uygulama içi satın alımlar, uygulama için karanlık bir mod ve ayrıca bir mobil trackpad modu sağlayabilir. Bu, ekranları kullanarak başka bir iOS cihazını kontrol etmek için bir iPhone veya iPad'i trackpad olarak kullanmanıza izin verecektir.

3. Chrome Uzaktan Masaüstü

Screens uygulamasına basit bir alternatif için Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasıdır. Çok fazla özellik sunmamasına rağmen, uygulama ücretsizdir ve herhangi bir Mac'e uzaktan bağlanmanıza izin verir.

Adından da anlaşılacağı gibi, uygulamanın çalışması için Google Chrome'u Mac'inize yüklemelisiniz. Bir Chrome eklentisini yükledikten sonra kullanıma hazır olacaksınız. Ayarladığınız her bilgisayarın bağlanması için bir PIN'e ihtiyacı var. iOS cihazınızda, bu PIN'i kullanarak uzaktaki bilgisayara giriş yapabilirsiniz.

Bir Mac'e hızlı ve kolay şekilde erişmek için bu uygulamadan daha basiti yoktur. Ancak daha profesyonel kullanımlar ile uzaktaki oturumlar için bir Mac ile etkileşime girmeniz gerekiyorsa veya bir klavye kullanmak istiyorsanız, kesinlikle Screens daha iyi bir uygulama.

4. Keynote

iPhone veya iPad'inizde Keynote'u kullanmak sunum oluşturmak için harika bir yoldur. Ancak iOS uygulamasının Mac kullanıcıları için de dikkate değer bir özelliği var. Slaytları kontrol etmek için harici bir uzaktan kumandaya ihtiyaç duymak yerine, sadece iPhone veya iPad'inizi kullanabilirsiniz.

Her şeyin işe yaraması için önceden küçük bir çalışma yapmanız gerekiyor. Önce iOS uygulamasını başlatın. Ardından, Mac sürümünü açın ve özelliği etkinleştirmek ve iOS cihazınızla bağlantı kurmak için Preferences > Remotes (Tercihler> Uzaktan Kumanda'ya) gidin.

Bu uzaktan kumanda işlevi bir dizi özellik sunar. Sunucunun notlarını almak ve geçerli veya sonraki slaydın bir kombinasyonunu görmek kolaydır. Hatta bir dizi renkli kalem kullanarak sunumunuza açıklama ekleyebilirsiniz. Paketi tamamlamak için, önemli bilgileri vurgulamak için sanal bir lazer pointer bile var.

5. BTT Remote Control

  • macOS (Ücretsiz deneme, abonelik gerektirir) | iOS (Ücretsiz, Premium versiyon mevcut)

BTT Remote Control, her ikisi de aynı Wi-Fi ağını kullandığı sürece Mac'i ve uygulamalarını iPhone veya iPad'inizden kontrol etmenizi sağlar. Önce BetterTouchTool'un Mac'inizde kurulu ve çalışıyor olduğundan emin olun.

Aracın en iyi özelliklerinden biri, Mac'te bir klavye kısayolunu veya önceden tanımlanmış bir eylemi tetikleme yeteneğidir. Örneğin, uygulamaya bir kez dokunulduğunda, Mac'in ekranında olanların bir ekran görüntüsünü veya videosunu yakalamanıza ve düzenleme işlemine başlamanıza olanak tanır.

iPhone veya iPad'inize kolayca erişmek için her bir özelleştirilmiş eyleme bir simge atamak da mümkündür. Uygulamadaki yerleşik bir trackpad (ayrıca çoklu dokunma hareketlerini de destekler) bir Mac ile kolayca etkileşime girmenizi sağlar.

Entegre dosya tarayıcı ve başlatıcı dosyalara göz atmayı ve seçmeyi kolaylaştırır. Bir uygulama içi satın alma, iOS uygulamasının tüm özelliklerini açar, Mac uygulaması ise bir lisans satın almadan önce 45 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar.

6. iTunes Remote

  • iOS (Ücretsiz)

iTunes Remote uygulaması, bir Apple TV'yi kontrol etmekten daha fazlası için kullanılabilir. iTunes, Mac'inizde açık olduğu ve Ev Paylaşımı etkin olduğu sürece, müzik kitaplığınızla etkileşime girmek ve hatta sesi kontrol etmek için uygulamayı kullanabilirsiniz.

Müziği sanatçıya ve albüme göre görüntüleyebilir ve hatta belirli bir parça için arama yapabilirsiniz. iPhone veya iPad'inizden yeni çalma listeleri düzenlemek ve oluşturmak da kolaydır. Apple Music aboneleri ayrıca yerel olarak depoladıkları şarkılara da erişebilirler.

Müziğin ötesinde, Diğer sekmesi filmler, TV dizileri, müzik videoları ve podcast'ler gibi diğer iTunes içeriğine erişmenizi sağlar.

Sonuç

İlginizi
çekebilir
Denemeniz Gereken En İyi iPhone Uygulamaları
İlginizi
çekebilir
En İyi 25 Faydalı iPhone Uygulaması
Bu uygulamalarla, Mac'inizin çok çeşitli görevlerde daha iyi çalışabilmesi için iPhone veya iPad'inizin gücünü kullanabilirsiniz.