Mobil Fotoğrafçılık İçin İpuçları

Mobil Fotoğrafçılık İçin İpuçları

Telefonunuzla harika resimler çekmeyi öğrenmek ister misiniz? Bu on ipucunu takip ederek profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış olursunuz.

fotoğraf ışık düzeyi

Bu doğru. Her şey ışıkla ilgili.

İyi bir görüntüyü harika bir görüntü oluşturmaya yardımcı olacak şey budur. Güneşin konulara yaptığı gölgeleri kontrol edin. Yansıtıcı ışıklı binalara dikkat edin. Altın saatte pratik yapın "Güneş doğduktan kısa bir süre sonra veya gün batımından hemen önce". Pencereden gelen ışığın farklı anlarda bir odanın içinde nasıl düştüğünü izleyin.

Akıllı telefon, düşük ışık koşullarında iyi değildir. Cihazınızın en iyi şekilde çalıştığı an aydınlatma koşullarından en iyi yararlandığı andır.

Yakınlaştırmayı Ayaklarınızla Yapın

zoom
Akıllı telefonunuzdaki zumu hiç kullanmayın. Bunun kötü bir akıllı telefon resmi çekiminin ilk adımı olduğunu düşünüyorum. Bir şeye zum yapmak istiyorsanız, bacaklarınızı kullanın ve hareket edin!

Teknik bir detay var ama bilmeniz gereken tek şey, mobil cihazlardaki zumun hiçbir zaman iyi olmaması.

Ellerinizi Sallayın, Telefonunuz Değil

Ellerinizi Sallayın, Telefonunuz Değil
Fotoğraf çekerken fotoğraf makinesinin sarsılması, büyük kameralarda bile çok göz ardı edilir. Bunu düzeltmenin anahtarı, telefonunuzu nasıl tuttuğunuz konusunda çalışmaktır.

Dikey yerine her zaman yatay tutun. Bu size daha geniş bir çerçeve sunar.
Hareketli nesnelerin resimlerini yakalarken patlama modunu deneyin.
Deklanşörünüz için ne kullanacağınızı bilin. (Atandığınız düğme, bir yazılım deklanşörü düğmesi, bir tripod ve zamanlayıcı veya kulaklıklarınızdaki ses seviyesi). Buradaki fikir, sizi kamera titremesi olmadan net görüntüler çekeceğiniz bir yere götürmektir. Sonuçtan memnun kalacaksınız.

Her şey bakış açılarından

Her şey açılardan, erkek (ve kadın)
Bakış açınızı nesnelere göre değiştirin. Yüksek bir noktaya tırmanmak, yanlara doğru hareket etmek ve bakış açınızı değiştirmek. Konunuzda mümkün olduğunca çok farklı açıları deneyin.

Fotoğraf Uygulamaları!

fotoğraf uygulamaları
Akıllı telefonlarda fotoğraf makinesine adanan binlerce uygulama nedeniyle mobil fotoğrafçılık harika.
Bu uygulamalar işinizi düzenlemede inanılmaz derecede faydalıdır. Kötü ışıklandırma gibi sorunları düzeltirken, bir konunun akne içermemesi, bir görüntünün belirli yönlerini netleştirmesi veya fotoğrafın üzerine ilginç metin veya başka efektler eklemenizi sağlamak için diğer ayrıntıları geliştirebilirsiniz.

Favori bul, iyi kullanmayı öğren ve zaten harika görüntüsünü bir sonraki seviyeye götürebilirsin.

Temiz Cam Mutlu Bir Camdır

Temiz Cam Mutlu Bir Camdır
Bu basit bir başparmak kuralı. Lens camını temizle. Kirli bir ön cama sahip olduğunuzda olduğu gibi, temizlik yapmak size daha net bir görünüm kazandırır ve sonuçları iyileştirir.
Temiz lensli bir çekim, yağlı başparmak baskınız ile her zaman bir vuruştan daha iyi olacaktır.

Nitelik ve nicelik

nitelik ve nicelik
Başka bir çekim yapmaktan korkma. Fantazinize uyan her şeye tutun.

Buradaki önemli şey, daha fazla fotoğraf çektiğidir. Ne kadar rahat edersiniz o kadar cep fotoğrafçılığınızı çekmek istediğiniz yönü belirlersiniz.

Sizi tutan tek şey, telefonunuzda ne kadar depolama olduğunu ve pilinizin ne kadar süre dayanabileceğidir.

Ayna, Ayna ... En Adil Kim?

fotoğraf çekmek
İşte en sevdiğim ipuçları: Aynalar, gözlükler, su birikintileri ve su kütleleri, pürüzsüz ve parlak yüzeyler ... hepsi harika yansımalar yapar.

Yansıtıcı yüzeyler aramak için kendinizi itin ve nesnelerinize açılara veya yansıma ile doğrudan karşılaştırınız. Basit ışık tonları bile inanılmaz yansımalar yapabilir.

Sadece eğlence, deneyineğlenceli fotoğraflar
Bu, yapman gereken tek ve son kural. Burada size verdiğim herhangi bir şeyi dinlemezseniz, "Eğlenin", cep fotoğrafçılığına girerken kullanacağınız söz vermeniz gereken tek kural.

Bölgenizdeki diğer fotoğrafçılar ve topluluklar tarafından düzenlenen photowalks'e katılın. Sanat, öğrenen ve zevk alan diğer insanlarla yaptığınız zaman eğlencelidir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 395 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Mobil Fotoğrafçılık İçin İpuçları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Mobil Fotoğrafçılık İçin İpuçları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Fotoğrafçılık İçin İpuçları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "