Ogznet.com
En İyi Metin Okuma Programları Paylaş:

En İyi Metin Okuma Programları

En İyi Metin Okuma Programları

En İyi Metin Okuma Programları

Herhangi bir metin belgesini veya web sayfasını bir ses dosyasına dönüştürün. Bu tip programlar oldukça pahalıydı, ancak bu günlerde ücretsiz olarak mükemmel seçenekler sunuluyor ve yazılı belgeleri dönüştürmeyi mümkün olduğunca kolay hale getirecek en iyi araçları bulmanıza yardımcı olmak için buradayız.

Konuşma yazılımına, metin görme engeli olan herkes için çok yararlı olabilir, ya da ekranlarda okumayı zorlaştıran disleksi gibi bir koşulu olanlar için. Yabancı Dil okuyan, ancak konuşmayan veya öğrenme sürecinde olan insanlar için dil engellerinin üstesinden gelmeye de yardımcı olabilir.

Başka bir şey yaparken bir belgeyi dinlemek istiyorsanız, metin konuşma yazılımı da idealdir. Duyduğunuz bilgileri saklamayı daha kolay bulursanız veya yazdığınız bir şeyi duyumsamanızı istiyorsanız.

Metinleri sesli olarak okumak için en iyi ücretsiz araçlar - bireysel paragraflar veya tüm belgeler.

1. Balabolka

Balabolka'nın esnekliği, onu konuşma yazılımı için en iyi ücretsiz metin okuma programı yapar. Bir ekranda metni okumak için mücadele ediyorsanız, bu mükemmel bir seçimdir.

Özelleştirilebilir seslerle metni sesli bir ses dosyası olarak kaydedin.

 • Mükemmel dosya formatı desteği
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok ses
 • Bookmarking araçları

Balabolka'nın ücretsiz metin okuma yazılımını kullanmanın birkaç yolu vardır: metni programa kopyalayıp yapıştırabilir veya doğrudan programda desteklenen dosya formatlarını (DOC, PDF ve HTML dahil) açabilirsiniz. Çıktı olarak, gerekli dosyaları indirip kurarsanız, SAPI 4'ü sekiz farklı sesle, ikili SAPI 5 veya Microsoft Speech Platform'u kullanabilirsiniz. Hangi yolu seçerseniz seçin, özel ses oluşturmak için konuşma, perde ve oynatma ses düzeyini ayarlayabilirsiniz.

Kelimeleri yüksek sesle okumaya ek olarak, bu ücretsiz konuşma metni yazılımı da, MP3 ve WAV gibi çeşitli formatlarda ses dosyaları olarak anlatıları kaydedebilir. Uzun belgeler için belirli bir yere geri atlamayı kolaylaştıracak yer imleri oluşturabilir ve kelimelerin telaffuzlarını isteğinize göre özelleştirmenize yardımcı olacak mükemmel araçlar vardır.

Bir ekranda metin okurken hayatı kolaylaştırmak için tüm bu özelliklerle bir seçenek değildir, Balabolka konuşma yazılımı için en iyi ücretsiz metin okuma programı.

2. Natural Reader

Natural Reader hemen hemen her belge türü ile çalışır ve hatta taranmış metin için OCR içerir. Kendi web tarayıcısına sahip konuşma yazılımına sahip ücretsiz metin okuyucu program.

 • Yerleşik OCR
 • Arayüzler
 • İç tarayıcı

Natural Reader, birkaç yolla kullanılabilecek bir konuşma aracıdır. İlk seçenek belgeleri kütüphanesine yüklemek ve oradan yüksek sesle okumasını sağlamaktır. Bu, birden fazla dosyayı yönetmenin düzgün bir yoludur ve desteklenen dosya türlerinin sayısı, e-kitap biçimleri dahil, etkileyici. OCR da var. Bu, bir fotoğrafı veya metni taramanızı ve okunmasını sağlar.

İkinci seçenek, bir kayan araç çubuğu şeklini alır. Bu modda, herhangi bir uygulamadaki metni vurgulayabilir ve metni konuşmaya başlatmak ve özelleştirmek için araç çubuğu kontrollerini kullanabilirsiniz. Bu, web tarayıcınızdaki özelliği kolayca kullanabileceğiniz anlamına gelir, kelime işlemci ve diğer programlar bir dizi. Web içeriğini konuşmaya daha kolay dönüştürmek için yerleşik bir tarayıcı da var.

3. Panopretor Basic

Panopretor Basic, geniş bir metin belge formatı yelpazesini kabul eder ve hem WAV hem de MP3 formatlarında dışa aktarır. WAV ve MP3 çıkışı ile kolay konuşma metni dönüştürme.

 • WAV ve MP3 formatlarında çıktı
 • Kullanımı hızlı ve basit
 • Hızlı giriş formatı aralığı

Adından da anlaşılacağı gibi, Panopreter Basic eklentiler olmadan konuşma dönüşümüne ücretsiz metin sunuyor. Düz ve zengin metin dosyalarını, web sayfalarını ve Microsoft Word belgelerini girdi olarak kabul eder ve elde edilen sesi hem WAV hem de MP3 formatında dışa aktarır (iki dosya aynı yere aynı isimle kaydedilir).

Varsayılan ayarlar, hızlı görevler için iyi çalışır ancak Panopreter Basic'in Ayarlar menüsünü keşfetmek için biraz zaman harcarsınız ve dili, kaydedilmiş ses dosyalarının hedefini değiştirmek için seçenekler bulacaksınız. Özel arayüz renkleri ayarlayın. Yazılım, okumayı bitirdikten sonra bile bir parça müzik çalabilir - diğer ücretsiz metin-okuma yazılımında bulamayacağınız hoş bir özellik.

Daha gelişmiş bir şeye ihtiyacınız varsa, Panopreter’in premium bir sürümü mevcuttur.
Bu versiyon, Microsoft Word ve Internet Explorer için araç çubukları, okunmakta olan metinlerin bölümlerini vurgulama ve ekstra sesler gibi çeşitli ek özellikler sunar.

4. WordTalk

WordTalk metin okuma aracı başka bir özelleştirilebilir ve Microsoft Word belgeleriyle mükemmel bir iş çıkaran bir program. Kelime işlemcinize konuşmaya metin ekleyen bir uzantı.

 • Microsoft Word desteği
 • Özelleştirilebilir sesler
 • Arayüzü iyi değil

Edinburgh Üniversitesi tarafından geliştirilen WordTalk, metin okuma için Microsoft Word'e özelleştirilebilir bir araç çubuğu eklentisidir. Word'ün tüm sürümleriyle çalışır ve araç çubuğu veya şerit üzerinden erişilebilir, kullandığınız sürüme bağlı olarak.

Araç çubuğu, bir çocuk tarafından tasarlandığı düşünüldüğünde kesinlikle göreceğiniz en çekici görünüme sahip değil. Düğmelerin tüm işlevleri çok net değil, ama neyseki yardım etmek için eldeki bir yardım dosyası var.

WordTalk'ın oldukça basit olduğu gerçeğinden uzaklaşmıyor, ama SAPI 4 ve SAPI 5 seslerini destekliyor ve bunlar sizin beğeninize göre ayarlanabiliyor. Tek tek kelimeleri, cümleleri veya paragrafları yüksek sesle okuma yeteneği özellikle hoş bir özellik. Ayrıca, anlatıları kaydetme seçeneğine de sahipsiniz ve sık kullanılan seçeneklere hızlı ve kolay erişim sağlayan çeşitli klavye kısayolları vardır.

5. Zabaware Text-to-Speech Reader

Bir metin parçasını panoya kopyalayın ve Zabaware'in kullanışlı konuşma metnini daha sonra ses dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Web sitelerinden metne dönüştürmek için mükemmel bir seçim.

 • Panodaki metni dönüştürür
 • Dosya formatı desteği
 • Sesler oldukça pahalıdır

Temel görünümüne rağmen, Zabaware Text-to-Speech Reader, ilk düşünebileceğinizden daha fazlasını sunar. Çok sayıda dosya formatını doğrudan programda açabilir veya sadece kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Alternatif olarak, program çalıştırdığınız sürece ve ilgili seçenek etkinleştirildiyse, Zabaware Text-to-Speech Reader, panoya kopyaladığınız herhangi bir metni yüksek sesle okuyabiliyor - web sitelerinden gelen kelimeleri ve konuşma pencerelerini dönüştürmek istediğinizde iyi iş çıkarıyor. Zabaware Text-to-Speech Reader ayrıca metin dosyalarını WAV formatına dönüştürebilir.

Maalesef seslerin seçimi sınırlıdır ve ayarlayabileceğiniz tek ayar, telaffuzlara odaklanmak için derinliklere girmediğiniz sürece hacim ve hızdır. Ek sesler, 25 dolarlık bir ücret karşılığında kullanılabilir, bu da oldukça fazla görünüyor ve listemizdeki daha yüksek bir yerden aşağı çekiliyor.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!