Ogznet.com
En İyi Mobil Strateji Oyunları Paylaş:

En İyi Mobil Strateji Oyunları

En İyi Mobil Strateji Oyunları

Mobil strateji oyunları yıllar içinde daha etkileyici ve zorlu hale gelmiştir. Eğer düşmanları alt edecek stratejiye sahipsen, dünyayı fethetme gücü avuçlarınızın içinde duruyor. Taktik zekanızı test etmek için uygulama marketlerindeki en iyi mobil strateji oyunlarını listeledik.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

1. Company of Heroes

 

Bu oyun, ikonik WW2 RTS'nin akıllı bir uyarlamasıdır. Bir Android veya iOS cihazınız varsa ve gerçek zamanlı stratejiyi seviyorsanız, Company of Heroes tam size göre bir oyun olabilir. Normandiya Savaşı'nda kuzey Fransa'nın topraklarını geri almaya çalışırken, bütün bir ordu yerine bir avuç mangayı kontrol ettiğiniz için, İkinci Dünya Savaşı taktiklerine sıkı sıkıya odaklanıyor. Warcraft'ın doğrudan etkilediği bu oyunlarda bulacağınız sıkıcı kaynak toplama ve üs kurma işlemlerinin hiçbiri yok. Almanlar sürekli direnç sağladığı için hedef alarak ve sahadaki birimlerinizi güçlendirerek ve yükselterek daha fazla kaynak elde edersiniz.

2. Bad North: Jotunn Editon

 

Mobil cihazlar için en iyi strateji oyunlarından biri olan Bad North, minimal tasarım ve stratejinin nasıl bu kadar iyi eşleştiğine dair harika bir ders niteliğinde bir oyun. Oyun esasen bir Viking kule savunmasıdır, çünkü birimlerinizi işgalcileri püskürtmek için konumlandırırsınız.

Oyunun genel strateji yönü, riske karşı ödüle dayanmaktadır. Güzel küçük adaların her biri de prosedürel olarak oluşturulur ve savunduğunuz her ev için, yükseltmeler için altın alırsınız ve böylece son derece tatmin edici bir oyun döngüsünü tamamlarsınız. Bad North kesinlikle en iyi mobil strateji oyunlarından biridir: şaşırtıcı derecede stratejik derinliğe inen eğlenceli bir dış görünüm ve estetik sunar.

3. Rebel Inc.

Rebel Inc., selefinin izinden giderek aynı mükemmel tasarım öğelerini paylaşıyor. Daha yeni büyük bir savaştan çıkmış bir bölgenin yeni atanan yöneticisi olarak göreviniz, yerel isyancıları kontrol altında tutarken aynı zamanda nüfusun yeniden inşasına yardımcı olmaktır. Düşman isyancıları bastırmak ve çok fazla zarar vermelerini önlemek için mücadele ederken, zorlu seçimler ve zorlu taktik oyunlarla dolu.

4. Plague Inc.

 

Plague Inc., insanlığı bir pandemiye karşı savunmakla ilgili bir oyundur. Oyun, strateji ve gerçekçi simülasyonun benzersiz bir karışımıdır ve stratejiniz ne olursa olsun kesinlikle incelemeye değer. Yenilikçi oynanışla zekice yürütülen ve dokunmatik ekran için sıfırdan inşa edilen geliştirici Ndemic Creations'tan Plague Inc., strateji türünü geliştiriyor ve mobil oyunları yeni seviyelere taşıyor. Dünya'ya karşı sizsiniz ve sadece en güçlüler hayatta kalabilir!

5. Element

 

Element, mobil cihazlara tam olarak uyan bir PC portudur. Üssünüzü savunmak veya düşmanlarınıza saldırmak için kaynakların üretimini birimlerin inşası ile dengelediğiniz için benzersiz ve modern tasarımı onu çok erişilebilir bir strateji oyunu haline getiriyor. Eşleşmeler kısadır ve yapay zeka oldukça iyi bir mücadele adayıdır.

6. Kingdom Rush Vengeance

 

Beğenilen Kingdom Rush kule savunma serisindeki en son oyun. Mükemmel bir gerçek zamanlı strateji deneyimi sunar. Uygulama içi satın alımlar tamamen isteğe bağlıdır ve gereksizdir, ancak biraz fazla ısrarcıdır. Ancak oynmaya istekliyseniz, yeterince uzun süre dayanacak bolca mizah ve içeriğe sahip başka bir mükemmel kule savunma oyunu bulacaksınız.

7. DomiNations

 

Egemenlik, esasen Medeniyetin, Demir Çağı'ndan uzay çağına uzanan imparatorluklar, inşa edilecek harikalar, yönetilecek baskınlar ve tüm olağan tuzaklarla buluşmasıdır. Yerleşik güç merkezlerine belirli bir benzerlik var, ancak şeytan ayrıntılarda gizlidir ve Hakimiyet onları fark ettirir. Ciddi paraları dağıtmadan tatmin edici bir sonuca varmak sabır gerektirecektir.

8. Iron Marines

 

Demir denizciler, ateşleri söndürmek ve ihtiyaç duyulan her yerde düşmanları yenmekle görevli seçkin mangalardan oluşan ve dünyayı kurtaran bir ekiptir. Genellikle güçlendirilmesi ve savunulması gereken bir ana üs, daha fazla kaynağı güvence altına almak için ek rafineriler ve bir avuç birim var.

Bu basit, sezgisel unsurlardan oluşan oyun, iyi bir mikro yönetim duygusu ve nefis gerçek zamanlı gerginlik ortaya çıkarır. Düşmanlarının alışılmadık yetenekleri ve sinerjileri vardır ve zorluğu, özellikle yüksek seviyelerde artar.

9. Reigns: Game of Thrones

 

Çoğu kişi tarafından Reigns'in en iyi versiyonu olarak kabul edilen bu oyun, klasik oyun formülünü George R.R. Martin’in acımasız fantastik dünyasına uyarlar. Reigns: Game of Thrones yalnızca en iyi mobil Game of Thrones uyarlaması değil, aynı zamanda çok basit bir oyun sistemi olan şeye harika derecede karmaşıklık getiriyor. Yalnızca sola veya sağa kaydırıyor olabilirsiniz, ancak Westeros’un ihanet ve mahkeme entrikaları atmosferinde, bu küçük kararların bile çok büyük sonuçları olabilir.

10. Subterfuge

Subterfuge, reddedilemez mantıkla ve savaşın sisi ile örtülmüş belirsizlikle dolu, ince, uzun vadeli, uygun ittifaklar ve ihanetler oyunudur. Bir dönüş, denizaltılara ve üslere yerine getirilmesi saatler alacak bir komut vermek anlamına gelir, bu nedenle savaş gerçek zamanlı gibidir.

Ölçeği tatmin edici olacak kadar büyüktür, ancak bu oyunun oynanması için ciddi bir zaman gerektirdiği konusunda uyaralım. Liderler asimetrik oyuncu güçleri sağlar, ancak bu süper birimler bile ele geçirilebilir ve takas edilebilir. Bu değiştiriciler ve özel durumlar haricinde, üsler ve yardımcılar aşağı yukarı aynıdır. Oyun basitçe bir konum, kaynaklar ve güç meselesidir, ancak bu faktörler kısmi bilgi ve istikrarsız ittifaklar nedeniyle her zaman değişmektedir.

11. rymdkapsel

 

Uzay üssü inşa etme ve savunma, Rymdkapsel’in spesiyaliteleridir, ayrıca bazı mekansal bulmacarla birlikte. Minimalizmi, stilistik olmanın ötesinde, her eylemin, seçeneğin ve hedefin özüne gidiyor. Belki de en tatmin edici kısım, tabanı genişletmek için sürekli üretme problemidir. Yeni binalar herhangi bir türde olabilir ve oyuncunun seçtiği herhangi bir yere yerleştirilebilir, ancak önceden tanımlanmış boyutlara sahip olmalıdır.

Sıkıca örülmüş bir taban daha savunulabilir görünebilir, ancak çok uzaktaki monolitlere ulaşmak ve bunları araştırmak kalıcı küresel pasif bonuslar verir. Oyun, tüm sadeleştirilmiş tasarımı için gerçekten keskin bir verimlilik ve yönetim duygusu olan bir lojistik ve zamanlama bilmecesidir.

12. Fallout Shelter

 

Fallout Shelter, mini zindanlar ve mevsimsel etkinlikler de dahil olmak üzere eğlenceli küçük bir simülasyon oyunudur. Oyunda, yeni kurulmuş bir kasanın Overseer'ı olarak oynuyorsunuz; bombalar yeni düştü ve hayatta kalanları çalıştırmanız, güç, yiyecek ve su gibi ihtiyaçları yönetmeniz ve aynı zamanda ganimet için çorak araziyi keşfetmeniz gerekiyor.

13. Tropic‪o‬

 

Bir Karayip adası ulusunun kendine özgü diktatörü olun ve kaprislerinize dayalı bir toplum inşa edin. Tropico aynı ortamı, aynı strateji oyununu ve aynı zamanda serinin çok iyi bilindiği aynı mizahı içeriyor. Tüm bu PC özellikleri cep telefonunuza getirildi.

14. Clash of Clans

 

Bu kule savunmasında, şehrinizi inşa etmeli ve onu savunmak için bir kahraman, savaşçı ve sihirbaz gücü toplamalısınız. Çok oyunculu sahne de hala oldukça aktif ve dünya çapındaki oyuncu ligleri hala üstünlük için savaşıyor.

15. ROME: Total Wa‪r

 

"Tanrılar ... Galyalılardan nefret ediyorum" belki de tüm zamanların en sevilen strateji oyunlarından birinin ölümsüz sözlerinden. Roma: Total War, tüm ihtişamıyla Feral Interactive tarafından mobil ortama taşındı. Total War’ın son derece başarılı formülü, RTS stratejisini sıra tabanlı senaryo oyunuyla birleştirerek size her iki dünyanın da en iyisini sunar.

16. The Escapists 2

 

Escapists 2, çeşitli hapishane tabanlı sanal alan haritalardan çıkmanız için harika bir fırsat sunuyor. Korkunç kaçış planınızı yaparken yoklamaya katılacak, hapishane işlerini yapacak ve suç ortakları kazanacaksınız.

17. Clash Royale

 

Clash of Clans'tan bir süre sonra piyasaya sürülen bu oyun, siz kartları toplarken ve bunları rakiplerle yüzleşmek için bir savaş güvertesi oluşturmak için kullanırken formülün yeniden hayal edilmesini temsil ediyordu. Orijinali gibi, Clash Royale de çok oyunculu oyunlara oldukça ağır bir vurgu yapıyor ve liglere katılmanıza ve kupa kazanmak için dünyanın dört bir yanındaki rakiplerle yüzleşmenize izin veriyor. Clash of Clans'tan farklı olabilir, ancak aynı derecede eğlencelidir.

18. Kingdom Two Crown‪s

 

Bu kaydırmalı mikro strateji oyununda, krallıklarını açgözlülük ve düşman güçlerden korumak için kendi krallıklarını dolaşması gereken bir atın tepesindeki hükümdar olarak oynuyorsunuz. Kingdom Two Crowns zekice orijinaldir ve sadece bir yan kaydırma çubuğu olduğu düşünüldüğünde, nispeten az şeyle çok şey yapmayı başarır. Kesinlikle en iyi mobil strateji oyunlarından biri.

19. The Bonfire 2

 

Bu RTS hayatta kalma oyunu, bir yerleşim yeri inşa ettiğinizi ve ardından onu gece saldıran canavarlardan korumanızı sağlıyor. Kasabanız büyüdükçe diğer yerleşim yerleriyle iletişime geçebilir ve dostane ilişkiler geliştirebilirsiniz.

20. Xenowerk Tactics

 

Arktik bölgenin derinliklerinde gizli bir laboratuarda meydana gelen bir felaketten sonra acil müdahale ekibinin komutanı olarak oynayın. Göreviniz, Xenowerk şirketi için karı örtbas etmek ve maksimize etmek veya kime sorduğunuza bağlı olarak dünyayı kurtarmaktır ...

21. Ticket to Earth

 

Mükemmel bir sıra tabanlı strateji oyunu olsa da, Ticket to Earth’ün cazibesinin ve potansiyelinin çoğu, Robot Circus'un oyunun son üç bölümünü bitireceği varsayımına dayanıyordu. Geliştirici, yaklaşık üç yıl sonra dördüncü bölümü ücretsiz bir güncelleme olarak yayınlandı.

Sıra tabanlı taktiklere benzersiz bir yaklaşım, gerçekten ilgi çekici bir hikaye ve çok sayıda önyükleme zorluğuyla, sonunda tamamlanan oyun, kesinlikle ilginizi hak ediyor.

22. Egypt: Old Kingdom

 

Clarus Victoria, Mısır'ın farklı tarihsel dönemlerine dayanan sıra tabanlı strateji serisine ikinci bir girişle geri döndü. İlk oyun bölgenin tarih öncesi tarihine odaklanırken, bu yeni oyun yaklaşık 400 yıl süren ve MÖ 2.100'de biten "Eski Krallık" dönemine odaklanıyor. O zamanlar başkent Memphis'ti ve oyuncunun medeniyetini geliştirmek için çalışması gereken yer burasıdır.

Diğer Mısırlı kabileleri diplomasi veya savaş yoluyla asimile etmeye çalıştığınız için kaynak yönetimi çok önemlidir. Çok niş bir konu üzerine niş tarzı bir strateji oyunudur, ancak biraz farklı bir şey arayanlar için mükemmel bir seçim.

23. XCOM: Enemy Within

Sıra tabanlı taktik oyun için hala en iyi örnek olan XCOM: Enemy Within, zaferi yenilgiden ayırma yeteneğinize sürekli meydan okuyan, ekstrem, manga tabanlı bir savaş sunuyor. Oyuncular hem dünya üstü hem de aralarındaki senaryolarda kararlar alırlar, hangi askerleri işe alacaklarına ve hangi teknolojiyi araştıracaklarına karar verirler, bu da savaşın sıcağında yaptığınız seçimler kadar önemlidir.

24. Battle of Polytopia

 

Polytopia, medeniyet inşasına basit ama tatmin edici bir yaklaşım olarak parlıyor. Oyun, bu tür deneyimini, tek bir teknoloji ile ayrılmış kabileler ve 256 karelik bir ızgaraya kısaltılmış bir harita ile küçültmek için çalışıyor. Birimler ve teknoloji herkes için aynıdır, ancak bunun basitliği, daha kısa bir belirleyici ve can sıkıcı seçenek listesi anlamına gelir.

Diplomasi sistemi yoktur, ancak zafer puanlarla belirlenir. Oyunun bloklu, gevşek sanat tarzı ve basit arayüzü, onu öğrenmesi kolay ama bırakması zor bir oyun haline getiriyor. Şüphesiz en iyi mobil strateji oyunlarından biri.

25. The Banner Saga

 

Birçoğu The Banner Saga'yı önce bir RPG ve ikinci olarak bir strateji oyunu olarak görecek olsa da, bu iki yönde de deneyim sunan bir oyundur. Dünya sona eriyor! Güneş gökyüzünde durdu, taş canavarlar istila ediyor ve kimse kaçmaktan başka ne yapacağını bilmiyor. Böylece koşarsınız, yol boyunca zor kararlar alırsınız ve sırayla dövüşte zaman zaman hayatlarınız için savaşırsınız. Banner Saga, hayatta kalmak için ne kadar ileri gitmeye istekli olduğunuzu gerçekten test edecek, İskandinav temalı fantastik bir anlatı strateji oyunudur.

26. Civilization VI

 

Civilization VI, sıra tabanlı strateji oyunu, görülmeye değer. En sevdiğiniz tarihi lider rolünü üstlenin ve büyük bir medeniyetle savaşın, şehirler inşa edin, teknolojileri araştırın, diplomasi ile meşgul olun ve sadece size karşı çıkan herkesi ezin.

27. FFBE WAR OF THE VISIONS

 

War of the Visions, sizi kahramanları toplarken ve kuşatılmış bir ulusu kurtarmak için savaşırken görecek olan sıra tabanlı bir taktik RPG'dir. Final Fantasy Tactics'in sıra tabanlı savaşından büyük ölçüde etkilenen oyun, aynı zamanda, kahramanları toplamanıza ve taktik ihtiyaçlarınıza uyacak mükemmel kadroyu oluşturmanıza olanak tanıyan oldukça fazla sayıda gacha-esque mekaniği içerir.

28. Star Traders: Frontiers

 

Yıldızlararası bir yıldız gemisinin kaptanı olan Star Traders: Frontiers, kendi kaderinize yön vermenize izin verir. Korsan olmak ister misin? Tamam. Tüccar olmak ister misin? Bu iyi. Bir ödül avcısına ne dersin? Sorun değil. Star Traders fantastik bir açık dünya RPG'sidir ve oldukça büyük sıra tabanlı dövüşlerle güçlendirilmiştir. Bir bakmaya değer.

29. Fire Emblem Heroes

 

Fire Emblem Heroes, ünlü strateji serisinin en iyi tanıdık yüzlerini bir araya getiren, rakiplere karşı savaşmak için bir grup savaşçı, büyücü ve okçu oluşturmanıza olanak tanır. Oyun temelde Fire Emblem'in gacha tarzını ele almasıdır, ortamdaki karakterlerin kilidini açmanıza izin verir ve başlangıçta oldukça kolayken, ne kadar uzun süre oynarsanız, zorlukları o kadar artar.

30. Heroes of Flatlandia

 

Çok sayıda birim, sevimli küçük bir harita ve sağlam bir fantezi ortamı içeren sıra tabanlı bir strateji oyunu istiyorsanız, Heroes of Flatlandia oyununu deneyebilirsiniz. Oynayabileceğiniz dört farklı yarış, bir dizi sihir ve özel yetenekler ve çevrimiçi çok oyunculu ile biraz zamanınız varsa sağlam bir seçimdir.

31. Warhammer Quest: Silver Tower

 

Bu taktik RPG, Age of Sigmar'ın Warhammer ortamına dayanıyor ve Silver Tower'ın birçok denemesini üstlenmek için bir grup şampiyon topladığınızı görüyor. Kahramanlarınızı zırh ve silahlarla donatabilirken, Silver Tower'ın uzmanlaştığı şey, oyuna istediğiniz zaman girip çıkmanıza izin veren kısa taktik mikro savaşlardır.

32. Heroes of Flatlandia

XCOM 2, yeni oyuncular için seriyi özel kılan şeyleri keşfetmenin harika bir yoludur. İster yüksek zorluk, ister aksiyon dolu ortam, ister akıllı taktikler olsun, gerçekten de tüm bunlar XCOM'da harika. Oyun ne yazık ki henüz Android için Play Store'da bulunmuyor. Apk dosyasını indirip yükleyebilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!