Ogznet.com
Hızlı ve Eğlenceli Zaman Geçirmelik Mobil Oyunlar Paylaş:

Hızlı ve Eğlenceli Zaman Geçirmelik Mobil Oyunlar

Hızlı ve Eğlenceli Zaman Geçirmelik Mobil Oyunlar

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Hızlı zaman geçirmelik mobil oyunlar ile zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varamayacaksınız. Bugünlerde vakitten bol bir şeyimiz yok. Zira dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüsünden dolayı hali hazırda evde duruyorken bir de üstüne Ramazan ayı eklenince, evde zaman geçmez oldu. Hazırladığımız listedeki oyunlar sayesinde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile.

Hızlı ve Eğlenceli Zaman Geçirmelik Mobil Oyunlar

Aynı oyun türünde birden fazla önerilerimizin de olduğu listedeki oyunlarla farklı maceralara atılabilir, yeni deneyimlerin peşinde koşarken zamanın akışını biraz daha hızlandırabilirsiniz. Şu an gündemde olan ve listemizdeki oyunlara oranla daha çok kullanıcıya ulaşmış oyunları zaten denediğinizi varsayarak onları dışarıda bıraktık. Mobidictum tarafından oluşturulan bu listedeki oyunlar, kullanıcılar tarafından çoğunlukla beğenilen ama popüler oyunlardan daha az kitleye ulaşabilen oyunlardan oluşuyor.

Harry Potter: Hogwarts Mystery

Harry Potter meraklılarının bayılacağı bu oyunda, Harry Potter dünyasında var olan her şeyi gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Büyü yapmayı ve güçlü iksirler hazırlamayı öğrenebilir, Hogwarts'ta yıllarınızı geçirdikçe yeni büyü ve iksirleri açabilirsiniz. Böylelikle büyücülerin ve cadıların arasında yerinizi alabilirsiniz. Buna ek olarak; Hogwarts'taki gizem, macera ve büyücü dünyasına girebilir, önemli arkadaşlıklar kurabilir ve yaratıcılığını göstererek Harry Potter dünyasında izini bırakabilirsin. Sıkı bir Harry Potter hayranı iseniz bu dünyaya adım atarak kendinizi değişik olayların içinde bulabilir ve zamanın nasıl geçtiğini anlamakta zorlanabilirsiniz.

Smash Hit

Her şeyden sıkıldınız mı? Tek ihtiyacınız olan, anlamsızca vakit geçirtecek bir oyun mu? Aradığınız şey, Smash Hit oyunu olabilir. Sizleri bambaşka bir maceraya çıkartan Smash Hit, değişik ortama müziğiyle beraber sizlere farklı bir oyun deneyimi sunuyor. Yolunuza çıkan değişik cisimleri parçalayarak yolunuza devam ettiğiniz oyunda amaç, gidebildiğiniz yere kadar gidebilmek. Atmosferiyle sizi değişik bir ortama sokmayı başaran oyunda isteğiniz dışında uzun vakit geçireceksiniz.

Johnny Trigger

Yeraltı dünyasının mafyasıyla karşılaştığınızı düşünün. Ne yaparsınız? Tabii ki az konuşma, çok mermi. Johnny Triger ile değişik bir maceraya daldığımız oyunda, hunharca birilerine ateş ediyoruz ve bunun ardı arkası gelmiyor. İçerisinde çok sayıda seviye barındıran Johnny Trigger oyununda günün stresini atabilir ve birbiri ardına gelen bölümleri oynayarak vakit geçirebilirsiniz.

Forza Street

Yarış oyunları, her zaman oyuncu dostu olmuştur. Gerek basit oyun mantığı gerekse araba sürmenin verdiği anlaşılamaz rahatlık, oyuncuları her zaman cezbetmiştir. Kısa süre önce çıkan Forza Street'te gayet iyi vakit geçirebilirsiniz. Zira baş döndürücü hızda gerçekleşen sokak yarışlarında mücadele edebilir, hayallerinizdeki yarış arabası koleksiyonunu toplayabilir ve şöhret için kıyasıya yarışa başlayabilirsiniz. İçerisinde ikonik araçları da barındıran ve oyunculara gerçek sinematik yarış hissiyatını da yaşatmayı başaran oyundan çıkmanız çok zor olacak.

Ebru Boyama Oyunu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da önerilen Ebru Boyama oyunu ile çocukların yaratıcılığını geliştirmeye yardımcı, ebru sanatı tarzında boyama yapabildikleri, eğlenceli bir oyundur. Ebru Boyama oyunu ile çocuklarınız boyama yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak.

Otobüs Simulator Ultimate

Bilgisayar kalitesinde mobil otobüs oyunu olan Otobüs Simulator Ultimate ile uzun yolculuklara çıkın. Dünyanın önde gelen ülkelerinde şirket kurarak önde gelen otobüs şirketlerinden biri olabileceğiniz Otobüs Simulator Ultimate ile keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Zira içerisinde bulunan Türkiye haritasıyla birçok şehrin otogarlarını ve terminallerini de içerisinde barındıran oyunda bulunan gerçekçi trafik, hava durumu ve yolcu tepkisi sistemiyle başarılı bir oyun deneyimi sağlıyor. İçerisinde bulunan 250'den fazla radyo istasyonunun da oyuna farklı bir renk kattığını söyleyebiliriz. Uzun yolculuklara çıkarak kendinizi yollara bırakabilir ve vaktin geçmesi hakkındaki endişelerinizi giderebilirsiniz.

Traffic Rider

Motorunuzun başına geçip detaylı bir oyun tecrübesi yaşayabileceğiniz Traffic Rider ile saf eğlence ve basitliğin keyfini çıkartabilirsiniz. İçerisinde bulunan kariyer moduyla oyun içerisinde kaybolabileceğiniz oyunda bulunan başarılı grafikler ve gerçek motosiklet ses kayıtlarıyla oyun deneyiminizi çok başka seviyelere çıkartabilirsiniz. Motorunuzu çeşitli mekanlarda sürebileceğiniz ve motorunuzun özelliklerini güçlendirebileceğiniz oyunda yeni motorlar da alabilir ve kariyer modundaki görevleri teker teker tamamlayabilirsiniz. Detaylı mekanları da içerisinde barındıran Traffic Rider, sağladığı Türkçe dil desteğiyle de bir adım öne çıkıyor. Traffic Rider ile zaman, oyun içerisinde yaptığınız hız kadar hızlı akacak.

eFootball PES 2020

PES'i bilmeyenimiz çok azdır. Vakit geçirme dedikten sonra bir futbol oyununa yer vermemek olmaz. Bu nedenle eFootball PES 2020'i de listemizde bulunuyor. Yapacağınız online karşılaşmalarla gerçek oyuncularla kıyasıya bir rekabet içerisine girebilir, efsane kartların sahibi olabilirsiniz. Konsoldaki futbol heyecanını mobil platformda da yaşayabileceğiniz eFootball PES 2020 ile Maradona, Batistuta, Kahn, Beckham, Zico ve Totti gibi futbol efsanelerini kadronuza katabilirsiniz. Büyük Avrupa kulüplerinin lisanslarının da bulunduğu oyunda maçtan maça koşarken zaman da su gibi akacak.

Büyük Kaçış - Prison Escape

Gerçek hapishane yaşamı deneyimi. Gizli bilgilere erişim, karşılıklı rekabet ve fazlası. Oldukça başarılı bir şekilde tasarlanmış savaş senaryolarıyla cesaretinizi test edebileceğiniz Büyük Kaçış, oyunculara çok farklı bir oyun deneyimi sunmayı başarıyor. İçerisinde çeşitli silah tecrübelerini, derin soruşturmaya dalma ve kurumsal engellerin yarılması gibi durumları da barındıran Büyük Kaçış'ta sürekli değişen tempodaki hikayeleri oynarken akıcı ve gerçekçi aksiyon hiç eksilmiyor. Büyük Kaçış ile hapishaneden başlayan büyük bir maceranın içine girebilir ve o macera içerisindeki başarılı senaryonun sizi götürdüğü yerler arasında kaybolabilirsiniz. Vakit geçirirken farklı bir türde oyun oynamayı istiyorsanız Büyük Kaçış'ı deneyebilirsiniz.

Oyun oynamak, birçok kişinin hobisidir, ancak oyun oynarken para kazanmak da mümkün. Hazırladığımız listede oyun oynarken para kazanma imkanı sağlayan iki tane bilgi yarışması bulunuyor.

Hadi

Oyun oynarken yahut eğlenirken para kazanmak mı istiyorsunuz? O zaman Hadi, tam size göre. Çıktığı andan itibaren büyük bir ilgiyle karşılaşan ve gün gün büyüdükten sonra interaktif video platformuna dönen Hadi ile para kazanabilirsiniz. Uygulama içerisinde belirli saatlerde düzenlenen bilgi yarışmalarında sorulara doğru cevaplar vererek para kazanabilirsiniz. Buna ek olarak, uygulama içerisinde bulunan programlarla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Vaktin yavaş aktığı bugünler için biçilmiş kaftan diyebileceğimiz Hadi uygulamasıyla zamanın hızlı akışına engel olamayacaksınız.

Oyna Kazan

Oyun oynarken para kazanabileceğiniz bir diğer uygulama olan Oyna Kazan ile mobil cihazınızla geçirdiğiniz vakti paraya çevirebilirsiniz. Tüm Türkiye'den rakiplerinizle, arkadaşlarınızla ve hatta ailenizle birlikte yarışabileceğiniz Oyna Kazan'da büyük para ödüllerini kazanma şansı sizleri bekliyor. Son bir oyuncu kalana kadar devam eden para ödüllü yarışmalarda sona kalan oyuncu, büyük ödülü almaya hak kazanıyor. Ama Oyna Kazan'da sadece bir kişi kazanmıyor. Kazandıran soru aşamalarında, yarışmada kalan herkes para kazanma şansına sahip oluyor. Üstelik ödüller, doğru yanıt verdikçe katlanarak artıyor. Yarışmada kalan son bir oyuncu ise tüm ödüllerin sahibi oluyor. Küçük rakamlar yerine ciddi miktarda ödüller dağıtan Oyna Kazan'da kazanmanız için belirli şeyler de mevcut. Örneğin yarışma öncesi joker satın alarak ekstra can kazanabilir ve böylelikle yarışmada bilemediğiniz sorularda tekrar yarışmaya dönebilirsiniz. Bununla birlikte çift cevap ve cevap eleme gibi jokerlerle de yarışmadaki şansınızı artırabilirsiniz.

Harezmi Şehri - Kodlama ve Algoritma Oyunu

Listenin sonunda da çocuklarımıza kodlama ve algoritmayı sevdirmeye yönelik bir oyun önerimiz bulunuyor. Eğitim Bilişim Ağı (Eba) tarafından da önerilen Harezmi Şehri ile okullarından uzak kalan gençlerimizin eğitimlerine bir nebze olsun katkı sağlayabiliriz. Bu oyun, 4 yaşında 100 yaşına kadar tüm çocuklara ve içindeki çocuğu yaşatabilen herkese hitap ediyor. Oyundaki amaç verilen ortamda bulunan tüm altınları toplamak. Bunu yapabilmek için Kodlamanın temelleri ve Algoritma eğitimini bitirmeniz gerekiyor. Oyuna penguen karakteri ile başlayıp toplanan altınlarla tilki, inek, uğur böceği, kızgın kuş, tavşan, tavuk gibi birçok yeni karakterin kilidini açabilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!