Proje planları ve zamanlama planları oluşturmak için gerçekten uygun bir Microsoft Project alternatifi var mı? Microsoft Project programına alternatif bazı yeni ve uygun fiyatlı alternatifleri görmek için makalemize göz atın.

Bir Microsoft Project alternatifi için arayışta olanlarınız doğru yere geldiniz.

Bir çok kurum için proje planları oluşturmak için varsayılan proje yönetim aracı hala Microsoft Project'dir. Gerçekten dürüst olmak gerekirse, yönettiğimiz projelerin çoğu için Microsoft Project, ihtiyaç duyduğumuzdan çok daha fazlasını yapıyor - çoğu insanın asla kullanmadığı birçok özellik var.

MS Project'in yaptığı pek çok şey var - kaynak yönetimi ve iş zekası entegrasyonları ile proje portföyü yönetimi harika. Ama genel olarak konuşursak, yaptığımız her şey bizim projelerimizi planlamaktır.

Proje planlama yazılımı için en iyi Microsoft Project alternatifleri

Hansoft - http://www.hansoft.com

MS Project tarafından sunulan Gantt planlamasını istiyorsanız, aynı zamanda Agile yöntemlerini uygulama, ürün biriktirme listelerini kullanma ve kaynakların görevlerini kendilerinin güncellemelerine izin verme seçeneği istiyorsanız, Hansoft mükemmel bir seçimdir.
Hansoft'u sadece birkaç tıklama ile çalıştırdıktan sonra, MS Project XML'i İçe Aktar'ı kullanarak verilerinizi hızlı ve rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz. İçe aktarılan mevcut planlarla, paydaşlarınızla ilerlemeyi izlemek ve paylaşmak için temiz, sezgisel proje genel bakışları için güçlü Raporlar ve Gösterge Tabloları kullanmaya başlayabilirsiniz.
İşbirliği özellikleri - takım üyeleri için açık bir Yapılacaklar listesi, bir haber kaynağı ve yorumlar da dahil olmak üzere - planınızı güncelleme sürecini ve MS Project'ten daha kolay bir şekilde devam ettirilmesini sağlar.

Hansoft, 2 kullanıcı için ücretsiz olan bir Microsoft Project alternatifi.

Hansoft Özeti:

 • Gantt grafiği oluştur: Başarılı
 • Proje genel bakış şeması oluşturun: Başarılı
 • .mpp dosyalarını içe ve dışa aktarma: Başarısız (MS Project XML'i içe aktarır)
 • PDF'leri veya paylaşılabilir proje planlarını dışa aktarın: Başarılı

Genel puan: 4/5

Celoxis - https://www.celoxis.com

Sadece bir Gantt grafik aracı olmaktan çok, Celoxis HBO tarafından kullanılan kapsamlı ancak kullanımı kolay bir proje yönetim aracıdır.
Deloitte ve Rolex, çevrimiçi bir uygulama veya şirket içi olarak iki farklı şekilde sunulur. MS Project ile karşılaştırıldığında, daha düşük maliyetli, güçlü etkileşimli Gantt grafikleri, kullanışlı portföy bağımlılıkları ve isteyebileceğiniz tüm klavye kısayollarıyla daha zengin bir ürün. Microsoft Project ile yaptığınız gibi Celoxis, görevlere görevler, alt görevler, kilometre taşları, atanan kaynaklar ve bağımlılıklar oluşturmanıza olanak tanır. Sadece Gantt grafikleri oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda proje portföylerinizi, iş akışlarınızı, harcamalarınızı, zaman çizelgelerinizi ve kaynaklarınızı yönetmek için de kullanabileceğiniz kapsamlı ve kurumsal düzeyde entegre bir çözümdür. Bu gerçekten eksiksiz ve dolu.
Proje takibi, kaynak yönetimi, risk yönetimi ve raporlama ile birlikte özellikli proje yönetimi aracı, müşterileri ile işbirliği için tam gelişmiş yeteneklerle bir araya getirildi. Celoxis, bir deneme sürümü için arıyorsanız, bir ürün demosu veya 30 günlük ücretsiz deneme seçeneği sunar.
Celoxis, SaaS kullanıcıları için 25 $ / kullanıcı / ay ve şirket içi kullanım için 450 $ / kullanıcı maliyete sahiptir.

Celoxis Özeti:

 • Gantt grafiği oluştur: Başarılı
 • Proje genel bakış şeması oluşturun: Başarılı
 • .mpp dosyalarını içe ve dışa aktarma: Başarılı
 • PDF'leri veya paylaşılabilir proje planlarını dışa aktarın: Başarılı

Genel skor: 4.5 / 5

GanttPRO - https://ganttpro.com

GanttPRO, birçok kullanışlı özelliğe sahip çevrimiçi Gantt grafik yazılımıdır. Proje yönetimi dünyasında yeni değilseniz, güzel görünümlü ve güçlü bir Gantt şeması ve bir MS Project alternatifi bulmak ne kadar acı verici olduğunu bilirsiniz. GanttPRO'da ikisini de bulacaksınız. Bu Gantt grafik aracı sezgisel UX / UI tasarımı ile gerçekten güzel görünüyor. Bunun dışında, çok çeşitli proje yönetimi özellikleri sunar. Burada kolayca görevler oluşturabilir, atayabilir ve bağımlılıklar ile bağlantı kurabilir, kilometre taşlarını belirleyebilir, en önemli görevleri görmek için kritik yolu etkinleştirebilir veya planınızın mevcut durumunu başlangıçta planladığınızla karşılaştırmak için bir temel oluşturabilirsiniz. Otomatik zamanlama fonksiyonu sayesinde, görevlerinizde, tarihlerinizde veya bağımlılarınızdaki herhangi bir değişiklik otomatik olarak yansıtılacaktır. GanttPRO da iyi bir işbirliği aracıdır. Kullanıcıların görevlere yorum yapmasına, dışa aktarma, içe aktarma ve genel URL ile grafik paylaşma, bildirimler alma, takım üyelerinden bahsetme, geçmiş moduna göz atma, vb. yapmalarına olanak tanır. 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü deneyebilir veya kişisel bir demo için rezervasyon yapabilirsiniz.
1 kullanıcı için bir plan yıllık olarak faturalandırılırsa 15 ABD dolarından başlar. Ekip planları, yıllık olarak faturalandırılırsa kullanıcı başına 5.90 TL'den başlar.

GanttPRO'nun Özeti:

 • Gantt grafiği oluştur: Başarılı
 • Proje genel bakış şeması oluşturun: Başarılı
 • .mpp dosyalarını içe ve dışa aktarma: Başarılı
 • PDF'leri veya paylaşılabilir proje planlarını dışa aktarın: Başarılı

Genel skor: 4.5 / 5

Wrike - http://www.wrike.com

Microsoft Project alternatifleri ve proje yönetimi araçları yaratan bulut tabanlı Gantt şeması arasındaki geçişin daraltıldığı noktayı göstermek için, Wrike gibi bir proje yönetimi ve çizelgeleme aracının tümünü düşünmeye değer.
Seçim ölçütlerimize uygun bir şekilde düşmemekle birlikte (basitçe Gantt grafikleri oluşturmaktan çok daha fazlası), paylaşılabilir proje planları oluşturma konusundaki zorluğa yaklaşmanın alternatif bir yolu da dahil edilmeye değer. Görevler etrafında JIRA, Clarizen veya Asana'ya daha çok benzeyen bir proje yönetim aracı.
Wrike, görevleri tanımlamanıza ve atamanıza ve ilerlemelerini gerçek zamanlı olarak izlemenize olanak tanır. Dışa aktarma, .XLS ile sınırlı olsa da .mpp Microsoft Project planlarınızı arayüze kolayca aktarabilirsiniz. Gantt çizelgesi görünümü çalışır, ancak bağımlılıkların ve öncekilerin kontrolü biraz hantaldır, bu yüzden bu çözüm benzeri bir temiz değildir ama kesinlikle uygulanabilir bir çözüm. Fiyat (çok rekabetçi bir şekilde fiyatlandırıldıkları için), Gantt grafikleri oluşturabilir ve daha sonra yararlı bulabileceğiniz diğer proje yönetimi araçları ve potansiyel entegrasyonları ve özellikleriyle donanabilirsiniz.

Wrike ücreti 9.80 $ / kullanıcı / ay.

Wrike Özeti:

 • Gantt grafiği oluştur: Başarılı
 • Bir projeye genel bakış grafiği oluşturun: Başarısız
 • Mpp dosyalarını içe ve dışa aktarma: Başarısız
 • PDF'leri veya paylaşılabilir proje planlarını dışa aktarın: Başarılı

Genel puan: 4/5

Smartsheet - http://www.smartsheet.com

Smartsheet’in çevrimiçi proje yönetimi aracı, Project'in en kullanışlı özelliklerinden bazılarını alır ve çevrimiçi bir elektronik tablo kullanımının kolaylığını sağlar ve daha sonra ekip işbirliği ve zaman kazandıran otomasyon özelliklerinde katmanları. Proje zaman çizelgesi zamanla değiştikçe uyarılarla ve hatırlatıcılarla oldukça güçlü ortak çalışma araçlarına olanak tanıyan mobil uygulamalarla tamamlanmış ücretli, bulut barındırılan ve web tabanlı bir sistemdir.
Temelleri iyi bir şekilde sunar - görevlere, alt görevlere, kilometre taşlarına, atanan kaynaklara ve görevlere bağımlılıklara sahip oldukça sürükleyip bırakarak Gantt grafikleri oluşturun. Ayrıca kaynak yönetimi, raporlama ve formlar için daha geniş bir yetenek sunar;
Dijital proje yönetimi dünyasında gerçekten ne kadar yararlı olduklarından emin olmasam da, birçok özellik üzerinde katlanmaya başladılar. Smartsheet, daha iyi bilinen ürünlerden biridir ve iyi bir nedene sahiptir - bu sağlam bir üründür. Tek gerçek sapmalar, yüksek düzeyde bir proje özeti üretememe ve .mpp olarak dışa aktarılamamasıdır, sadece XML olarak dışa aktarabilirsiniz.

Smartsheet, 14 ABD Doları / kullanıcı / aydan başlar.

Smartsheet Özeti:

 • Gantt grafiği oluştur: Başarılı
 • Bir projeye genel bakış grafiği oluşturun: Başarısız
 • İthalat ve ihracat .mpp dosyaları: Başarısız
 • PDF'leri veya paylaşılabilir proje planlarını dışa aktarın: Başarılı

Genel puan: 4/5

ProjectLibre - http://www.projectlibre.org

ProjectLibre, OpenProj'dan oldukça eski Microsoft Project benzeri ile tasarlanmış açık kaynak masaüstü uygulaması. Projenin düzenini ve arayüzünü taklit etmek için makul bir iş yapar, bu nedenle eğer alışkınsanız, onu indirebilir ve çok az öğrenme eğrisi ile devam edebilirsiniz; normal iş akışına sahip basit bir Gantt şeması oluşturmak kolaydır; girintili iş dökümü yapısı (WBS) oluşturma, süreleri ayarlama, bağlantı oluşturma ve kaynakları atama. Hatta .mpp dosyalarını açıp tekrar aynı formata kaydedemese de, onları sinir bozucu XML dosyaları olarak kaydeder. Her şey iyi görünüyor, ancak kullanmayı denediğinizde, yardım edemezsiniz, ancak sadece Microsoft Project kullanıyor olsaydınız; bu sadece çok sinsi, çirkin ve kullanışlıdır. Evet, ücretsizdir, ancak kendinize bir iyilik yapın ve gerçekten düzgün çalışan bir şey elde etmek için birkaç dolar harcayın.

ProjectLibre ücretsizdir!

ProjectLibre Özeti:

 • Gantt grafiği oluştur: Başarılı
 • Bir projeye genel bakış grafiği oluşturun: Başarısız
 • İthalat ve ihracat .mpp dosyaları: Başarısız
 • PDF'leri veya paylaşılabilir proje planlarını dışa aktarma: Başarısız

Genel skor: 1/5

Tom’s Planner – http://www.tomsplanner.com

Tom’s Planner'ı, Gantt Charts'ı sürükle ve bırak kolaylığı ile çevrimiçi oluşturma, ortak çalışma ve paylaşma olanağı veren web tabanlı Gantt grafik yazılımı. Proje için daha basit ve işbirlikçi bir alternatif olarak faturalandırılıyor, ancak gerçekten Excel kullanarak işbirliği yapmaya çalışan ekipleri değiştirmeyi amaçlıyor. Bu nedenle, MS Excel'e çok benziyor - bağımlılıkları tanımlamanın ve çalışma dışı zamanın (ör. Banka tatilleri) tanımlanmasının bir yolu yoktur. Basit bir proje planı üretmeyi düşünüyorsanız, oldukça iyi. Web tabanlı, son derece sezgisel ve kullanımı kolay.
Harika bir özellik, listelerinizi çevrimiçi yayınlayabiliyor ve başkalarını projelerde işbirliği yapmaya davet ediyor (ücretsiz bir hesap, davetleri kabul etmek için yeterlidir), diğer web sitelerine ve diğer çevrimiçi belgelere bağlantılar ekleyebilir ve programınızı kendi blogunuza / web sitenize veya intranetinize gömebilir. Buradaki gerçek satış noktası, çevrimiçi, paylaşılabilir ve işbirlikçi olması, olumsuz yönü ise çok basit.

Tom’s Planner 7,50 ABD doları / kullanıcı / ay’dan ücrete tabidir.

Tom’s Planner Özeti:

 • Gantt grafiği oluştur: Başarısız
 • Bir projeye genel bakış grafiği oluşturun: Başarısız
 • İthalat ve ihracat .mpp dosyaları: Başarısız
 • PDF'leri veya paylaşılabilir proje planlarını dışa aktarın: Başarılı

Genel skor: 3/5

Omniplan - https://www.omnigroup.com/omniplan

Sizler için hala yaratıcı tarafınızı tutuyor ve Mac'lerde uğraşan çılgın dijital proje yöneticileri için, burada sizin için bir kaç masaüstü tabanlı seçenek var. Masaüstü tabanlı Microsoft Project alternatifleri önemlidir çünkü uçaklarda olduğumuzda olduğu gibi, her zaman interweb'de olamayız (evet, biliyorum, bazıları çok yavaş WiFi sunuyor ama ne demek istediğimi biliyorsun). Omniplan, Omnigraffle'ın Omni grup üreticileri tarafından yapıldığı için, bu peep'ler ne yaptığını biliyorlar. Temelleri iyi bir şekilde sunar - görevlere, alt görevlere, kilometre taşlarına, atanan kaynaklara ve görevlere bağımlılıklara sahip oldukça sürükleyip bırakarak Gantt grafikleri oluşturun. Kendi başına veya Omni senkronizasyon sunucusu, aynı zamanda oldukça güzel çalışan bazı gelişmiş işbirliği özelliklerine de sahiptir. Projeleri güncel tutmak, zaman çizelgesinde, görevlerde veya tamamlanan iş miktarında değişiklik yapıldığında değişiklik izleme, otomatik yayınlama ve anlık güncellemelerin sizi haberdar ettiği tüm proje paylaşımıyla güçlendirilir.
Omniplan, değişiklikleri tek tek veya toplu olarak kabul etmenize veya reddetmenize izin verir.

Omniplan maliyeti 149.99 $ / kullanıcı arasında.

Omniplan Özeti:

 • Gantt grafiği oluştur: Başarılı
 • Bir projeye genel bakış grafiği oluşturun: Başarısız
 • .mpp dosyalarını içe ve dışa aktarma: Başarılı
 • PDF'leri veya paylaşılabilir proje planlarını dışa aktarın: Başarılı

Genel puan: 4/5

Merlin Projesi 4 - http://projectwizards.net/

En son iterasyonunda Merlin Project 4 oldukça iyi çalışıyor. Microsoft Project'in mükemmel bir Mac alternatifi ve çok benzer görünüyor, çok sayıda diğer seçeneklerin oluşturduğu proje planları oluşturmak için ayrıntılı kontroller. Bağımlılıklar ve kısıtlamalar ile görevler ve alt görevler oluşturabilir, işi ve süreyi ayrı olarak ekleyin, süreyi kısaltmak veya işi arttırmak için bir seçenek ile kaynaklar atayın, her kaynağın ne kadar görev atandığını görün ve alan türünü tanımlayabileceğiniz her görev için kendi alanlarınızı ekleyin (örn. onay kutusu, tarih, vb.) Merlin'in içine ve dışına içe aktarma, XML aracılığıyla oldukça basittir ama can sıkıcı olan birçok biçimlendirmeyi kaybedersiniz.

Merlin Project 4'ün maliyeti 349 $ / kullanıcı.

Merlin Özeti:

 • Gantt grafiği oluştur: Başarılı
 • Bir projeye genel bakış grafiği oluşturun: Başarısız
 • .mpp dosyalarını içe ve dışa aktarma: Başarılı (ish)
 • PDF'leri veya paylaşılabilir proje planlarını dışa aktarın: Başarılı

Genel puan: 4/5

Team Gantt – https://teamgantt.com

TeamGantt, havalı görünümlü ve makul derecede sağlam bir Project alternatifi. Görevler, alt görevler, kilometre taşları oluşturma, görevler için kaynak ve bağımlılık oluşturma yeteneği ile güzel Gantt grafikleri oluşturmanın temellerini sunan, ücretli, web tabanlı (ve mobil uyumlu) bir proje yönetim aracıdır. Bireylere önemli bir vurgu yapar, onlara, o hafta çalışacakları zamanlarını ve aynı zamanda üzerinde çalıştıkları tüm projelerin genel bir özetini görme olanağı tanıyor. Bu, proje içi konuşmaları ve takım çalışması için dosya yüklemelerini desteklemede ilginç bir özellik sağlar (ancak Slack veya Asana gibi bir araç olduğu konusunda emin değilim).
Gerçek satış noktası, güzel ve temelleri iyi. Olumsuz olan ise, .mpp dosyalarının içe aktarılması ve dışa aktarılması için destek olmadan işlevselliğin biraz sınırlı olmasıdır.

Ekip Gantt, 29 $ / 10 x proje / ay'dan ücrete tabidir.

Takım Gantt Özeti:

 • Gantt grafiği oluştur: Başarılı
 • Bir projeye genel bakış grafiği oluşturun: Başarısız
 • .mpp dosyalarını içe ve dışa aktarma: Başarılı (ish)
 • PDF'leri veya paylaşılabilir proje planlarını dışa aktarın: Başarılı

Genel skor: 3/5

Microsoft Project Online Professional - https://products.office.com/en-us/project/project-online-professional

Bu ürünün farkında olmayan pek çok insan var ve hatta Microsoft bu konuda oldukça sessiz kalıyor, ancak Microsoft Project lisansına 500 dolar harcayacağınız bir alternatif var. Project Professional 2016'nın kontrol ve yeteneklerini hemen hemen her yerden Office 365 üzerinden her zaman güncel bir masaüstü aboneliği haline getirin.
Aslına bakarsanız, gerçek anlaşmaya sahip olduğunuzda bir Project alternatifine ihtiyacınız yoktur. Dezavantajı, diğer tüm ürünlerle alabileceğiniz tüm bu eklentiler aslında çok yararlı olabilir.
Office 365 için Microsoft Project Pro, 30 ABD Doları / kullanıcı / aydan ücrete tabidir.

Office 365 için Microsoft Project Pro'nun Özeti:

 • Gantt grafiği oluştur: Başarılı
 • Proje genel bakış şeması oluşturun: Başarılı
 • .mpp dosyalarını içe ve dışa aktarma: Başarılı
 • PDF'leri veya paylaşılabilir proje planlarını dışa aktarın: Başarılı

Genel puan: 5/5

Mac için Microsoft Project

Microsoft, Mac kullanıcıları için Microsoft Project üretmemektedir. Aslında, Apple kullanıcıları için Microsoft Project sürümü son kez 1993 yılında Mac için Microsoft Project 4.0 ile geri döndü. Ne yazık ki, bu şimdi çalışmıyor! Dolayısıyla, Apple kullanıyorsanız ve Mac’te Gantt grafiği oluşturmaya çalışıyorsanız unutulmaması gereken ilk şey, Mac'inizi Windows'a almak için Bootcamp veya Parallels'ı kullanabilmeniz ve daha sonra yukarıda listelediğimiz PC yazılımını kullanmanızdır. Bunu yapamazsanız, web tabanlı alternatiflerin yanı sıra, Mac için birkaç özel Microsoft Project, Apple Mac veya iPad'inize yükleyebileceğiniz Gantt grafik seçenekleri de vardır.

Dikkate değer diğer proje planlama yazılımı alternatifleri:
Gantt grafik bloğunda yeni programlar var! Bunları düzgün bir şekilde gözden geçirme şansım olmadı, ancak yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramıyorsa, bunlardan bazılarını kontrol etmeye değer:

En İyi Microsoft Project Alternatifleri
Peki bir Microsoft Project alternatifi olarak kullanmak için en iyi proje planlama yazılımı nedir?

Aslında bundan biraz daha fazla bir şey arıyorsanız, Smartsheet gibi bulut tabanlı çözümlerden biri muhtemelen işe yarayacaktır.

Nelere dikkat etmeliyim
Bir Microsoft Project alternatifi seçerken dikkate alınacak şeyler nelerdir? Bir Microsoft Project alternatifi seçerken üç koşulu dikkate almak gerekiyor:

 • İşlevsellik - Yapmam gerekeni yapıyor mu? (bunu zaten yukarıda ele aldık)
 • İş akışı - bu, diğer proje yönetimi araç takımımla ne kadar uyumlu?
 • Maliyet - bu Microsoft Project'ten daha mı ucuz?

Bir Microsoft Project alternatifi seçerken, tahminleri, görevleri, kaynakları, bütçeleri, riski, zaman çizelgelerini ve proje raporlamasını nasıl yöneteceğiniz hakkında düşünmeniz gerekir. Microsoft Project'te bunu destekleyen özellikler vardır ve alternatiflerin birçoğu da bunları içerir.

Projeler ve kullanıcılar

Microsoft Project alternatiflerinin çoğu, kullanıcı başına maliyete göre fiyatlandırılır. Hangi çözümün en uygun maliyetli olduğunu düşünürken, sizin için en mantıklı olanı düşünün; organizasyondaki pek çok kişinin ihtiyaç duyacağı veya prensip olarak proje yöneticisi tarafından kullanacağı bir araç mıdır?

Ömür boyu sahip olma maliyeti
Web tabanlı uygulamalar kısa vadede uygun görünse de, genellikle 15 ABD Doları / kullanıcı / ay gibi bir maliyete sahipken, 3 yıllık sahiplik maliyeti Microsoft Project'in bir kopyasının satın alınmasıyla aynıdır.
Bir servise abone olmaya karar vermeden önce, masaüstü tabanlı bulut olmayan bir çözümü satın almayı düşünün:

Bulut tabanlı çoğu Microsoft project alternatifleri, sizin için yeterli olabilecek en azından bazı değerli freemium teklifleri sunmaktadır:

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 2132 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Microsoft Project Alternatifi 10 Program konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Microsoft Project Alternatifi 10 Program ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Project Alternatifi 10 Program ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "