Ogznet.com
Ücretsiz PHP Haber Scripti - News Lister Paylaş:

Ücretsiz PHP Haber Scripti - News Lister

Ücretsiz PHP Haber Scripti - News Lister

News Lister, basit haber veya makale yönetimi web siteleri kurmak veya mevcut web sitelerine entegre edilerek haber bölümleri oluşturmak için kullanılabilen ücretsiz bir PHP scriptidir.

News Lister'in kurulumu çok kolaydır ve herhangi bir veritabanı kullanmaz. Veriler XML dosyalarında ve yüklenen görüntüler yerel klasörlerde saklanır. Bu, kurulumu çok kolaylaştırır ve sadece script dosyalarını kurmak istediğiniz web sitesine veya klasöre yüklemeniz yeterlidir. Ayrıca duyarlı (mobil uyumlu) olarak tasarlanmıştır. Böylece web sitesi ve arayüz, tabletler, akıllı telefonlar ve farklı ekran boyutları dahil olmak üzere farklı cihazlara uyar.

Aşağıda, ana özellikleri, canlı demo adresi ve ücretsiz indirme bağlantısı hakkında kısa bir genel bilgileri bulabilirsiniz.

News Lister Ücretsiz Php Haber Scriptinin Özellikleri

Kolay kurulum ve veritabansız kullanım

News Lister scriptini kurmak, dosyalarını yüklemek istediğiniz klasöre veya web sitesine kopyalamak kadar kolaydır. Bir web yükleyiciyi çalıştırmak ya da herhangi bir veritabanı oluşturmak gerekli değildir. Çünkü haber sitesinin verileri XML dosyalarında saklanır ve MySQL veya diğer ilişkisel veritabanı kullanılmaz (bu da sitenin daha hızlı çalışmasını ve yüklenmesini sağlar).

Script, şifrelenmemiş kaynak kodları ile ücretsiz bir .zip dosyası olarak indirilebilir.

Haberleri yönetmek için yönetim paneli

Scriptin yönetim paneli, haberleri hızlı ve kolay bir şekilde eklemeyi sağlar.
Ayrıca, web sitesi saat dilimi, tarih biçimi, yönetici mail adresi ve diğerleri gibi farklı ayarların yönetilmesine de olanak tanır.

WYSIWYG editörü

Scriptte bulunan gelişmiş WYSIWYG editörü, haber içeriğini biçimlendirmeye ve düzenlemeye, yazı tiplerini ve diğerlerini biçimlendirmeye olanak tanır.

Ayrıca haberlerin doğrudan html kodunu düzenlemeyi veya kendi html kodunuzu yapıştırmayı da sağlar.

Dil Desteği

News Lister'in tercüme edilmesi kolaydır. Ana sitede ve yönetici panelinde görünen kelimeleri ve mesajları içeren bir dil (metin) dosyası kullanıyor. Bu yüzden, onu yeni bir dile çevirmek için yalnızca bu dosyayı çevirmek yeterlidir. Ayrıca, istek üzerine ücretsiz olarak temin edebileceğiniz hazır çeviriler de mevcuttur.

Görüntüler yükleme ve yönetimi

Haber gönderilerinize birden fazla resim yükleyebilir ve ekleyebilirsiniz. Görüntüleri yüklemek için bir jQuery çoklu dosya yükleme eklentisi kullanılır, böylece aynı anda birden çok görüntü ekleyebilirsiniz. Görüntüler yüklenirken, yüklemenin durumunu göstermek için bir ilerleme çubuğu görüntülenir.

Yüklenen resimler daha sonra değiştirilebiliyor veya sürükleme ve bırakma işleviyle değiştirilebiliyor.

Bir haber için daha fazla resim yüklendiyse, ana web sitesinde bir galeriyle (prettyPhoto eklentisini kullanarak) gösterilirler.

İletişim Formu

İletişim formu, kullanıcıların sizinle iletişim kurmalarına ve mesajlarını veya sorularını göndermelerine olanak sağlar ve mesajlar, yönetim panelindeki yapılandırma seçenekleri sayfasından düzenleyebilceğiniz yönetici mail adresine gönderilir.
Daha iyi bir spam koruması için iletişim formunda bir CAPTCHA doğrulaması da vardır.

Bootstrap 3 şablonunu ile kolay özelleştirme

Yönetim panelinin yanı sıra ana web sitesi, duyarlı (bootstrap 3) şablonlarını ve tasarımını kullanıyor. Tasarım, farklı cihazlara ve farklı ekran boyutlarına, tabletlere, bilgisayarlara ve akıllı telefonlara uyar.

Bootstrap 3 şablonlarının kullanımı, yeni şablonların entegrasyonunu kolaylaştırır veya diğer mevcut Bootstrap web sitelerinde News Lister script dosyasını eklemeyi kolaylaştırır.

Google Haritalar Entegrasyonu

Google Haritalar'ın GEO kodlama API'si ile entegrasyonu, haritaların eklenmesini ve haberlerle birlikte gösterilmesini kolaylaştırır. Harita için bir adres girilerek veya harita için tam enlem ve boylam girilerek haritalar eklenebilir.

News Script PHP
Daha önce 85 kez indirildi.
Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!