Ogznet.com
Ogznet.com
Image by Monoar Rahman Rony from Pixabay

En İyi Mobilya Tasarım Programları

Profesyonel tasarımcılar artık mobilya tasarımı için çizim programları kullanıyor. Burada tanıtacağımız programlar da bir mobilya tasarımı oluşturmak için kullanılabilir. Profesyonel bir mobilya tasarımcısı ya da bir ev sahibi olsun, herkesin ihtiyaçları için bir araç var.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Daha önceleri, mobilya tasarım fikirleri kağıtlar üzerine çizilirdi. Ancak son birkaç yıl içinde büyük ölçüde yazılım tabanlı tasarıma kaymıştır. Fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmek artık parmaklarınızın ucunda. İhtiyacınız olan tek şey doğru mobilya tasarım programı.

Burada, ihtiyaçlarınıza göre, çeşitli en iyi mobilya tasarım programlarından bazılarını listeledik. İşte o mobilya tasarım programları;

1. Sketchup

 • Fiyat: Ücretsiz deneme sürümü mevcuttur

SketchupSketchUp, 2D ve 3D tasarımlar yapmak için mükemmel bir mobilya tasarım CAD yazılımıdır. Yazılım esas olarak mimarlık veya mühendislik alanında çalışanlar için hizmet vermektedir ancak mobilya tasarımları içinde kullanılabilir.

SketchUp'ı kullanarak tek bir tahta parçasını boşa harcamadan istediğiniz kadar tasarımı görselleştirin. Fikrinizin yapılabilir olduğundan emin olduktan sonra imalata başlayın. 

Özellikleri:

 • Zengin modelleme araçları.
 • Günlük öğeleri kolayca oluşturmanıza yardımcı olur.
 • İyi tasarlanmış bir kullanıcı arabirimine sahiptir.
 • Özelleştirilebilir araçlarla birlikte gelir.
 • Araçlar eklenebilir, silinebilir veya istediğiniz şekilde düzenlenebilir.

2. Solidworks

 • Fiyat: Ücretsiz 7 günlük deneme sürümü mevcuttur

SolidWorks 2020, yenilikçi ürünleri daha hızlı sunmanızı sağlarken tasarım ve üretim kaynaklarınızın verimliliğini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olmak için çözüm portföyüne yeni özellikler ve iyileştirmeler ekler.

SolidWorks birden fazla endüstride her türlü ürünü tasarlamak için kullanılır. Solidworks, ortak montaj özelliklerini ve işleme araçlarını kullanarak mobilya tasarımı için size olanak sağlar.

Aşağıdaki videoda SolidWorks ile örnek bir mobilya tasarım süreci işlenmektedir.

3. CAD Pro Mobilya Tasarımı

 • Fiyat: Ücretli

CAD Pro Mobilya Tasarımı

CAD Pro, mobilya tasarım fikirlerinizi açık ve verimli bir şekilde tasarlamanızı, görselleştirmenizi ve bir belge olarak kaydetmenizi sağlar.

CAD Pro, modern mobilya tasarımı için her türlü planı tasarlamanızı sağlayacak tam bir taslak yazılım özellikleri seti sunar.

CAD Pro ile dolaplar, çekmeceler, kapılar, yükseltilmiş panel tasarımları, yüz çerçeveleri ve çok daha fazlası dahil olmak üzere komple ahşap mobilya işleri tasarlayabilirsiniz. Yatak odası mobilya tasarımı, oturma odası mobilya tasarımı veya ticari mobilya tasarımlarını bu program ile yapabilirsiniz.

Mobilya tasarımlarını PDF olarak kaydedebilirsiniz. Böylece tasarım fikirlerinizi arkadaşlarınızla, ailenizle, yüklenicilerle ve danışmanlarla hızlı bir şekilde paylaşmanızı sağlayacaktır.

CAD Pro yatak odası, yemek odası, ev ofis ve oturma odası için zarif mobilya tasarımı oluşturmak için gerekli tasarım araçlarını da sağlar. CAD Pro ile ihtiyaçlarınıza odaklanan kaliteli mobilya tasarım planları oluşturmaya başlayın.

4. Polyboard

 • Fiyat: Ücretli

Polyboard'un güçlü parametrik fonksiyonları dolapları, bağlantı parçalarını ve hemen hemen diğer tüm mobilyaları interaktif olarak tasarlamanızı sağlar.

Özellik:

 • Güçlü ve otomatik 2D ve 3D sunumlar sunar.
 • Çalışma çizimlerinin tam seti.
 • Fiili maliyetleri otomatik olarak hesaplar.
 • Tüm imalat ve üretim bilgilerini yönetin.
 • CNC son işlemci dosyalarını dışa aktarma seçeneği: DXF, woodWOP MPR, Xilog Maestro / Plus XXL, bSolid BiesseWorks CIX / CID ve daha fazlası.
 • Tüm markalar için parametrik donanımı yönetme.

Aşağıdaki video bu program ile mobilya tasarım sürecini anlatmaktadır.

5. SketchList 3D

 • Fiyat: Ücretli

SketchList 3DSketchlist3d, hızlı ve güzel tasarımlar oluşturmanıza yardımcı olan, önde gelen mobilya tasarım programlarından biridir. Teknik deneyime gerek olmadan kolay çözümler sunar.

Ahşap işleme tasarım yazılımı ile kullanıcı tasarımlar için boyutlar ve malzemeler girer ve bilgisayar otomatik olarak planlama, satın alma ve üretim için gerekli raporları oluşturur.

İster ranza, sandık, masa veya dolaplar tasarlıyor olun, SketchList3D ile ihtiyacınız olan mobilya düzenini oluşturabilir ve gerçek zamanlı ayarlamalar yapabilirsiniz. Ayrıca, farklı ahşap türlerinde tasarım ve taş, metal, cam veya deri bileşenleri ekleyebilirsiniz

Uçtan uca özel mutfak tasarım çözümü ile, birkaç tıklama ile çarpıcı mutfak dolapları tasarım düzenleri oluşturabilirsiniz.

Ayrıca otomatik olarak parça boyutlarını hesaplarken ve kesme listeleri oluştururken sanal dolap planları oluşturun. Birden çok nesneyi yalnızca birkaç fare tıklamasında mükemmel bir şekilde hizalayın ve tam pano yerleşimini hesaplayan klon ve boşluk özelliğini kullanın.

6. Woodwork for Inventor

 • Fiyat: Ücretsiz deneme sürümü mevcuttur

Woodwork for InventorWoodwork for Inventor, ağaç işçileri için tasarlanmış ve Autodesk Inventor'a tam entegre edilmiş sektöre özel mobilya tasarım yazılımıdır. Autodesk Inventor çok güçlü bir tasarım motoru olmasına rağmen, mobilya tasarım endüstrisi gibi belirli endüstriler için araçlar sağlamaz. Bu yazılım ahşap işleri için özel ihtiyaçları karşılamak üzere yapılmıştır.

Woodwork for Inventor, ahşap malzeme yönetimi için son derece esnektir, çeşitli malzeme profilleri ve kaplama malzeme türleri ile çalışmanızı sağlar.

Otomatik parça yerleştirme, otomatik şekillendirme ve delik bağlantı parçaları ve bağlantı eklemlerinin kaldırılmasını içeren tümleşik donanım öğeleri kitaplığı ile birlikte gelir ve çizimleri otomatik olarak oluşturur.

7. Master Design ART-SHOP X-Lite

 • Fiyat: Ücretsiz

Master Design ART-SHOP X-Lite

Master Design ART-SHOP X-Lite, mobilya tasarımcıları için yapılmış bir programdır. Mutfak, Banyo, Dolap ve Ofisinizi 2D/3D olarak kolay bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Mutfak, Banyo ve Ofis 2D/3D tasarımı için veritabanında 3000'den fazla öğe bulabilirsiniz.

 • Duyarlı ve kullanımı kolay.
 • Kapsamlı ve yapılandırılabilir veritabanları ile yüklenir.
 • Çalışırken size yardımcı olacak öğreticiler, kılavuzlar ve sihirbazlar sunar.
 • CAD yazılımıyla aynı kolaylıkta 2D/3D tasarım oluşturmanıza yardımcı olur.

8. PRO100 Mobilya Tasarım Programı

 • Fiyat: Ücretsiz deneme sürümü mevcuttur

Pro100 profesyoneller için en iyi, en basit ve kullanıcı dostu dolap tasarım programalarından biridir. Sanal gerçeklik kurulumları oluşturmaktan özel dolap tasarımları ve sunumlar üretmeye kadar, en profesyonel görünümlü tasarımları oluşturmanıza yardımcı olur.

Pro100, bugün piyasada öğrenmesi ve kullanması en kolay programlardan biridir. Bu kullanıcı dostu programı denediğinizde, profesyonel görünümlü tasarımlar oluşturmak için iç tasarım deneyiminin gerekli olmadığını hemen anlayacaksınız. Bu mobilya tasarım programı, kapı tarzına, ahşap türlerine veya malzemesine, mutfağın düzenine, dolap yapım yöntemlerine veya sonlandırma türüne göre iş maliyetlerini tasarlamanızı, oluşturmanızı ve hızlı bir şekilde tahmin etmenizi sağlar. Panoramik görüntüler, 3D renderler, yüksek çözünürlüklü görüntüler ve çok daha fazlasını üretme yeteneğine sahiptir.

9. Sweet Home 3D

 • Fiyat: Ücretsiz

Sweet Home 3D, evinizin kat planını hızlı bir şekilde çizmenize, mobilyaları düzenlemenize ve sonuçları 3D olarak görmenize yardımcı olan bir iç tasarım uygulamasıdır. Bilgisayarınıza yüklenebilir veya tarayıcı üzerinden online olarak kullanılabilir.

 • Bir veya daha fazla seviyede mevcut bir planın görüntüsü üzerine duvarlar ve odalar çizin
 • Kapıları, pencereleri ve mobilyaları bir katalogdan plana sürükleyip bırakın
 • Mobilyaların, duvarların, zeminlerin ve tavanların renklerini, dokusunu, boyutunu ve yönünü güncelleyin
 • Tüm değişiklikleri aynı anda 3B görünümde aynı anda görüntüleyin
 • Çeşitli ışık kaynaklarıyla fotogerçekçi görüntüler ve videolar oluşturun
 • Ek 3D modelleri içe aktarın ve planı çeşitli standart formatlarda dışa aktarın

Yazılım ayrıca genişletilmiş işlevler için Java eklentileri sunar ve arayüz üzerinde kullanılacak 25 dil arasından seçim yapmanızı sağlar.

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz