Ogznet Ücretsiz Site Dizini ve Toplist Scripti
Ogznet Ücretsiz Site Dizini ve Toplist Scripti

Ogznet Ücretsiz Site Dizini ve Toplist Scripti

Yeni ve ücretsiz bir Php script ile yine birlikteyiz. Bu seferki scriptimiz Dizin ve Toplist scripti. Ücretsiz bir şekilde indirip bir dizin veya toplist sitesi açabilirsiniz. Daha çok dizin tipinde ve gelişmiş özelliklere sahip mobil uyumlu ve seo dostu bir php script.

Daha önce çok ilgi göre Kurumsal Firma Scripti ve Firma Rehberi Scriptlerinden sonra yeni bir ücretsiz script yapma zamanı gelmişti. Bu sefer gene başka bir web sitemde (ogzweb.com) kullandığım bir scripti ücretsiz olarak paylaşacağım.

Bu script site dizini veya toplist olarak nitelendirebilceğimiz bir php script. Artık eski kadar ilgi görmesede bu kategoride kaliteli bir script bulmakta zor. İlk aşama olarak basit tarzda bir script oluşturdum. Siteye üye olunarak istenildiği kadar site eklenebiliyor. Eklenen siteler yönetici onayından sonra listede görüntülenmeye başlıyor.

İleriki dönemde seo araçları eklemeyi düşünüyorum. Ancak bunun için biraz vakit lazım. Seo araçları ile seo sorgulama ve daha pek çok özellik şu an için sadece eklemeyi planladığım şeyler. İnşallah scripte ve scriptin yayınlandığı siteye ilgi olursa bu gelişmeler daha hızlı olur.

ogznet dizin scripti

Script ile basit bir şekilde site dizini sitesi kurabilirsiniz. Ayrıca açık kaynak kodlu olduğu için istediğiniz yeri değiştirip -çıkarabilirsiniz. Ancak birkaç ufak-tefek değişiklik yapıp satmaya kalkmayın lütfen.

Site dizini scripti birkaç sayfadan oluşan bir yapıya sahip. Üyelik sayfaları, içerik sayfaları, site listeleme sayfaları vs. gibi temel görevleri yerine getiren sayfalar. Bu sayfalarda genel seo ayarlamaları da yapmaya çalıştım. Meta etiketleri vs. özenle girildi.

Siteler çıkış yapıldıkça hit kazanır ve popüler sitelerde yükselir. Hitler şimdilik çerezler ile korunuyor. İleride ip tıklamalı yapılabilir.

İçerik sayfalarını blog sayfası gibi kullanabilirsiniz. Ben deneme ve örnek olması açısından "Seo Nedir?" gibi bir başlıkla örnek bir sayfa yaptım. Bunun gibi içerik sayfalarını yönetim panelinden sayfalar menüsünden yapabilirsiniz.

Son olarak kurulum için öncelikle .sql dosyasını phpmyadmin ile içe aktarın. Plugin klasörünün içindeki config.php dosyasını herhangi bir editörde açın. Aşağıdaki veritabanı bilgilerini kendi veritabanı giriş bilgileriniz ile değiştirip serverınıza gönderin. Kurulumun hepsi bu kadar.

define("dbHost", "localhost");
define("dbName", "veritabanı-adı");
define("dbUser", "veritabanı-kullanıcı-adı");
define("dbPass", "veritabanı-şifresi");

ogzweb yönetim paneli

Yönetim panelinden siteyi online olarak yönetebilirsiniz. Sınırsız kategori ekleme, site ekleme, üye ekleme ve tüm bunları düzenleme ile site genel ayarlarını yapabilirsiniz. Sitenin kendi sayaç istatistik sistemi vardır. Bu sayede başka bir sayaç servisine ihtiyaç duymadan sitenizin ziyaretçi istatistiklerini yönetim panelinden görebilirsiniz.

Ve en sonunda tüm siteyi bitirdim. Bazı düzeltilemesi gereken alanlar olabilir, ancak genel olarak çalışan bir sistem oldu. Kendi web sitemdede kullandığım için gördüğüm eksiklikleri daha hızlı kapatabileceğimi düşünüyorum.

Ayrıca aşağıda demo adresi olarak verdiğim site aslında aktif bir sitedir. Bu yüzden sitelerinizi ekleyerek bu konudada desteğinizi rica ediyorum.

Yönetici paneli ilk giriş için;

  • Kullanıcı adı: admin@site.com
  • Şifre: admin1

Demo: https://www.ogzweb.com/

İndireceğiniz dosyanın rar şifresi: ogznet.com


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 1 kez değerlendirilmiş ve ortalama 5 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 118 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Bültenimize katılın ve bizi takip ederek yeni yazılardan haberdar olun!

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

İstanbul Firma, İlan, Gezi Rehberi ve Haberleri instagram takipçi satın alreklamreklam
Daily ShikakuDaily BridgesDiscover PetraSlide and Roll
Folder Lock

Folder Lock

20 May 2018 / Güvenlik
Fake Webcam

Fake Webcam

19 May 2018 / Multimedya
Wall Photo Maker

Wall Photo Maker

19 May 2018 / Multimedya
FoxEditor

FoxEditor

19 May 2018 / Araçlar
Folder Lock

Folder Lock

20 May 2018 / Güvenlik
Emsisoft Anti-Malware

Emsisoft Anti-Malware

19 May 2018 / Güvenlik
Fake Webcam

Fake Webcam

19 May 2018 / Multimedya
Wall Photo Maker

Wall Photo Maker

19 May 2018 / Multimedya