Ogznet.com
Ogznet.com
Image from mobizen.com

Android Telefonun Ekranını Bilgisayara Yansıtma

Android telefonun ekranını bilgisayara yansıtarak oyun oynayabilir, video izleyebilir veya sadece Android akıllı telefonunuzu bilgisayarınızdan kontrol edebilirsiniz. Amacınız ne olursa olsun burada, Android ekranınızı root gerektirmeden bilgisayarınıza yansıtmanın en iyi yolunu bulacaksınız.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Ekranı yansıtmak için Mobizen adlı popüler bir uygulamayı kullanacağız. Android ekranını bilgisayara yansıtmak için en iyi uygulamalardan biridir.

Mobizen, bilgisaya bağlanmak için iki faktörlü kimlik doğrulaması uyguladığı için güvenlidir. Yani, tamamen güvendesiniz. Ayrıca hem cihazınızdan hem de bilgisayarınızdan ekran kaydı (yine root gerektirmez) yapmak gibi diğer harika özelliklere de sahiptir. Ekranı 30 fps'de kaydeder, ki bu oldukça iyidir. Ancak oyun uygulamaları için iyi bir RAM ve GPU'ya sahip ileri teknoloji bir cihazınız olması gerekir. O zaman oyunları kaydederken kesinlikle harika bir performans elde edersiniz.

Tabiki bu uygulamanın eksiklikleri de var. Arayüz, hem uygulamada ve hem de bilgisayar programında o kadar iyi değil. Ancak, amacınız ekranı yansıtmak ise bunu görmemezlikten gelebilirsiniz. Bazen WiFi üzerinden bağlantı sorunları çıkabiliyor. Ve ayrıca bu uygulamayı giriş seviyesi cihazlarla kullanırsanız, yansıtma sırasında ekranınızın netliği bozulacaktır.

Uygulamanın yeni versiyonlarında Samsung cep telefonları ve tablet cihazları için özel bir uygulama geliştirildi.

Şimdi, Mobizen kullanarak Android cihazınızı bilgisayara nasıl yansıtabileceğinizi görelim.

mobizen ekran yansıtma uygulaması

Öncelikle aşağıdaki linklerden Android uygulamasını cep telefonunuza yükleyin. Samsung marka cep telefonunuz varsa bu cihazlara özel uygulamayı yükleyin.

Mobizen Kullanarak Android Ekranı Bilgisayar Yansıtma

Mobil uygulamadan sonra resmi web sitesinden bilgisayar programını da indirip yükleyin.

mobizen ekran yansıtma web sitesi

Not: Bilgisayarınızda .NET framework kurulu olmalıdır. Eğer yoksa. Mobizen yazılım paketi sizin için otomatik olarak algılar ve indirir. Ayrıca, minimum Android sürümü gereksinimi 4.0+.

1.Adım
Program öncelikle bir hesap açmanızı istemektedir. Bunu uygulama, site veya program üzerinden yapabilirsiniz. (Program kullanmak istemiyorsanız, web tarayıcısı üzerinden de ekranı yansıtabilirsiniz. Ancak programı kullanmanızı tavsiye ederim.)

2. Adım
Cep telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın. Wifi veya 3G bağlantısıyla da yansıtabilirsiniz, ancak en iyi performans için USB bağlantısı tercih edilir. Bağlantı ayarlarını, bağlantı yöntemi ayarları altından da açıp kapatabilirsiniz.

3. Adım
Ekranı yansıtmak için cihazın geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklamayı etkinleştirmeniz gerekmektedir. Kablosuz bağlantı ile ekranı yansıtma yaptığınızda uygulamada ve programda oturum açtıktan sonra 4 basamaklı bir kimlik doğrulama kodu ayarlamanız gerekir. Bilgisayarınız için her seferinde kimlik doğrulama kodu isteme seçeneğini kapatabilirsiniz.

android ekran yansıtma

Kimlik doğrulamasından sonra otomatik olarak bilgisayara bağlanacaksınız ve Android ekranınız bilgisayara yansıtılmaya başlayacaktır. Ayrıca üstteki açılır menüyü aşağı kaydırarak çıkan seçeneklerle bilgisayardan ekran kaydı yapabilir ve ekran görüntüleri alabilirsiniz.


Sonuç

Android ekranını bilgisayara yansıtmak için gerçekten güzel bir program. Ancak çok fazla izin isteği ve hesap açma zorunluğu gibi şeyler kullanım ve gizlilik açısından sıkıntı oluşturabilir. Programın ayrıca ücretli ve ücretsiz versiyonları vardır. İlk yüklemede size, Pro sürümünü 2 günlük deneme olarak sunuyor. Sonrasında ya kısıtlamalarla ücretsiz kullanmaya devam edeceksiniz ya da ücretli sürümü satın alacaksınız. Seçim sizin..

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz