Ogznet.com
Android için En İyi 5 Mobil Veri Kısıtlama Uygulaması Paylaş:

Android için En İyi 5 Mobil Veri Kısıtlama Uygulaması

Android için En İyi 5 Mobil Veri Kısıtlama Uygulaması

Birçok insan sınırlı mobil veri planları ile cep telefonlarıdan internete bağlanıyor. Ancak internette gezinirken kotayı takip etmek kolay değildir. Akıllı telefonlar mobil interneti her zaman kullanır. Bununla birlikte, internet kotasını korumak için mobil veri kullanımını kısıtlamanın birçok yolu vardır. En kolay yol, ayarlar menüsündeki veri yönetimi araçlarını kullanmaktır. Senkronizasyonu kapatma, veri kullanımınızı kontrol etme ve daha fazlası gibi şeyler yapabilirsiniz. Mobil veri kullanımını çeşitli türden uygulamalarla yönetmenin daha fazla yolu vardır. Android için en iyi mobil veri kısıtlama uygulamalarına bir göz atalım.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

1. DataEye - Mobil Veri Kısıtlama

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor
DataEye - Mobil Veri Kısıtlama

DataEye, Android için oldukça iyi bir mobil veri kısıtlama uygulamasıdır. Onlarca gereksiz menü arasında kaybolmadan temel bir çözümdür. Uygulama, her bir uygulamanın verilerinizi nasıl kullandığı da dahil olmak üzere mobil veri kullanımınızı neredeyse gerçek zamanlı olarak gösterir. Ek olarak, sık kullanmadığınız veya her zaman arka planda senkronize edilmesini istemediğiniz uygulamalar için interneti kapatabilirsiniz. Çok basit ve genellikle gayet iyi çalışıyor.

2. GlassWire - Mobil Veri Kullanım Monitörü

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor
GlassWire - Mobil Veri Kullanım Monitörü

GlassWire, başka bir mobil veri izleme uygulamasıdır ve en iyilerinden biridir. Aynı zamanda bir güvenlik uygulaması olarak da çalışır. Uygulama, veri kullanımınızı uygulama bazında izler. Ayrıca, internet kullanımını kapatmak istediğiniz uygulamaların ağ erişimini engeller. Kullanıcı arayüzü temiz ve kullanışlıdır. İşini oldukça iyi yapar ve engellenmesi veya kaldırılması gerekebilecek çok fazla internet kullanan uygulamaları belirlemenize yardımcı olur. İsterseniz daha fazla özelliğe sahip premium bir sürüm var, ancak ücretsiz sürüm çoğu kullanıcı için yeterlidir.

3. Data Usage - Mobil Veri Yöneticisi

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
Data Usage - Mobil Veri Yöneticisi

Data Usage, veri kullanımını yönetmeye yardımcı olabilecek en iyi uygulamalardan biridir.

Özellikleri:

 • Bildirim alanında mobil ve WiFi verilerini görüntüler.
 • Veri izleyici ile her uygulamanın günlük verilerini görüntüler.
 • Veri kullanımı ile belirlediğiniz kotayı aştığında veri uyarısı gösterir.
 • Uygulama veri kullanımı, belirli bir süre için uygulamaların kullandığı mobil veri miktarını gösterir.

4. Veri Yöneticim - My Data Manager

 • Ücretsiz
Veri Yöneticim - My Data Manager

Veri Yöneticim, mobil veri kullanımını kontrol altına almak için kullanabilceğiniz bir uygulamadır. Mobil internet kotanızı takip etmek, internet kotanız dolmadan önce uyarı almak ve data aşım ücreti ödememek için Veri Yöneticim'i kullanabilirsiniz.

Veri Yöneticim'in özellikleri:

 • Mobil, wifi ve yurtdışı kategorilerinde mobil internet kullanımınızı takip edin.
 • Mobil veri aşımı nedeniyle ekstra ücret ödememek için özel kullanım alarmları ayarlayın ve kalan internetinizi her zaman takip edin.
 • Hangi uygulamaların daha çok mobil veri kullandığını görün.
 • Kalan internetiniz hakkında daha fazla bilgi edinin, kotanızı farkında olmadan aşmayın.
 • Farklı cihazlarınız arası mobil kullanım verilerini yönetin. Cihazlar arası kullanımda kalan internetinizi görebilirsiniz.

5. Uygulama Yüklemeden Mobil Veri Kısıtlama

Uygulama Yüklemeden Mobil Veri Kısıtlama

Android, kolayca kullanabileceğiniz bir mobil veri kısıtlama özelliğine sahiptir. Ayarlar menüsünde, belirli bir süre boyunca ne kadar internet kullandığınızı gösteren bir menü vardır. Ayrıca, üçüncü taraf bir uygulama gerekmeden mobil veri kotanıza uyacak şekilde uyarılar da ayarlayabilirsiniz. Son olarak, neredeyse tüm Android telefonların bir mobil veri tasarrufu modu vardır. Genellikle arka plan veri kullanımını kısıtlar, birçok uygulama için senkronizasyonu devre dışı bırakır. Cihaza bağlı olarak hepsi ayarlar menüsünde bir yerde bulunur.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!