Ogznet.com
Disk Yönetimi ve Sabit Disk Bölümleme Programı MiniTool Partition Wizard Paylaş:

Disk Yönetimi ve Sabit Disk Bölümleme Programı MiniTool Partition Wizard

Disk Yönetimi ve Sabit Disk Bölümleme Programı MiniTool Partition Wizard

MiniTool Partition Wizard ile bilgisayarınızın sabit disklerini çok daha kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. MiniTool Partition Wizard, sabit sürücüler ve bölümler üzerinde birçok farklı görevi gerçekleştirebilen Windows için ücretsiz bir sabit disk bölüm yönetimi yazılımıdır. Sabit disk bölümlerini kopyalayabilir, biçimlendirebilir, silebilir, temizleyebilir, genişletebilir ve yeniden boyutlandırabilir.

Windows için en iyi bölüm yöneticisi olan MiniTool Partition Wizard, disk performansını en üst düzeye çıkarmayı amaçlamaktadır. Esnek bir şekilde bölüm oluşturmaya, yeniden boyutlandırmaya, biçimlendirmeye, diski MBR ve GPT diskleri arasında dönüştürmeye, bölümü NTFS ve FAT32 arasında dönüştürmeye ve dinamik diski veri kaybı olmadan birkaç tıklamayla temel diske dönüştürmeye yardımcı olur.

 

MiniTool bölüm yöneticisi yazılımı, veri kurtarma için iki mükemmel çözüm sunar. Partition Recovery Wizard, kayıp bölümleri bulabilir ve kurtarabilirken, Data Recovery (Veri Kurtarma) özelliği zarar görmüş, biçimlendirilmiş, erişilemez FAT / NTFS / exFAT sürücülerinden ve Masaüstü, Geri Dönüşüm Kutusu veya belirtilen klasörlerdeki kayıp ve silinmiş dosyaları tanıyabilir ve kurtarabilir.

MiniTool Partition Wizard, Windows için mevcut olan en iyi disk klonlama programlarından biridir. Sabit sürücüleri yedeklemeniz veya yükseltmeniz gerekiyorsa, işletim sistemlerini veya uygulamaları yeniden yüklemek için saatler harcamanıza gerek kalmaz.

Partition Wizard yalnızca bir disk klonlama aracı değil, aynı zamanda hepsi bir arada bir bölüm yöneticisidir ve veri kurtarma ve disk teşhisi için kullanılabilir.

Partition Wizard ayrıca diskler üzerinde tanılama çalıştırabilir, okuma / yazma hızı gibi şeyleri ölçebilir, dosya sisteminin bütünlüğünü doğrulayabilir, dosya sistemi hatalarını düzeltebilir ve bozuk kesimleri tespit edebilir.

Elbette, anında yedekleme yapmanız veya donanımı yükseltmeniz gerektiğinde diskleri kolayca klonlayabilir.

MiniTool Partition Wizard, Windows XP'den Windows 10'a kadar herhangi bir Windows sürümünü çalışır.

Menü öğelerinden herhangi birine tıkladığınızda, seçtiğiniz görevin süreci boyunca size rehberlik edecek bir sihirbaz başlatılır. Adım adım yaklaşım, bu tür işlemlere aşina olmayanlar için faydalıdır.

İyi bir tamamlayıcı özellik, sol bölmenin alt kısmındaki Bekleyen İşlemler önizleme bölümüdür. Siz değişiklikler yaparken, hemen uygulanmak yerine, bekleme bölümünde gösterilirler ve siz uygulamayı ya da geri almayı seçebilirsiniz.

MiniTool Partition Wizard ile bölümlerde ve disklerde yaptığınız her değişiklik, önce sanal olarak yansıtılacak ve ardından programın "Operations Pending" (İşlemler Beklemede) bölümüne gönderilecektir.

Bu harika bir özelliktir, çünkü yaptığınız bölüm değişikliklerinin, Apply (Uygula) seçtikten sonra, her adımın tamamlanmasını beklemek zorunda kalmadan nasıl gerçekleşeceğini görebilirsiniz.

Bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalmadan sistem bölümünü büyütebilirsiniz. Bu, kullanılmayan ayrılmamış alanınız varsa, onu birkaç saniye içinde sistem bölümünü büyütmek için hızla uygulayabileceğiniz anlamına gelir.

MiniTool Partition Wizard Free genel olarak aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Desteklenen işletim sistemleri arasında Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista ve Windows XP bulunur
 • Windows işletim sistemini SSD / HD'ye geçiş sihirbazı özelliği kullanılarak mevcut sürücüsünden farklı bir sürücüye kopyalayabilir
 • Bu dosya sistemlerinden herhangi biriyle birincil ve mantıksal diskler oluşturabilir: NTFS, Ext2 / 3/4, Linux Swap, FAT / FAT32
 • Tek tıkla, NTFS formatlı bir bölümü FAT dosya sistemine dönüştürmeyi kolaylaştırır
 • Herhangi bir bölümün sürücü harfini değiştirebilirsiniz
 • MiniTool Partition Wizard, bir bölümü yeniden boyutlandırmayı kolaylaştırır çünkü boyutu değiştirmek için sola veya sağa sürükleyebilirsiniz veya tam olarak doğru boyuta getirmek için değeri manuel olarak girebilirsiniz.
 • Kötü sektörleri kontrol etmek için bir yüzey testi çalıştırılabilir
 • Bölümler ve diskler diğer bölümlere veya disklere kopyalanabilir
 • Dosya sistemi hasar görmüşse kontrol edilebilir ve / veya onarılabilir
 • MBR'nin yeniden oluşturulmasının yanı sıra MBR'nin bir GPT diskine kopyalanmasını destekler
 • Sistem diskini MBR'den GPT'ye dönüştürebilir
 • Tüm bölümler bir defada kaldırılmak üzere hızlıca seçilebilir
 • Bölümler gizlenebilir, bu da Windows'taki diğer sürücüler ve bölümlerle birlikte görüntülenmelerini engeller.
 • Bölümler hızlı bir şekilde aktif veya pasif olarak ayarlanabilir
 • Bir bölüm kolayca iki bölüme ayrılabilir, bu da bölümü yeniden boyutlandırır (üzerinde veri olsa bile) ve ardından ortaya çıkan boş alandan yeni bir bölüm oluşturur.
 • Yalnızca sistem bölümü veya diskin tamamı kopyalanabilir
 • Birincil ve mantıksal bölümler arasında dönüştürme yapabilirsiniz
 • Dosyaları geri almak için veri kurtarma araçlarını içerir
 • Taşınabilir modda da gelir
Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!