Ogznet.com
Mağaza Vitrin Tasarımları Nasıl Olmalıdır? Paylaş:

Mağaza Vitrin Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

Mağaza Vitrin Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

İç mimar bir mağaza tasarımına adım atarken planlaması gereken en önemli faktörlerden bir tanesi de vitrindir. Vitrin ne kadar başarılı ve şık olursa mağazanın tasarımına renk katacak ve değerini artıracak bir unsur olacaktır.

Bu sebeple de mağaza vitrin tasarımları konusunda iyi bir şekilde çalışılmalı ve yaratıcı iç mimar tarafından tasarlanıp adımlar atılmalıdır. Mağaza tasarım konusunda önemli olan vitrinlerde nasıl bir şekilde çalışma yapılmalıdır bunları kısaca inceleyelim;

  • Öncelikle vitrin için ne tür bir malzeme gerekli bunun listesi eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Örneğin yılbaşında genellikle kar spreyleri mağaza vitrinlerinde oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır. Mağaza vitrin tasarımında daha farklı ve yaratıcı bir şekilde motifler kullanılabilir. Yine anneler günü, sevgililer günü gibi özel günlerde de mağaza vitrin tasarımlarında yenilenmeye gitmek mümkün olacaktır.
  • Mağazaya özel bir tema belirlenebilir. Diğer mağaza tasarımlarında pek rastlanmayacak bir tasarımla diğer mağazalardan ayrılan bir özellik olacaktır. Bu farklı renklerin bir araya gelmesiyle de olabilir ya da farklı motiflerin bir araya gelmesiyle de. Önemli olan bu seçimi yapmak olacaktır.
  • Yaratıcı vitrin tasarımları için cesur olmak oldukça önemlidir. Bu sebeple vitrin tasarımı sırasında korkusuz bir şekilde çalışmak gerekir. Vitrini tasarlayan kişiler bu vitrini dışarıda görseydik önünde fotoğraf çeker miydik sorusuna evet cevabını verebilmelidir. Zaten bu soruya evet cevabı verilirse başarılı bir tasarım yapılmış olacaktır.
  • Odak noktasına önem vermek gerekir. Yani bir kıyafet mağazasında odak noktası doğal olarak cansız manken olacaktır. Bu sebeple yapılan tasarımlarda herhangi bir şekilde odak noktası başka bir kısma bağlı kalmamalıdır.
  • Denge konusu da oldukça önemlidir. Renk seçimleri, kıyafet seçimleri, ışık seçimleri dengeli bir şekilde olmalıdır. Tüm bunlar bir arada dengeli durduğu vakit şık bir mağaza tasarımı ortaya çıkacaktır.
  • Işıklandırma konusu oldukça önemlidir. Butik mağaza tasarım ve diğer mağazalarda ışıklandırma yani aydınlatma asla ikinci planda olmamalıdır. Çünkü bir akşam vakti güzel bir ışıklandırma herkesin dikkatini çekecek ve gözler mağazanın üzerinde olacaktır. Işıklandırma boğucu değil modern bir şekilde olursa çok daha eğlenceli bir hal alacaktır.

İç mimari proje tasarım konusunda wawa iç mimarlık ile ileteşime geçebilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!