Motive Bir Şekilde Uyanmak için 8 İpucu

Motive Bir Şekilde Uyanmak için 8 İpucu
Image from pixabay.com

Etkili bir sabah rutini uygulamak için ipuçları. Yani harika bir sabah uyanması. Sabah nasıl başlarsanız günün geri kalanı için tonu bu şekilde ayarlayabilirsiniz. Etkili bir sabah rutini oluşturmak için bu ipuçlarına göz atın!

Hepimiz yaşıyoruz. Alarm, sabahları çalar ve alarmın erteleme düğmesinin ararken, bu değerli uykunun birkaç dakikasına yetişmek için komodinin etrafına dolanırız. Bununla birlikte, sürekli olarak bu erteleme düğmesine basmak, güne başlamak için her zaman en iyi yol değildir. Aslında, araştırmalar, dünyanın en başarılı insanlarından bazılarının, kazanmalarına yardımcı olan bir sır bulduklarını göstermiştir. İşte bu yöntemler.

1. Geceyi Daha Önce Hazırlayın
İster inanın ister inanmayın, nasıl uyandırılacağınıza dair ipuçları söz konusu olduğunda, en iyi sabah rutini aslında önceki gece yaptığınız şeye bağlı olacaktır. Gününüzü incelemek ve sabahınızı planlamak için zaman ayırın. Devam eden projelerin ayrıntılarını veya iyi bir gece uykusu alma yeteneğinizi etkileyebilecek rahatsız edici olabilecek sorunları not edin. Endişelerinizi yazmak, başka bir zamanla başa çıkabileceğinizi bilerek rahatlamaya yardımcı olabilir.
Ayrıca, ertesi gün yapmak zorunda olduğunuzu bildiğiniz şeylerin bir listesini yazmak için de zaman ayırabilirsiniz; bu da hem sabah hem de günün geri kalanında verimliliğinizi artırabilir.

Okula veya işinize ya da bir sonraki gün nereye gidecekseniz, çantanızı toplayın ya da öğle yemeğini hazırlayın, böylece hemen hazırsın. Giysilerinizi hazırlayın, böylece evi terk etmek için ne giyeceğinizi biliyorsunuz. Tüm bu adımlar gece zihninizi rahatlatır ve sabahınızı pürüzsüz ve basit hale getirir.

2. İyi Bir Gece Uykusu Alın
Yenilenmiş hissetmek ve etkili bir sabah rutini geliştirmek, iyi dinlenmeye ve kalkmaya hazır olmanıza bağlıdır. Araştırmalar, birçok yetişkin için, herkesin farklı olmasına rağmen, 7-8 saat uyku almanın ideal olduğunu göstermiştir. Odanızın sessiz olduğundan emin olun; telefonunuzda bir gürültü önleme makinesi, beyaz gürültü uygulaması veya evinizin çevresindeki sesleri engellemek için bir fan kullanın. Yatabilme yeteneğini etkileyebilecek parlak ışıklar olmadığından emin ol. Vücudumuz karanlık olduğunda uykuya biyolojik olarak programlanır; odanız yeterince karanlık değilse vücudunuzu daha iyi dinlenebilmeniz için odaya karartma perdeler veya göz maskesi takmayı düşünebilirsiniz.

3. Erteleme Düğmesine Basmayın
Birçoğumuz bu erteleme düğmesine mümkün olan en son saniyeye kadar durup vurabilir ve sonra olabildiğince hızlı bir şekilde hazırlanıp çıkarız. Ancak, Alarm ilk kez çaldığında uyanmak, vücudunuzu çalıştırmak için harika bir yol olabilir. Alarmı kapatmak için yataktan kalkmanızı gerektirir. Uyandıktan sonra kal! Vücudunuza birkaç dakika daha dinlenmenin bir faydası olmaz.

4. Erken Uyanma
Alarmı sabah erken saatlerde, normalde ayarlayabileceğinizden daha erken bir zamana ayarlayın. Bu şekilde, güne hazırlanmak için zaman ayırırsınız ve yapmayı planladığınız aktiviteyi sığdırabilirsiniz. Sabah hedeflerinizi gerçekleştirmek, kahvaltı yapmak ve yemek yemek için yeterli zaman ayırmamak ve tüm rutininizi tamamlamanız bir felaket tarifi. Kapıdan çıkmak için acele etmenin sadece gününüze stresli bir başlangıç ​​yapacağını söylememeye gerek yok. Bu nedenle, yapmak istediğiniz her şeye sığacak kadar erken kalktığınızdan emin olun, zaman ayırın. Hatta ekstra bir fincan kahve (hidratlaşmak için biraz su aldıktan sonra) bile içebilirsiniz!

5. Gündüz için bir Etkinliğe Gündem Belirleyin
Sabah yapmak istediğin bir plan yap ve ona sadık kal. Amacınız ister eğitim, isterse ilham verici bir makale veya kitap okumak olsun, gün içinde nelerle karşılaştığınızı görmek için e-postanızı kontrol edin, bazı işlerinizi yapın, egzersiz yapın, hatta bir oyun oynayın. Tamamlamak için bir hedefe sahip olmak, bedeninizi ve zihninizi motive etmek için harika bir yoldur. Gazetede bir bulmaca çözün, sağlıklı ve gurme bir kahvaltı hazırlayın ya da iç motorlarınızı uyandırmak ve güne hazırlanmak için yaratıcı veya fiziksel bir aktiviteye katılın. Dışarı çık ve bir sabah koş, sabah güler yüzlü olmak için bisiklete bin veya köpeğinizi ekstra uzun bir yürüyüşe çıkartın. Hangi fiziksel aktiviteyi seçerseniz seçin, bu sizin kan akışınızı ve kalp pompalamanızı sağlamanın harika bir yolu olabilir, gün içinde size enerji verir. Ayrıca egzersiz, genel olarak günlük rutininizin sağlıklı bir parçasıdır ve yaşam kalitenizi güç ve çeviklikten zihinsel berraklığa kadar pek çok açıdan geliştirir.

6. Uyandığında Nemlendirin
Yemek yemeden ya da içmeden yaklaşık sekiz saat geçti, bu yüzden vücudunuz düşebilir. Yine de bir fincan kahve için acele etme. Birçok uzman, önce metabolizmanızı başlatmak için biraz su içmeyi deneyebileceğinizi ileri sürmektedir.
Sabah suyla başlayıp, H20 günlük porsiyonlarınızı almanıza yardımcı olacak, böylece gün boyu hidratlı kalabilirsiniz.

7. Meditasyon ve Rahatlama Zamanı
Birçok insan sabah 10-15 dakika arasında meditasyon yaparak rahatlıyor ve güne güzel bir şekilde başlamasına yardımcı oluyor. Rahatlamak, günün endişelerinden arınmak ve hayatınızdaki pozitif şeylere odaklanmak, en zorlu günü bile atlatmak için size canlandırıcı ve ilham almış gibi hissetmenize yardımcı olabilir.

8. Sevilen Birini Arayın
Sabahınıza, sevdiğiniz bir aile üyesi veya en yakın arkadaşınızla konuşarak başlamak, kendinize enerji depolamak ve gün içinde olumlu bir ton belirlemenin harika bir yolu olabilir. Uzakta yaşayan arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir ve size hayatınızda minnettar olduğunuz şeyleri hatırlatır.
 

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile