Ogznet.com

Sitemizin Android Mobil Uygulaması Çıktı

Kodlama Bilgisi Olmadan Kendi Android Uygulamanızı Yapın

Ogznet.com sitemizin Android için mobil uygulamamız artık hazır. Yazıdaki uygulamayı indirip telefonunuza yükleyin ve devamlı takipte kalın. Ayrıca kendi siteniz için de ücretsiz uygulama yapabilirsiniz.

Uzum zamandır araştırıyordum. Mobil uygulamalar nasıl yapılıyor diye. Tabi kodlamasız basit bir şekilde. En sonunda buldum. Bir site üzerinden kolay bir şekilde sitenizin mobil uygulamasını yapabiliyorsunuz.

Bunun için mobil uyumlu bir web siteye sahip olmanız gerekmektedir. Uygulamaya web site adresinizi girerek ve gerekli logo vs. gibi yüklemeleri yapıp ayarlamaları yaptıktan sonra uygulamanız hazır. Tek sıkıntı uygulama yapmak ücretsiz olduğu için uygulama açıldığında alt tarafta sitenin kendi reklamı oluyor. Bedava olduğu için buna yapılacak pek birşey yok.

Uygulamamın özelliklerine gelecek olursak;

  • Uygulama ile direkt olarak siteye girebiliyorsunuz.
  • Siteye yazılan yazılardan Rss okuyucu sekmesi sayesinde ilk sizin haberiniz oluyor.
  • Yeni açtığım ve ileride paylaşacağım Youtube kanalımdaki videoları kolayca izleyebileceksiniz.
  • Sitemin Twitter sayfasına kolayca ulaşabilceksiniz.
  • Ve en önemlisi uygulama içerinde çok fonksiyonlu birde hesap makinesi mevcut :)

Sizde isterseniz aşağıdaki QR kodunu cep telefonunuzdan okutarak yada indirme linkini kullanarak sitemin uygulamasını telefonunuza yükleyebilirsiniz. Neden Google Play'de uygulamanız yer almıyor diye soruyor gibisiniz. Çünkü Google amca uygulamaları Google Play'e yükleyip yayınlamak için 25 dolar istiyor. Bende de uygulamamı oraya ekleyecek kadar para yok. Şimdilik uygulamamı site üzerinden yükleyebilirsiniz.

Sıra geldi uygulama yapılan siteyi açıklamaya. Sizde kendinize bir Android uygulaması yapmak istiyorsanız buraya tıklayın.

Açılan sayfada "Create Now" yazan butona tıklayın.

Sonra biz web sitemiz için uygulama yapmak istediğimiz için "Web Site" butonuna tıklıyoruz. İsterseniz başka kategorilerde de uygulama yapabilirsiniz. Ancak ben web sitemiz için uygulama yapmayı anlatmaya çalışacağım.

Web siteye tıkladık yukarıdaki sayfa geldi. Buraya web sitenizin adresini yazın "next" butonuna tıklayın.

mobil uygulama yap

Sonraki ekranda uygulamanızın adını yazın "Next" deyin.

Uygulamanın kısaca açıklamasını yazın "Next" deyin.

mobil uygulama yap

Sonraki adımda uygulanız için bir logo veya ikon belirleyin. İsterseniz uygulanın sunduğu ikonu kullanabilirsiniz istersenizde kendi ikonunuzu. Bence kendi logo veya ikonunuzu kullanmanız daha profesyonel bir uygulama için daha iyi olacaktır.

android uygulama yap

Ve artık uygulamamız neredeyse hazır gibi. "Create" butonuna tıklayarak uygulamanın oluşması için son adım olan siteye üye olmaya geliyoruz. Burada ister Facebook hesabınız ile isterseniz mail adresinizle yeni bir hesap açabilirsiniz.

Üyelik işlemlerinin ardından üye panelinizde uygulama ile ilgili diğer ayarlamaları da yapabilir ve isterseniz Google Play'de uygulanızı yayınlayabilirsiniz. Hepsi bu kadar, kolay gelsin..

Sitemizin uygulamasını da indirip telefonunuza yüklemeyi unutmayın..

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz