Mozilla Firefox Quantum
Mozilla Firefox Quantum

Mozilla Firefox Quantum

14 Kas 2017 /

Mozilla'nın açık kaynaklı ve oldukça beğeni toplayan Firefox Quantum internet tarayıcısı ile göz atma deneyiminizi geliştirin.

Mozilla Firefox 57.0

Yepyeni bir kodlama mimarisi üzerine inşa edilmiş çok hızlı ve güvenli bir web tarayıcısı. Hemen şimdi Firefox Quantum internet tarayıcısını indirin ve eskisine göre 2 kat daha hızlı bir şekilde web de gezinin.


En iyi tarayıcıyı seçtiniz.

Yepyeni Firefox ile sayfalar daha hızlı yükleniyor, daha akıcı kaydırılıyor, sekmeler arasında çekirge gibi sıçranıyor. Bu yüksek performansa çağdaş, sezgisel bir tasarım eşlik ediyor. Dolaşmaya başlayınca farkı kendiniz göreceksiniz: Bu, şimdiye kadarki en iyi Firefox.


Korkmadan dolaşın.

Gizli tutmak istediğiniz bir şeyler var mı? İzlenme Koruması ile Gizli Gezinti’yi kullanın. Siz internette gezinirken Firefox takipçileri engeller ve oturumu kapattığınız anda yaptığınız her şeyi unutur.


Daha iyi ekran görüntüleri alın.

Firefox tarayıcınızdan çıkmadan ekran görüntüleri alın, kaydedin ve paylaşın. İstediğiniz bölgeyi veya sayfanın tamamını kaydedebilir, web’e yükleyip kolayca paylaşabilirsiniz.


Daha fazlasını yapın.

Eklentiler Firefox tarayıcınıza yeni özellikler kazandırır, böylece tarayıcınız sizin istediğiniz gibi çalışır. Eklentilerle video indirebilir, hava durumunu öğrenebilir veya yeni bir temayla kişiliğinizi yansıtabilirsiniz.


Araç çubuğunuzu düzenleyin.

En sık kullandığınız araçları parmaklarınızın ucuna koyun. Öğeleri sürükleyip bırakarak Firefox araç çubuğunu ve menüsünü ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. Bir sürü sekme açıyorsanız yer kazanmak için kompakt bir tema seçmeyi deneyin.

2 kat daha hızlı

Yeni, tarama motoru ile çalışan Firefox, hızını iki katına çıkardı. Çünkü İnternet hızı kimseyi beklemiyor.

Yalın, hız makinesi

Firefox Quantum'un yeni motoru Chrome'dan % 30 daha az bellek kullanıyor; bu nedenle diğer programlar internette sörf yaptığınız sırada yavaşlamayacak. Bu bir kazan-kazan durumu.

Güzel, akıllı tasarım

Firefox'un zarif, yeni görünümü, tarayıcı ekran görüntüleri ve daha pek çok şey gibi sezgisel özelliklerle dolu.

Yeni sekme

Birden fazla sitede arama yapın, en iyi sayfaları görüntüleyin ve yeni içerikleri keşfedin.

Güçlü gizlilik

Çevrimiçi bilgilerinizin kontrolü sizde. Ekstra rahat gezinti için izleyicilere sahip olan reklamları ve %44 daha hızlı yüklenen sayfaları engellemek için Firefox Özel Taramayı kullanın.

Kütüphane

Tüm gezinti öğlerini kaydedin ve göz atarken Firefox'a kaydettiğiniz her şeyin tadını çıkarın. Uzantılar ile Firefox'u en sevdiğiniz ekstralarla kişiselleştirin.

Mobil Tarama

Yer imlerinize, açık sekmelerinize ve şifrelerinize tüm cihazlarınızdan erişin.


Firefox varsayılan tarayıcınız olsun.

Firefox tarayıcınızı seviyorsanız, onu varsayılan tarayıcınız yapın. Böylece, başka bir uygulamadaki bir bağlantıya tıkladığınızda karşınıza hep Firefox gelir.

Yenilikler: Project Quantum, yeni nesil bir tarayıcı motoru çalışması ile oluşturuldu. Firefox 57, yepyeni bir kodlama projesi olduğundan bu sürümün özel bir adı var. Bu sürüm Firefox Quantum olarak adlandırılıyor. Firefox Quantum, yeni CSS motoru, "doğru" çoklu işlem mimarisi, etkin sekmenizin önceliğini belirleme yöntemi ve çok daha fazlası sayesinde Speedometer 2.0 üzerinde Firefox 49'dan yaklaşık 2 kat daha hızlıdır.

Firefox Quantum, görsel yenilemeyi de içeriyor - Photon - modern işletim sistemleriyle rahat hissettiriyor. Firefox Quantum hakkında daha fazla bilgi edinmek için Mozilla Blog'u ziyaret edebilirsiniz.

 

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 223 kez okundu.

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

guvenlik
Image Analyzer

Image Analyzer

13 Oca 2018 / Multimedya
BitDefender Internet Security

BitDefender Internet Security

13 Oca 2018 / Güvenlik
AIMP

AIMP

13 Oca 2018 / Multimedya
eMule

eMule

13 Oca 2018 / İnternet
Shutter

Shutter

13 Oca 2018 / Araçlar
Shutter

Shutter

13 Oca 2018 / Araçlar
Freez Flv to Mp3 Converter

Freez Flv to Mp3 Converter

13 Oca 2018 / Multimedya
eMule

eMule

13 Oca 2018 / İnternet
Freez 3GP Video Converter

Freez 3GP Video Converter

13 Oca 2018 / Multimedya
EssentialPIM Free Edition

EssentialPIM Free Edition

13 Oca 2018 / Ofis