Ogznet.com
Mimar ve Mühendisler için En İyi 12 Android Uygulaması Paylaş:

Mimar ve Mühendisler için En İyi 12 Android Uygulaması

Mimar ve Mühendisler için En İyi 12 Android Uygulaması

Mimar ve mühendislerin zamandan tasarruf etmesine, tasarımı kolayca görmesine ve çizimde değişiklik yapmasına yardımcı olacak en iyi Android uygulamalarından bazılarına göz aralım.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Android için mimari çizim uygulamaları ile tüm ölçümleri son derece hassas bir şekilde görebilir, bir çizimi kolayca değiştirebilir, değişiklikleri kaydedebilir ve son olarak, daha fazla görsel deneyim elde etmek için tasarımınızı 3B olarak görüntüleyebilirsiniz.

1. AutoCAD - DWG Görüntüleyici ve Düzenleyici

 

AutoCAD, çizim oluşturma, kaydetme ve görüntüleme açısından mimar ve mühendisler için en iyi android uygulamasıdır. DWG formatında 2B CAD çizimlerini görüntüleyebilir, oluşturabilir, düzenleyebilir ve üzerinde çalışabilirsiniz. Ancak, başkalarıyla paylaşırken PDF veya DWF formatında paylaşabilirsiniz. Yeni bir çizim oluşturmaya başladığınızda, gelişmiş düzenleme araçlarını ve nesne yakalama özelliğini kullanabilir, tuş takımından giriş yapabilir, özellikleri ve koordinatları kontrol edebilir ve daha fazla seçeneği kullanabilirsiniz.

Sahadaysanız, uygulama hassas bir şekilde ölçüm yapmanıza, planları cihazdaki çizimlerle değiştirmenize, paylaşmanıza ve bulut hesabında saklamanıza yardımcı olacaktır. Ücretsiz sürüm 7 günlük bir deneme süresi sonunda bitiyor.

 

Magicplan, listedeki diğer bazı uygulamalar gibi çok popülerdir. AR çekirdekli bir Android cihazda çalışır ve bir jiroskopa ihtiyaç duyar, bu yüzden yüklemeden önce cihaz donanımınızı kontrol edin. Kullanabileceğiniz lazer metrelerden bazıları Bosch, DeWalt ve ilgili serileriyle birlikte 4 tane daha vardır.

Bir kat planı oluşturun, 3D tasarımı görüntüleyin ve evi istediğiniz gibi döşeyin. Daha fazla kat planı oluşturmak istiyorsanız ücretli plana geçmeniz gerekir. Planlar PDF, JPG, DXF, PNG, SVG ve CSV formatında olacaktır.

3. Planner 5D - Home & Interior Design Creator

 

Planner 5D, herkesin 2D ve 3D modlarında güzel ve gerçekçi iç ve dış tasarımlar oluşturmasına olanak tanıyan kullanımı basit bir uygulamadır. Hayalinizdeki evi tasarlamaya çalışıyorsanız Planned 5D, birçok kişi tarafından kullanılan en iyi ve doğru uygulamadır. Ev planınızı tasarladıktan sonra, bunun görüntüsünü 2D, 3D ve VR modunda dışarı aktarın. Başkaları tarafından oluşturulan projelerden de esinlenebilirsiniz. Zevkinize göre, kat planı ile birlikte iç ve dış mekanları tasarlamaya başlayın.

Evinizi veya başka bir alanı her zaman istediğiniz şekilde planlamak ve döşemek için kapsamlı bir katalogdan iç ve dış öğeleri seçebilir ve Sanal Gerçeklik modunu kullanarak her şeyin gerçekte neye benzediğini görebilirsiniz.

Bunun için mobilyaları seçmek ve yeniden boyutlandırmak, renk ve dokuyu değiştirmek, dekor öğelerini düzeltmek ve öğeleri özelleştirmek için katalogları inceleyebilirsiniz. Ancak ücretsiz sürümle yalnızca bazı katalogları düzenleyebilir ve bunlara erişebilirsiniz. Diğer tasarımları beğendiyseniz, bir fotoğraf çekin ve üzerinde çalışmaya başlayın.

 

Ayrıntılı ve tam kat planları oluşturun. Bunları 3D olarak görüntüleyin. Evinizin iç mekanını tasarlamak için mobilyalar ekleyin. Yeni bir mobilya için yeterli yer olup olmadığını kontrol etmek için alışveriş yaparken kat planınızı yanınızda bulundurun.

Creator uygulaması, evi tasarlamak için bir başka iyi uygulamadır. Burada her oda için gereken alanı ölçebilir ve hesaplayabilirsiniz. Ayrıca uygulama bunu sizin için otomatik olarak ta yapacaktır.

Kapılar, pencereler ve elektrikli ev aletlerini içeren sembol kitaplığından yararlanabilirsiniz. Ev tamamlandığında, 3 boyutlu bir görüntüsüne sahip olabilirsiniz. Uygulama, planı çizmek için ekran kalemi ve fareyi desteklemektedir.

SketchUp Viewer ile Android telefonlarda ve tabletlerde 3D modellere hayat verin. Kendi SketchUp projelerinizde gezinin, sunun veya ücretsiz olarak 3D Atölyesi'nde milyonlarca ücretsiz modeli keşfedin! SketchUp Viewer artık ücretsiz bir uygulamadır!

Yüklemek için en az 1GB alana ihtiyacı var. İşlevleri, 3D modelde gezinmek, boyutlarını ve birimlerini ölçmek ve ayarlamak, katmanları kontrol etmek, geometrisi hakkında bilgi almak.

Tüm bunları yapmak için, modelleri 3D depodan veya Trimble connect'ten indirmeniz yeterlidir. AR özelliğine ihtiyacınız varsa, cihazınızda Android Nougat sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.

6. SchemataCAD viewer DWG/DXF

SchemataCAD görüntüleyici ile tabletinizde veya cep telefonunuzda depolanan 2D CAD çizimlerini kolayca görüntüleyebilirsiniz. Doğrudan bir e-posta ekinden, web sayfasından veya "dosya yöneticisinden" bir çizim açmak da mümkündür.

Bu uygulama, 2D CAD çizimlerine bakmak için çok basit bir görüntüleyicidir. Sadece 1,7 MB cihaz alanınızı kaplar. Özellikleri de uygulama kadar basittir. Yalnızca DWG, DXF ve SCH CAD formatlarına sahip küçük boyutlu dosyaları açar ve yalnızca standart AutoCAD SHX yazı tiplerini destekler.

Çizimleri cihazınızdan veya e-postanızdan veya dosya yöneticisinden açabilirsiniz. Çizimi daha iyi görmek için yakınlaştırın ve uzaklaştırın.

BIM 360 Team, mimarlar, mühendisler ve proje paydaşlarının 2B ve 3B çizimleri ve modelleri yorumlaması, işaretlemesi ve görüntülemesi için özel olarak tasarlanmıştır. Desteklenen 100'den fazla dosya biçimi ile BIM 360 Team, dosyayı oluşturmak için kullanılan yazılımdan bağımsız olarak herhangi bir dosyayı yüklemenize ve görüntülemenize olanak tanır. İster ofiste ister sahada, BIM 360 Ekibi, en son tasarım ve proje bilgilerinize her yerden erişmenin yoludur.

Büyük ölçekli bir çizimse birkaç seçenek daha verilir. 3B modeli yakınlaştırabilir, kaydırabilir, döndürebilir ve giriş noktaları için alanı, açıyı ve mesafeyi kontrol edebilirsiniz. Artı noktalardan biri, bulut hesabından verilerin internet olmadan alınabilmesidir.

PlanGrid, mimarlar ve mühendisler için ücretsiz ve en iyi ölçüm uygulamasıdır. Uygulama tarafından ölçülen alan, mesafe ve çevre ölçüleri doğruluğa yakındır. Ölçülecek alanı işaretledikten sonra GPS / Otomatik ölçü seçeneğini seçip işleme başlayabilirsiniz. Akıllı İşaretçi modu sınırları kolayca belirlemenize yardımcı olacaktır.

GPS Field Area Measure açık hava etkinlikleri, spor, menzil bulma, bisiklet turu planlaması, arazi etüdü, tarla mera alanı ölçümü, bahçe ve çiftlik alanı ölçme ve planlama için harita ölçüm aracı olarak yararlıdır.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!