Mac'inize Başlangıç ​​Öğeleri Nasıl Eklenir?

Mac'inize Başlangıç ​​Öğeleri Nasıl Eklenir?

/ / Okuma süresi: 3 dk, 53 sn / Yorum (0)
A A A

​​​​​​​Genellikle giriş öğeleri olarak da adlandırılan başlangıç ​​öğeleri, önyükleme veya Mac'inizde oturum açtığınızda otomatik olarak başlatmak veya açmak istediğiniz uygulamalar, belgeler, paylaşılan birimler veya diğer öğelerdir.

Başlangıç ​​öğeleri için ortak bir kullanım, Mac'inizde her zaman kullandığınız bir uygulamayı başlatmaktır. Örneğin, Mac'inizi her kullandığınızda, her zaman Apple Mail , Safari ve Messages'ı başlatabilirsiniz. Bu öğeleri manuel olarak başlatmak yerine, bunları başlangıç ​​öğeleri olarak atayabilir ve Mac'in işi sizin için yapmasını sağlayabilirsiniz.

Başlangıç ​​Öğeleri Ekleme

 1. Bir başlangıç ​​öğesiyle ilişkilendirmek istediğiniz hesapla Mac'inize giriş yapın.
 2. Sistem Tercihleri Dock simgesini veya Apple menüsünden Sistem Tercihleri öğesini seçin.
 3. Sistem Tercihleri ​​penceresinin Sistem bölümündeki Hesaplar veya Kullanıcı ve Gruplar simgesini tıklayın .
 4. Hesap listesinde uygun kullanıcı adını tıklayın.
 5. Giriş Öğeleri sekmesini seçin.
 6. Giriş Öğeleri penceresinin altındaki + (artı) düğmesini tıklayın. Standart bir Finder tarama sayfası açılır. Eklemek istediğiniz öğeye gidin. Seçmek için bir kez tıklayın ve ardından Ekle düğmesine tıklayın.

Seçtiğiniz öğe başlangıç ​​/ giriş listesine eklenir. Mac'inizi bir sonraki başlatışınızda veya kullanıcı hesabınıza giriş yaptığınızda, listedeki öğeler otomatik olarak başlayacaktır.

Başlangıç ​​veya Giriş Öğeleri Eklemede Sürükle-Bırak Yöntemi
Çoğu Mac uygulaması gibi, Başlangıç ​​/ Giriş Öğeleri listesi sürükle ve bırakmayı destekler. Bir öğeye tıklayıp basılı tutabilir ve ardından listeye sürükleyebilirsiniz. Bir öğenin eklenmesiyle ilgili bu alternatif yöntem, bir Finder penceresinde bulunması kolay olmayan paylaşılan birimler, sunucular ve diğer bilgisayar kaynakları eklemek için yararlı olabilir.

Öğe eklemeyi bitirdiğinizde, Sistem Tercihleri ​​penceresini kapatın. Mac'inizin bir sonraki açılışında veya oturum açtığınızda, listedeki öğeler otomatik olarak başlayacaktır.

Başlangıç ​​Öğelerini Eklemek İçin Dock Menülerini Kullanın
Otomatik olarak girişte başlatmak istediğiniz öğe Dock'ta mevcutsa, Sistem Tercihlerini açmak zorunda kalmadan öğeyi başlangıç ​​öğeleri listesine eklemek için Dock Menülerini kullanabilirsiniz.

Uygulamanın Dock simgesini sağ tıklayın ve açılan menüden Options, Login at Start'ı seçin.

Başlangıç ​​Öğelerini Gizleme
Giriş öğeleri listesindeki her öğenin Gizle etiketli bir onay kutusu içerdiğini fark edebilirsiniz. Gizle kutusunda bir onay işareti yerleştirmek uygulamanın başlatılmasına neden olur, ancak normalde uygulama ile ilişkilendirilebilecek herhangi bir pencereyi görüntülemez.

Bu, çalıştırmanız gereken bir uygulama için yararlı olabilir, ancak uygulama penceresinin hemen görüntülenmesine gerek yoktur. Örneğin, otomatik olarak başlatılacak olan Etkinlik uygulamasına (OS X ile birlikte dahil) sahibiz, ancak CPU yükleri aşırı olduğunda dock simgesi bir bakışta bize göstereceğinden pencereye ihtiyacımız yok. Daha fazla bilgiye ihtiyacımız olursa, uygulamanın simgesini tıklayarak açılan pencereyi açabiliriz.

Bu aynı zamanda menü uygulamaları için de geçerlidir, Mac'in menü çubuğuna yükleyebileceğiniz menüler. Mac'inize giriş yaptığınızda büyük olasılıkla çalışmalarını istersiniz, ancak uygulama pencerelerinin açık olmasını istemezsiniz; Bu yüzden kolay erişimli menü çubuğu girişleri var.

Başlangıç ​​Öğeleri Zaten Mevcut
Hesabınızın giriş öğeleri listesine eriştiğinizde, zaten birkaç girişin bulunduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Yüklediğiniz birçok uygulama, giriş yaptığınızda otomatik olarak başlatılacak öğeler listesine kendilerini, yardımcı bir uygulamayı veya her ikisini de ekleyecektir.

Çoğu zaman uygulamalar sizin izninizi ister veya uygulamanın tercihlerinde bir onay kutusu veya uygulamayı, giriş sırasında otomatik olarak başlatılacak şekilde ayarlamak için bir menü öğesi sunar.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 167 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Mac'inize Başlangıç ​​Öğeleri Nasıl Eklenir? konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Mac'inize Başlangıç ​​Öğeleri Nasıl Eklenir? ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mac'inize Başlangıç ​​Öğeleri Nasıl Eklenir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.