Bu araçlar mobil GIF'ler oluşturmayı ve bunları canlandırmayı kolaylaştırır. Mobil bir GIF yapmak ve cep telefonunuzda birkaç tıklama ilebunları hareketlendirmek kolaydır.

Aşağıdaki uygulamalar, kıpırdayan, dans eden, şarkı söyleyen veya sadece harika görünen mobil GIF'ler oluşturmak için en popüler olanlardan bazıları. Bu altı araç iPhone'lar ve diğer iOS cihazları için kullanılabilir. Bu telefonlara yönelik araçlar için Android GIF kılavuzumuzu kontrol edin. Bazı uygulamalar ayrıca görüntü dosyalarını İnternet'ten almanıza izin verir.

Altı Mobil GIF Maker Uygulaması

01. GIF Shop

Bu mobil GIF uygulaması sadece iPhone'lar ve diğer iOS cihazları içindir. GIF Shop indirmek için 99 sent maliyeti var ama para için çok değer sunuyor. Bu animasyonlu GIF dosyaları oluşturmak ve cep telefonunuzdan Facebook, Twitter ve Tumblr gibi popüler sosyal ağlara yükleme sağlayan basit bir uygulama.
GIF Shop uygulamasının içinden fotoğraf çekmeyi seçebilir veya daha önce çektiğiniz resimleri Camera Roll galerinizden seçerek içe aktarabilirsiniz. Animasyonunuzu döngülemek için çeşitli modlar ve hızlar ve üç farklı dosya boyutu sunar. GIF Mağazasını indirin.

02. GifBoom

GifBoom, cep telefonunuzla fotoğraf çekmenize, metin eklemenize, çeşitli özel görsel efektlere ve bir blurb veya yorumlara eklemenize ve daha sonra canlandırmanıza olanak veren başka bir mobil GIF yapımcısıdır. Kendisine "animasyonlu GIF kamera" diyor. Otomatik ve manuel bir modu vardır ve telefonunuzun kamerasıyla fotoğraf çekmek için otomatik zamanlamanın hızını değiştirmenizi sağlar.
Çektiğiniz GIF görüntüleri telefonunuzun galeri özelliğine kaydedilir ve oluşturduğunuz animasyonları Facebook, Twitter, Tumblr veya e-posta veya metin mesajlarıyla paylaşabilirsiniz. Yükleyebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz kaç adet GIFS ile ilgili bir sınırlama yoktur.

03. MyFaceWhen

Bu mobil GIF uygulaması bazen iTunes'un günün ücretsiz bir uygulaması olarak sunulur. Animasyonlu bir mobil GIF dosyası oluştururken kullanım kolaylığı ile bilinir. Sağladığı uygulama içi kamerayı kullanarak iPhone'unuzla kısa bir video kaydedersiniz, ardından göstermek istediğiniz parçayı kırpın ve uygulama Facebook, Tumblr, Twitter, iMessage veya e-posta yoluyla paylaşmak için bir animasyonlu GIF ifade yaratır. MyFaceWhen ayrıca diğer animasyonlu GIF'leri İnternet'ten içe aktarmayı ve paylaşmayı da kolaylaştırır. IOS cihazlar için kullanılabilir ve Android için mevcut değildir.
MyFaceWhen ayrıca, Reddit.com aracılığıyla popüler animasyonlu GIF dosyalarını bulabileceğiniz ve alabileceğiniz "Günün En İyi GIF'si" adlı bir keşif işlevine de sahiptir.

04. giffer!

Giffer! Kullanımı oldukça kolay, ücretsiz ve premium sürüm sunuyor. Mobil GIF uygulaması iPhone ve diğer iOS cihazları içindir. Her ikisi de, telefonunuzun fotoğraf kitaplığından içe aktarma işleminden daha hızlı fotoğraf çekmeye yönelik bir uygulama içi kamera moduna sahiptir ve deklanşörünüzün hızı için iyi zamanlama kontrolleri içerir. Ayrıca sunulan bir dizi filtre efektleri. Animasyon hızı 0,05 saniyeden 15 saniyeye kadar ayarlanabilir.
Giffer! metin, sms veya iMessage yoluyla tüm normal paylaşım seçeneklerini sunar; e-posta ve büyük üç gif paylaşımı sosyal ağlar, Twitter, Facebook ve Tumblr. Giffer! Pro 99 sent maliyeti ve daha büyük görüntüleri ve "sinemagraf" modunu kullanma yeteneğini içerir.

05. Flixel

Flixel, iOS cep telefonları için başka bir ücretsiz GIF yapımcısı. Bir sinemagraf, minik, tekrarlanan hareketlerin gerçekleştiği bir fotoğraftır. Anahtar hareketin inceliği, küçüktür; tipik görüntünün çoğu sabittir ve sadece bir kısmı hareket eder. Uygulama, filtreler dahil tipik animasyonlu GIF içerik oluşturucu araçlarının çoğuna sahiptir ve e-postayla veya Tumblr, Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlarda paylaşmanıza olanak tanır.

06. Cinemagram

Cinemagram, iPhone'larda 1 ila 4 saniyelik süper kısa bir video çekmenizi ve bir "cinegram" ya da hareketsiz görüntü ile video arasında melezleme yapmanıza olanak veren diğer iOS cihazları için oldukça yeni ve ücretsiz bir uygulamadır. Konsept, yukarıdaki Flixel uygulamasında açıklanan "sinemagraf" a benzer.
Temel olarak, büyütmek istediğiniz büyük video görüntüsünün küçük bir bölümünü seçersiniz - resmin tamamı değil. Uygulamaya çeşitli efekt filtreleri ve düzenleme seçenekleri dahildir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 746 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Mobil GIF Kılavuzu: Telefonunuzda Hareketli GIF'ler yapın konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Mobil GIF Kılavuzu: Telefonunuzda Hareketli GIF'ler yapın ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil GIF Kılavuzu: Telefonunuzda Hareketli GIF'ler yapın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "