Muhtemelen Kullanmadığınız Faydalı 10 Facebook Özelliği

Muhtemelen Kullanmadığınız Faydalı 10 Facebook Özelliği

/ Okuma süresi: 4 dk, 27 sn / Yorum (0)
A A A

Bugünlerde Facebook hesabı olmayan bir insan bulmak gerçekten zor. Fakat çok az kişi bu sosyal ağın tüm potansiyelini biliyor. Bu makalede Facebook'ta bulunan ve çok bilinmeyen özelliklere bir göz atacağız.

İlginizi Çekebilir
3 Adımda Facebook'tan Sahip Olduğunuz Tüm Verileri İndirin

3 Adımda Facebook'tan Sahip Olduğunuz Tüm Verileri İndirin

Facebook üzerindeki tüm bilgilerinize, paylaşımlarınıza kısacası Facebook'taki her şeyinize sadece üç adımda indirilebilen bir arşiv oluşturarak sahip olun.

1. Gizli mesajları okuyun

Çok az kişi Facebook'un iki gelen kutusuna sahip olduğunu bilir. Bunlardan biri, Facebook'ta arkadaşlarınız olmayan kişilerden gelen mesajlar içindir. İkinci posta kutusunu bilmiyorsanız, büyük olasılıkla arkadaşlarınızın arkadaşları tarafından farklı etkinliklere davetleri veya eski meslektaşlarınızdan toplantı önerilerini kaçırdınız. Bu mesajları okumak için 'İleti' simgesini tıklayıp, ardından 'İleti İstekleri' ni ve 'Filtrelenmiş istekleri gör' seçeneğine tıklamanız gerekir.

2. Giriş yaptığınız yeri kontrol edin

Daha Facebook hesabınıza giriş yaptığınız bilgisayarlardan çıkış yapıp yapmadığınızı merak ediyorsanız, ekranın sağ üst köşesindeki küçük aşağı yönlü oka tıklayabilirsiniz. 'Ayarlar'ı seçin, soldaki listeden' Güvenlik'i tıklayın ve ardından 'Nereye Giriş Yapılmış' seçeneğini belirleyin. Artık giriş yaptığınız tüm tarayıcıları izleyebilirsiniz. Herhangi bir tarayıcıdan çıkmak için 'Etkinliği sonlandır' seçeneğini tıklamanız yeterlidir.

3. Hesabınızın ele geçirilemeyeceğinden emin olun

Facebook güvenlik sistemi hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, 'Güvenlik' sekmesindeki 'Giriş Onayları' nı kullanabilirsiniz. Güvenlik sistemi, bilinmeyen bir cihazdan hesabınıza giriş yaparken şifre gerektirecektir. Sayfanıza hiç kullanmadığınız bir cihazdan giriş yapmanız durumunda, telefonunuza gönderilecek bir şifre kullanmanız gerekir.

4. Hesabınızdan sorumlu bir arkadaş seçin

Artık hiç kullanmadığınızda sosyal ağda hesabınızda neler olup bittiğini merak ettiniz mi? Facebook, 'Güvenlik' sekmesindeki 'Güvenilir Kişiler'i tıklatarak ölürseniz sayfanızdan sorumlu olacak bir kişiyi seçme fırsatı sunar. Güvenilir kişiler sizin adınıza yayınlayamaz veya sohbet edemez. Onların görevi profil resminizi değiştirmek ve arkadaşlık isteklerini cevaplamaktır.

5. Bazı nostalji var

Bazen eski gülünç fotoğraflarımıza ve en iyi arkadaşlarımızla eski sohbetlerimize bir kez daha bakmak isteriz. Bunu yapmak için sayfayı aşağı kaydırmanıza gerek yok, arkadaşınızın profilindeki üç nokta simgesini tıklamanız ve "Arkadaşlığı Göster" seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

6. Geçmiş zamanlarınızı Facebook'ta hatırlayın

Facebook'ta, tüm beğenilerinizi, yorum yaptığınız veya yayınladığınız her şeyi görme fırsatınız var. Sadece 'Etkinlik Günlüğünü Görüntüle'yi tıklayın.

7. Arkadaşınız Olmayan Kişilerin Gözünden Görün

Arkadaşlarınızın olmayan kişilerin profilinizi nasıl gördüğünü bilmek istiyorsanız, 'Etkinlik Günlüğünü Görüntüle' seçeneğinin yanındaki üç nokta simgesine tıklayın ve 'Farklı Görünüm ...' seçeneğini seçin. Bu, size tanımadığın insanların gözünden sayfana bakmak için mükemmel bir fırsat sağlayacaktır.

8. Görüntülü Sohbet

Facebook sadece metin sohbetinde değil, aynı zamanda görüntülü sohbet de sağlar. Arkadaşınızı görüntülü aramak için sohbet sekmesinin üst (mavi) kısmındaki küçük kamera simgesini tıklamanız yeterlidir. Artık sen ve arkadaşın görüntülü sohbet edebilirsin.

9. Görmek istediğiniz yayınları seçin

Bu iki ayar - 'Önce' ve 'Yakın arkadaşlar' - ilginizi çeken bilgileri kaçırmayacağınızdan emin olun. 'Önce Göster' düğmesi, seçtiğiniz kişilerin yayınlarını yayınınızın en başında yerleştirir ancak 'Yakın arkadaşlar' işlevi gibi yeni yayınlarda sizi uyarmaz.

10. Daha sonra bakmak için kaydedin

Facebook herhangi bir gazeteyi değiştirmek için yeterli bilgi dolu. Çok fazla boş zamanı olmayanlar için, Facebook, daha sonra okuyabileceğiniz ilginç yayınlar ve bağlantılar kaydetmenize olanak tanıyan bir işlev sunar. Beğendiğiniz gönderinin sağ üst köşesindeki aşağı oku tıklamanız ve ardından 'Gönderiyi Kaydet' veya 'Bağlantıyı Kaydet'e dokunun. Kayıtlı materyalleri, ana sayfanızın sol tarafında bulunan 'Kayıtlı' sekmesinden görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Facebook Hesabınızı Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirsiniz?

Facebook Hesabınızı Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirsiniz?

Sonsuza dek Mark Zuckerberg ile arkadaşlık etmek istemiyorsan doğru yere geldiniz. Bu makalede, Facebook hesabınızı kalıcı olarak nasıl sileceğinizi, Facebook kimlik bilgilerinize dayanan uygulamaları nasıl ortaya çıkaracağınızı ve bu süreçte aileniz..

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 161 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Muhtemelen Kullanmadığınız Faydalı 10 Facebook Özelliği konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Muhtemelen Kullanmadığınız Faydalı 10 Facebook Özelliği ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Muhtemelen Kullanmadığınız Faydalı 10 Facebook Özelliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.