Ogznet Blog olarak daha önce kullandığım scriptileri paylaşmaya devam ediyorum. Şu an kullandığım scriptin bir önceki versiyonunu aşağıdaki indirme bağlantısından ücretsiz olarak indirip kendinize Php ile hazırlanmış, Mysql veritabanına sahip bir blog sitesi açabilirsiniz.

Ogznet ücretsiz Php Blog Scripti ile söylediğimiz gibi çok yönlü bir blog sitesi açabilirsiniz. Blog sitesinden daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Blog scripti klasik yazı/makale girişinin yanı sıra, video sayfası, galeri sayfası, site dizini, flash oyun sayfaları, soru-cevap sistemi gibi birçok eklenti ile birlikte gelir.

Tasarım responsive olup tüm tarayıcı ve cihazlar ile uyumludur. Yani mobil tarayıcılarla uyumludur.

ogznet blog scripti

Blog Yönetimi

Blog sayfaları blog yazısı girişi ve blog kategorileri yönetimi olmak üzere iki kademeden oluşuyor. Sınırsız sayıda kategori oluşturup yazdığınız yazıları bu kategorilere göre ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz. Yazdığınız yazıları editörün seçimi veya manşet yazı olarak seçebilirsiniz. Yazılara normal ve manşet resim olmak üzere iki tip resim yükleyip kaydedebilirsiniz.

Soru-Cevap Sayfaları

Soru-cevap sistemi artık birçok sitede forumların yerini aldı. Bende hazır bir soru-cevap scriptini kendi web sayfama uyarladım daha doğrusu sistemin içine gömdüm diyebilirim. Bu sayede yazdığınız yazılar için sorular sorup ziyaretçiler ile daha iyi bir şekilde etkileşime geçebilirsiniz.

Video Sayfası

Beğendiğiniz ilginiz çeken videoları siteniz üzerinden başkaları ile paylaşabilirsiniz. Blog sisteminde olduğu gibi kategori sistemi mevcuttur. Videoları embed kodları sayesinde sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Galeri Sayfası

Galeri sayfasını ister bir ürün inceleme sayfası olarak isterseniz genel bir galeri sayfası olarak kullanabilirsiniz. Önce galeri oluşturup sonrasında sınırsız sayıda resim ve açıklamasını galeri içine kaydedebilirsiniz.

Site Dizini

Site dizini sayfalarında kategorilere ayrılmış birçok siteyi eklebilir veya ziyaretçilerin eklediği sitelerini onayladıktan sonra yayınlayabilirsiniz.

Flash Oyun Sayfası

Flash oyunlar için kategoriler oluşturup sonrasında elde ettiğiniz embed kodları ile bu kategorilere flash oyunlar ekleyip ziyaretçilerinizin daha fazla süre sitede kalmasını sağlayabilirsiniz.

Özel Sayfalar

Aklınıza gelebilecek başka türde sayfalar için online sayfa oluşturucuyu kullanabilirsiniz. Sayfa başlığını oluşturduktan sonra html kodları aracılığı ile online sayfanızı oluşturup yayınlayabilirsiniz.

Sonuç olarak ücretsiz responsive php blog scripti ile bir web site açmak istiyorsanız bu ücretsiz scripti kullanabilirsiniz. 

Kurulum oldukça basittir. İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı bir klasöre açtıktan sonra config.php dosyasını her hangi bir editörde açıp aşağıda gözüken kodlardaki veritabanı bilgilerini kendi bilgileriniz ile düzenleyin.

$dbhost = ""; //Veritabanı adresi genelde localhost olur
$dbuser = ""; //Veritabanı Kullanıcı Adı
$dbpass = ""; //Veritabanı Şifresi
$dbdata = ""; //Veritabanı Adı

Ayrıca aynı dosyada ve bu kodların üst tarafında bulunan aşağıdaki kodlarıda elle kendi bilgileriniz ile düzenlemeniz gerekmektedir.

$askurl = "/ask/";
$title = "ogznet.com";
$email2 = "ogz@ogznet.com";
$titled = "ogznet.com"; 

Dosyayı kaydedip kapatın. Şimdi klasör içindeki tüm dosya ve klasörleri ftp ile server'ınıza gönderin. Upload işlemi bittiğinde site adresinizi yazıp siteye giriş yapın, hepsi bu kadar.

ogznet blog scripti yönetim paneli

Yönetici sayfası için /admin/index.php yolunu izleyip kullanıcı adı ve şifresine admin yazarak ilk girişi yapın. Yönetim sayfasında, güvenliğiniz için sol taraftaki menüden Yönetici menüsünü bulup her iki giriş bilgisinide değiştirin.

Ayrıca blog scriptinde kendi sayaç ve istatistik sistemi mevcuttur. Günlük ziyaretçi sayısını, nereden geldiklerini, sistem bilgilerini gibi birçok değere yönetici panelindeki Sayaç sayfasından ulaşabilirsiniz. Ekstra bir analiz sistemine üye olmadan sitenizin ziyaretçi demografisi ile alakalı pek çok bilgiyi buradan alabilirsiniz.

 • İndireceğiniz script dosyasının rar şifresi: ogznet.com

Not: Script zaman içinde çeşitli sistemlerin birleştirilmesinden oluşturulduğu için hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda destek sağlayamacağımı belirtir, bunu bilerek sitenizi kurmanızı tavsiye ederim. Kodlar açık olup istediğiniz değişikliği yapabilir ve tekrar ücretsiz olarak dağıtabilirsiniz ancak satışı yasaktır.


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 10 kez değerlendirilmiş ve ortalama 4 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 5971 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar (8)

  avatar

  By Cihan

  Merhaba, indirme linki kaldırıldı mı?
  18 Şu 2019
  0 0 Cevapla
  avatar

  Ogz

  Yazının alt tarafında "dosyayı indir" butonuna tıklarsanız yandex.disk üzerinden dosyayı indirebilirsiniz.
  18 Şu 2019
  0 0
  avatar

  Hakan ERARSLAN

  indirdiğim dosyayı açamıyorum zip şifresini iletebilir misiniz.
  07 Şu 2019
  0 0 Cevapla
  avatar

  Ogz

  İndirdiğiniz script dosyasının rar şifresi: ogznet.com
  07 Şu 2019
  0 0
  avatar

  Anon87

  Script çalışmıyor ve açıkları mevcut.Düzeltilirse güzel şeyler çıkar.
  14 Ara 2018
  0 0 Cevapla
  avatar

  Niyazi Şahin

  Script Çalışmıyor. White
  22 Eki 2018
  0 0 Cevapla
  avatar

  Ahmet

  Script calışmıyor. Üye kayıt olmuyor. Videolarda kategori özelligi yok oması iyi olurdu. Onun dışında reklam alanları cogu calışmıyor. Sayfa veya yazı eklemelerinde manşet veya slider secim yada secmeme secenegi var secmeyince kabul etmiypor hata verıyor kayıt eklendı dıyor ama eklenmıyor. Tüm secenekleri secmek gerekiyor. Video eklenmiyor. Bu hatalar giderilecek mi? İlerde güncelleme alırmı boşa kurmayalım.
  02 Tem 2018
  0 0 Cevapla

Yorum Yaz

" Ogznet Ücretsiz Php Blog Script v3.0 konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Ogznet Ücretsiz Php Blog Script v3.0 ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ogznet Ücretsiz Php Blog Script v3.0 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "