Ogznet.com

Microsoft hesabınızda iki adımlı Kimlik Doğrulama nasıl kurulur?

Image by Haris imran from Pixabay

Bir çok kez bunu dile getirdik: Yapabildiğiniz her yerde iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanmalısınız. Size daha fazla huzur vermesi gereken kolay bir güvenlik önlemi. Teknik olarak Microsoft, uygulamalarını iki faktörlü doğrulama yerine ”iki adımlı doğrulama” ile korur.

Bu yazının içeriği:

Göster
  Gizle

  Microsoft uygulamaları kullanıyorsanız özellikle e-postanız için Outlook, Microsoft hesabınızda iki adımlı kimlik doğrulaması yapmanız ve Microsoft'un resmi uygulamasını veya favori kimlik doğrulama uygulamanızı kullanmanız gerekir. Her ikisini de nasıl yapacağınız:

  İki adımlı kimlik doğrulamayı ayarlamak isterseniz, nereye kurulacağını bulmalısın. Microsoft’un web sitesindeki süreç için basit bir yol var, ancak birkaç sayfa derinliklerine gömüldü. Nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Adım: Microsoft hesabınıza giriş yapın ve “Güvenlik Temelleri” sayfasına gidin.

  2. Adım: Sayfanın altındaki “daha ​​fazla güvenlik seçeneğini” seçin.

  3. Adım: “Ek Güvenlik Seçenekleri” sayfasında, “İki adımlı doğrulamayı ayarlama” yı seçin (İkinci bölüm aşağıdır.)

  Microsoft’un kimlik doğrulayıcı uygulamasını senkronize edin
  Microsoft, varsayılan olarak kendi kimlik doğrulayıcı uygulamasına (iOS, Android) ayarlıdır, ancak Google Authenticator (iOS, Android) gibi diğer hizmetler için zaten farklı bir yöntem kullanıyorsanız bunun yerine kullanabilirsiniz.

  1. Adım: “İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Ayarla” sayfasından “İleri” yi seçin ve Microsoft Authenticator uygulamasını kurmanız istenecektir.

  2. Adım: Microsoft Authenticator'ı kullanıyorsanız, uygulamayı indirip hesabınıza giriş yapın. (E-postanıza veya telefon numaranıza gönderilen bir kodu yazmanız gerekir.)

  3. Adım: İki faktörlü kimlik doğrulama kurulum sayfasındaki "sonraki" i tıklayın ve devam etmeye hazırsınız!

  Farklı bir kimlik doğrulama uygulaması kullanmak:
  Adım 1a: “Farklı bir Authenticator uygulaması kurun” seçeneğini tıklayın. Microsoft bir QR kodu üretecektir. Okumak için kimlik doğrulama uygulamanızı kullanın.

  Adım 2a: Doğrulayıcı uygulamanız size bir kod verecektir (genellikle bir çift 3- veya 4 haneli rakamlar). QR kodunun altındaki metin kutusuna yazın.

  İki adımlı kimlik doğrulamayı kurduktan sonra,
  “Ek Güvenlik Seçenekleri” sayfasına dönüp “İki Adımlı Doğrulamayı Kapat” seçeneğini seçerek kolayca açıp kapatabilirsiniz.

  Bölüm 3: Daha eski Microsoft uygulamalarınız için “Uygulama Şifreleri” kurun
  Bazı eski Microsoft donanımı ve yazılımı Microsoft’un iki faktörlü kimlik doğrulamasını desteklemez.
  Microsoft Outlook Masaüstü uygulaması, Microsoft Office'in eski sürümleri, Xbox 360 ve Windows Phone dahil. Bunlardan herhangi birini düzenli olarak kullanırsanız, onlar için özel “Uygulama Şifreleri” kurmanız gerekecektir.

  Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz