Ogznet OnePage Portfolyo Php Scripti
Ogznet OnePage Portfolyo Php Scripti

Ogznet OnePage Portfolyo Php Scripti

Freelancer serbest çalışanlar için tek sayfa Bootstrap portföyü teması ve scripti. Bu script ile kendinize tek sayfalık bir web sayfası yapabilir, çalışmalarınızı ve hakkınızda bilgilerinizi tanıtabilirsiniz. Script tamamen Web'den online yönetiliyor.

Portfolyolar; web tasarımcılar, geliştiriciler, sanatçılar ve daha fazlası için oluşturulan genelde tek sayfadan oluşan web siteleridir. Bu alan gittikçe gelişen bir web alanı olmaya başladı. 

Pek çok profesyonel veya amatör çalışan için, çevrimiçi portföyleri potansiyel müşteri için ilk temas noktasıdır, bu yüzden mesajlarını işlerinin doğru tonunda alması önemlidir. Birçok faktöre bağlı olarak etkili bir portfolyo tasarlamaya yaklaşmanın birçok yolu vardır, mesleği bunlardan sadece biridir.

Bununla birlikte, temiz hatların ve tipografinin ve / veya basit ızgara düzen tasarımlarının kullanılması, çevrimiçi grafik tasarımcıları gibi hemen hemen her mesleğe uyar.

Bende bu alanda basit bir çalışma yapmak istedim. Tamamen online yönetilen tek sayfa bir portfolyo sitesi. Basit ancak bu alanda bulunan tüm boşlukları dolduracak bir script.

OnePage Portfolio Script

Kısaca scriptin özelliklerine bakacak olursak tek sayfadan oluşuyor. PHPMailer ile mesajları mail adresinize gönderme fonksiyonu mevcut. Sosyal medya hesaplarınızın adreslerini, iletişim bilgilerinizi, hakkımda bilgilerinin detaylarını ve referans çalışmalarınızı yönetim panelinden ekleyebilirsiniz/düzenleyebilirsiniz.

Ogznet OnePage Portfolio Script

Yönetim paneli anasayfa görüntüsü yukarıdaki gibidir. Sayaç bilgileri yerleşik olarak scriptte bulunur. Referans çalışması ekleme gibi detaylar anasayfada görünür.Ogznet OnePage Portfolio Script

Sayaç bilgileri az önce belittiğim gibi yerleşik olarak scriptin içine gömülüdür. Detaylı ziyaretçi bilgilerini buradan takip edebilirsiniz.

Ogznet OnePage Portfolio Script

Sitenin ayarlar kısmı en karmaşık bölümüdür. Hakkımda ve diğer tüm bilgiler buradan giriliyor. Sitenizin beyni olarak tanımlayabileceğimiz tüm ayarlar bu sayfada.

Ogznet OnePage Portfolio Script

Referans çalışma ekleme sayfasıda mümkün olduğunca basit düzenlendi. Çalışma adını, web adresini, açıklamasını ve görselini ekleyebilirsiniz.

Kurulum için plugin klasöründeki config.php dosyasını herhangi bir editörde açın. Aşağıda benzeri görünen kodlardaki veritabanı bilgilerini girin.

# Database Bilgileri
define("dbHost", "localhost");
define("dbName", "");
define("dbUser", "");
define("dbPass", "");

Tırnak işaretleri arasındaki boşlukları kendi veritabanı bilgileriniz ile değiştirin.

İndireceğiniz klasör içerisinden çıkan sql dosyasını phpmyadmin ile server'a gönderin.

Yönetim paneli ilk giriş için kullanıcı adı: [email protected] şifre: admin

Eğer sadece bu sistemin Html5 Template dosyasına sahip olmak istiyorsanız buraya tıklayıp kendiniz php geliştirmesini yapabilirsiniz.


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 2 kez değerlendirilmiş ve ortalama 5 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 225 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
İstanbul Firma, İlan, Gezi Rehberi ve Haberleri instagram takipçi satın al
Windows 10 Açılmama Sorunu Çözümü

Windows 10 Açılmama Sorunu Çözümü

14 Tem 2018 / Bilgisayar & Windows & Linux
Chromium Nedir?

Chromium Nedir?

14 Tem 2018 / Program İndir & İnceleme
YouTube Gizli Mod Özelliğini Devreye Soktu

YouTube Gizli Mod Özelliğini Devreye Soktu

13 Tem 2018 / İnternet & Sosyal Medya