Ogznet.com

NordPass ile Şifre Unutma Derdine Son

Güvenli Şifre Saklama Programı NordPass

NordPass, NordVPN’in arkasındaki ekip tarafından yapılan bir şifre yöneticisidir. NordPass şifre yöneticisi, şifrelerinizi hatırlar, formları otomatik doldurur ve yeni üyeliklerde size güçlü şifreler önerir.

Online hesaplarımızın çoğunda aynı şifreyi kullanıyoruz. Aslında bu, gizlilik açısından çok tehlikeli bir durumdur. Kimse online hesaplarında gözetlenmek istemez. Bu yüzden şifrelerimiz ilk savunma hatlarımızdır. Ancak birçok insan zaman kazanmak, üşengeçlik veya kolay hatırlanması için basit şifreler oluşturuyor ve çoğu sitede aynı şifreyi kullanıyor.

Bu durumda şifre yöneticileri devreye giriyor. Bu makalede NordPass şifre yöneticisini inceleyeceğiz.

Hangi platformu kullanırsanız kullanın, NordPass şifre yöneticisi size beklediğiniz tüm temel işlevleri sunar.

İsteğe bağlı iki faktörlü kimlik doğrulama, şifrelerinizin saldırılara karşı korunmasında yardımcı olur.

norpass şifre yöneticisiNordPass şifre yöneticisi, verileri birden fazla cihazla senkronize etmenize olanak sağlar. Tek bir hesapla en fazla altı cihazdaki tüm şifrelerinizi senkronize edebilirsiniz. Premium kullanıcılar altı cihaza kadar bilgileri senkronize edebilirken, ücretsiz kullanıcılar bir tane cihazla sınırlıdır. 

Yeni bir giriş yaptığınızda şifreniz otomatik olarak kaydedilir. Şifre oluşturucu, güçlü şifreler için denetleyici ve otomatik form doldurma diğer özellikleri arasındadır. Ayrıca, NordPass, farklı şifre yöneticilerinden giriş bilgilerinin içe aktarılmasını destekler.

NordPass sadece şifreler için güvenli bir alan değildir, özel notlarınızı ve kredi kartı bilgilerinizi de saklayabilirsiniz. Hassas verileriniz şifrelendikten sonra, online olarak güvenli bir şekilde ödeme yapar, kimliğinizi doğrular veya hatta belirli şifreleri güvendiğiniz kişilerle paylaşırsınız.

NordPass'ın en iyi özelliklerinden biri de, şifreleri, kredi kartlarını ve notları herkesle güvenli bir şekilde paylaşma yeteneğidir. Paylaşılan öğelerinizi tarayıcı kontrol panelinde kimlerle paylaştığınız görüntüleyebilirsiniz. Bu öğeleri e-posta adresi olan herkese gönderebilmenize rağmen, görüntülemek için bir NordPass hesabına sahip olmaları gerekir.

İlginizi
çekebilir
En İyi 5 Şifre Yöneticisi 2020

NordPass uzantıları tüm popüler tarayıcılar için kullanılabilir (Chrome, Edge, Opera, Firefox, Brave ve Vivaldi). iOS ve Android için uygulamaları indirebilirsiniz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz