Microsoft, Android ve iOS için Haber Uygulaması Çıkardı

Microsoft, Android ve iOS için Haber Uygulaması Çıkardı

Microsoft, şirketin haber platformunun yeni adı olan Microsoft Haber'i başlattı. Microsoft, haber işine yabancı değil, 1995 yılında MSN'yi hayata geçirmişti. İnternet standartlarında uzun bir zaman ve yine de MSN hala güçlü.

Microsoft Haberler'in Evrimi

Microsoft Haberler, MSN.com'a, Microsoft’un Edge tarayıcısına, Windows 10 için Haberler uygulamasına, Skype, Xbox ve Outlook.com'a ve Android ve iOS için yeni Microsoft News uygulamasına güç sağlamak için ayarlanmıştır. Dünya çapında neredeyse 500 milyon insana ulaşıyorlar.

Windows Blog'daki bir yazıda, Rob Bennett, Microsoft Haberler Genel Yayın Yönetmeni, haberlerin küratörlüğünü yapmak ve konuyla ilgili öyküleri yayınlamak için Microsoft'un “yayın ortaklıkları, insan editörleri ve AI” kombinasyonunu nasıl kullandığını açıklıyor.

Microsoft “bin premium yayıncı ve 3000'den fazla marka” ile çalışıyor. Bu ortaklar içeriği sağlıyor. Daha sonra uygunluğu belirlemek için AI tarafından taranır. 800 gerçek editörden oluşan bir ekip, neyin yayınlanacağına dair nihai söz hakkına sahip.

Android ve iOS için yeni yeniden tasarlanmış Microsoft News uygulaması şu anda hazır. App daha modern görünmesi ve hissettirilmesi için görsel bir revizyon aldı. UI ayrıca sürekli okuma ve gece kullanmak için karanlık bir tema ile, çok geliştirildi.

Yerel haberler de dahil olmak üzere, ilginizi çeken haberler sunmak için Microsoft News uygulamasını özelleştirebilirsiniz.
. Son dakika haberlerini ayarlayabilir ve hatta widget'lar için destek bile alabilirsiniz. Ayrıca ilgi alanlarınızı farklı cihazlarda da tutabilirsiniz.

Muhtemelen telefonunuzda haber uygulamalarından birine sahipsiniz. Dünyada olup bitenleri umursamayanlardan biri değilseniz. Yine de, şirketin yaptığı geliştirmelerle, Microsoft News incelemeye değer.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 228 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Microsoft, Android ve iOS için Haber Uygulaması Çıkardı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Microsoft, Android ve iOS için Haber Uygulaması Çıkardı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Android ve iOS için Haber Uygulaması Çıkardı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al