Okulda Arkadaş Edinmek için 50 Yöntem

Okulda Arkadaş Edinmek için 50 Yöntem

İster okulda arkadaş edinmeye, ister ilk kez derslere başlamaya hazır olun, yada sınıfların yeni bir dönemine kaydoluyorsanız ve sınıf arkadaşlarınızdan hiçbirini tanımıyorsanız, durum bunaltıcı olabilir. Okulda kolayca sosyalleşip, arkadaş edinmek için bu yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

Neyse ki, üniversite toplulukları sürekli değiştiği için - yeni öğrenciler kayıt yapıyor, eskiler memleketlerinden geliyor, yeni sınıflar başlıyor ve yeni kulüpler şekilleniyor - insanlarla tanışmak ve arkadaş edinmek sadece normal rutinin bir parçası. Ancak, tam olarak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, bu fikirlerin herhangi birini (veya hepsini!) deneyin.

01. Kendini tanıt
Bilmediğiniz birisinin yanında oturduğunuz zaman - özellikle sınıfta - kendinizi tanıtın.
İlk beş saniye için garip gelebilir, ancak bu ilk heyecanı almak ,arkadaşlıklara başlamak için harikalar yaratabilir. Ve uzun bir sohbet ya da uzun tuhaf sessizliklerle uğraşmak zorunda değilsiniz. Öğretmen veya profesör sınıfa girdikten sonra, ikinizin de dikkatinizi tekrar derse odaklamanız gerekir.

02. Odadan Çık
Bu, okuldaki zamanınız boyunca arkadaş edinmenin belki de en basit, en kolay ve en basit yoludur. Odanızda biraz sessizce vakit geçirmek, kampüs kaosundan ara vermek ve akademisyenlerinize odaklanmak tabiki iyidir.
Ancak, arkadaş bulup, arkadaş edinecekseniz, o küçük güvenlik bölgesinin dışına çıkmanız gerekecektir.

03. İzole Alanlardan Çıkıp Hava Alın
Sadece izole edilebilecek odanız değil. Gününüzün büyük bir kısmı içeride rahatlıkla geçirilebilir: oturma odanızda veya dairenizde, yemek yerken, dersliklerde ve konferans salonlarında, laboratuarlarda ve kütüphanelerde. Biraz temiz hava için dışarı çık, biraz güneş ışığı ve umarım diğerleriyle aynı şeyi yapmak isteyen bazı insanlar olacaktır.

04. Kahve dükkanlarında zaman geçirin
Zaman zaman, kampüsten tamamen uzaklaşın. Ev ödevlerinizi yapmak veya yoğun bir kafeteryada çalışmak, bir manzara değişikliği ve sohbetler ve hatta belki de arkadaşlıklar da dahil olmak üzere öğrencilerin de olabileceği ya da olmayabileceği kişilerle ilgili sonsuz fırsatlar sunabilir.

05. Günde Bir kez Yeni Bir Sohbete Başla
Sen dışarıdayken günde en az bir yeni kişiyle görüşmeye odaklanın. Sabah olabilir, ders başlamadan önce olabilir, ya da gece geç saate kadar olabilir. Her gün yeni bir insanla konuşmaya çalışmak, insanlarla tanışmak ve en azından bazılarıyla arkadaş olmak için harika bir yol olabilir.

06. Bir Kültür Kulübüne Katılın
Kültürel bir kulübe kendi mirasınız ya da belirli bir kültüre ilgi duyduğunuz için katılsanız da fark etmez. Her iki sebep de geçerlidir ve her ikisi de insanlarla tanışmak için harika bir yol olabilir.

07. Kültürel Bir Kulüp Başlat
Tanımladığınız bir kültür veya arka plan için belirli bir kulüp yoksa veya varolan birisini daha iyi temsil ettiğini görmek isterseniz, neden kendi başınıza bir başlangıç ​​yapmıyorsunuz? Bazı liderlik becerilerini öğrenmek ve yeni arkadaşlar edinmek için harika bir fırsat olabilir.

08. Okul İçi Spor Takımı'na Katılın
Bir okul içi spor takımına katılmanın en iyi sebeplerinden biri, yetenekli (veya hatta iyi) olmanızın gerekmemesidir - bu tür takımlar sadece eğlence için oynarlar. Sonuç olarak, ekip arkadaşlarınızla arkadaşlık kurup inşa etmek için doğal bir yer.

09. Bir Takım için Deneyin
Lisede spor yaptıysanız, devam edin ve aynı sporu üniversitede deneyin. Aynı şekilde, tüm hayatınız boyunca futbol oynadıysanız ve şimdi yeni bir şey istiyorsanız, voleybol veya basketbol gibi farklı ama ilgili bir spor için bir yola çıkıp çıkamayacağınızı görün. Elbette, süper rekabetçi okullarda bu bir meydan okuma olabilir, ama denemeden önce asla bilemeyeceksiniz.

10. Bir Egzersiz Ligi başlat
Spor ve fiziksel aktivitenin karmaşık olması gerekmez. Bir pick-up ligi başlatmak - voleybol oynamaktan hoşlanan insanlar için rahat bir toplantı, süper kolay olabilir. Bir Cumartesi öğleden sonra belirli bir yerde buluşmak için oyunlara katılmak isteyen insanlara soran bir mesaj gönderin. Millet geldiğinde, bazı yeni egzersiz ortaklarına ve hatta belki yeni arkadaşlara sahip olacaksınız.

11. Kampüste İş Bulma
Profesyonel deneyim, ağ fırsatları ve nakit sağlama yanında, kampüs içi bir iş başka bir önemli fayda sağlayabilir: insanlarla tanışmak ve arkadaşlıklar kurmak için bir fırsat. Özellikle başkalarıyla bağlantı kurmayı düşünüyorsanız, gün boyunca insanlarla etkileşimde bulunmayı içeren işlere başvurun.

12. Kampüste İşe Başlayın
Kampüsteki insanlarla tanışmak için mücadele ediyor olabilirsiniz çünkü günden güne aynı insanlarla görüşüp ve etkileşimde bulunduğunuz yer rutine bağlar. İşi değiştirmek için kampüsteki başka bir işe bakın. Yeni ve ilginç insanlarla iletişime geçerken bakış açınızı biraz değiştireceksiniz.

13. Toplumda Gönüllü
Bunu fark etmeden, üniversitedeki zamanınız boyunca bir çeşit balonun içine sıkışabilirsin.
Kampüsten gönüllü olmak önceliklerini yeniden gözden geçirmek, okulun kaosundan kopmak, yeni insanlarla tanışmak ve tabiki toplumunuzda fark yaratmak için harika bir yol olabilir.

14. Kampüste Gönüllü Projeler
Her zaman gönüllü olmak için kampüs dışına gitmeniz gerekmez. Kampüste kalmanıza izin veren, aynı zamanda yeni insanlarla tanışan ve aynı zamanda topluluğunuzu geliştiren gönüllü projeler bulmak için etrafa sor. Seçenekler, mahalle çocuklarıyla basketbol oynamaktan gönüllü okuma programına kadar değişebilir. Her iki durumda da, hiç şüphesiz hızlı bir şekilde arkadaş olabilecek diğer gönüllülerle tanışacaksınız.

15. Gönüllü Proje Düzenleme
Dünya Günü için çöp toplamak ya da başka bir gün için yiyecek bağışlarını toplamak olsun, her zaman yılın başka bir döneminde, başkalarına yardım etmek için bir sebep vardır. Gönüllü bir projeyi organize etmek, dünyada görmek istediğiniz değişimin yanı sıra süreçteki benzer fikirlere sahip insanlarla tanışmak için harika bir yol olabilir.

16. Spor Salonuna Gitmek
Fiziksel faydalara ve stres azaltmaya ek olarak, dışarıda çalışmak insanlarla tanışmak için harika bir yol olabilir. Elbette, birçok insan makineler üzerinde müzik dinleyecektir, ancak konuşmaları ve dostlukları üstlenmek için birçok fırsat vardır.

17. Planlı Etüd Çalışma Grubu
Bazı insanlar için, planlanmış bir gruba sahip olmak, düzenli çalışma rutinine sadık kalmanın tek yoludur. Bu size benziyorsa, ders çalışmak ve diğer insanlarla tanışmak için bir etüd grubunu düşünün.

18. Plansız Etüd Çalışma Grubu
Aynı öncelikleri ve çıkarları olan insanlarla tanışmak için harika bir yol olabilir.

19. Fiziksel Aktivite Kulübü Başlat
Fiziksel aktivite ile eğlenceyi karıştıramayacağınızı kim söylüyor? İkisini de birleştiren bir kulüp kurmayı düşünün, hem ilginç hem de aktif olan benzer insanlarla tanışmanıza izin verin.

20. Kampüs Gazetesine Katıl
Kampüs gazetesini bir araya getirmek için çok fazla takım çalışması gerekiyor. Gazete çalışanlarının bir üyesi olarak, yazarlar, editörler ve prodüksiyon ekibiyle çok zaman geçireceksiniz. Sonuç olarak, önemli bir kampüs kaynağı oluşturmak için birlikte çalıştıkça güçlü arkadaşlıklar oluşabilir.

21. Bir Kampüs Dergisi veya Blogu Yaz
Yazmayı solo etkinlik olarak görseniz bile, bir kampüs dergisi veya blog yazarken, çoğu zaman bir personel grubunun parçası olursunuz. Elbette ki, planlama toplantıları, personel toplantıları ve diğer grup etkinlikleri sırasında insanlar ile etkileşim kuracağınız anlamına gelir. Ve tüm bu işbirliği yol boyunca bazı arkadaşlıklara yol açacaktır.

22. Başkana Yönelik Bir Akademisyen Kulübüne Başlayın ya da Katılın
Kampüste hemen hemen daima akademik kulüpler vardır, bunlar ilgi alanlarına odaklanır (bir Ön-Med Kulübü gibi) ya da performans (Harç Kurulu gibi), ancak, özellikle de İngilizce bilmektedir.
Doğada sosyal olan ancak belirli programınızdaki öğrencileri hedef alan bir kulüp kurmayı düşünün. Profesörler, sınıflar, ödevler ve iş fırsatları hakkında ipuçları paylaşabilirsiniz.

23. Yöneticisi olmayan bir akademisyen kulübüne başla veya katıl
Belirli akademik ilgi alanlarına hitap eden kulüpler, diğer öğrencilerin bağlantı kurmasını sağlamak için harika bir yol olabilir. Örneğin, yaratıcı yazılıma ilgi duyan öğrenciler. Akademik temelli bir kulüp, benzer ilgi alanlarına sahip kişiler için kampüste bulunmayacak şekillerde bağlantı kurmak için benzersiz bir fırsat olabilir.

24. Öğrenci Aktiviteleri Derneği ile giriş yapın
İlk başta aptalca gelebilir, ancak kampüsünüzdeki öğrenci kulüplerini ve organizasyonlarını koordine eden ofis, bir etkinlik kovanıdır. Her zaman gelen ve giden öğrenciler ve etkinlikler planlanmaktadır. Ve genellikle, bu ofisler yardım için daha fazla insan arıyorlar.
İçeri girmek ve nasıl dahil olabileceğinizi sormak tamamen size kalmış. Ne yapacağınızı bildiğinizden, katılım ve arkadaşlık için daha fazla fırsata sahip olacaksınız.

25. Bir Kampüs Etkinliğine Katılın
Öğrenciler genellikle hiçbir şey olmuyormuş gibi hissederler ya da devam eden şeyler onlara uygulanmaz.
Bu gerginliğin sizi bir şey yapmaktan alıkoymasına izin vermek yerine, konfor bölgenizin dışına çıkın ve yeni bir şey öğrenin. En az haftada bir kez, hakkında hiçbir şey bilmediğiniz bir kampüs etkinliğine gitmek için kendinize danışın. Ne öğrendiğinize ve bu yolda kiminle tanıştığınıza şaşırabilirsiniz.

26. Bir Çalışma Grubu Oluşturmak
Ders çalışma grupları için pek çok avantaj var - en önemlisi, elbette, akademik olanlar. Bazen, gerçekten bağlandığınız bir grup insan bulabilirseniz, yol boyunca arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Ve bunun nesi hoşuna gitmeyecek?

27. Profesörle Araştırma Yapın
Sadece bir lisans öğrencisi olduğun için profesörle çalışamayacağın anlamına gelmez. Eğer ilgi alanları sizinki ile yakından uyuşan bir profesörünüz varsa, onunla birlikte araştırma yapmaktan bahsedin. İlgi alanlarınızı paylaşan diğer öğrenci araştırmacılarla görüşürken büyük bir öğrenme fırsatına sahip olursunuz.

28. Program Planla
Kampüsünüzde görmek istediğiniz bir program varsa, bir başkasının planlamasını beklemek zorunda değilsiniz. Belli bir konuşmacının kampüse gelmesini veya belirli bir konu hakkında bilgilendirici bir program planlamasını isterseniz, tekerlekleri kendi başınıza döndürmeye başlayın.
Dörtlü reklam yayınlayın ya da öğrenci aktivitelerinizde veya nişan büronuzda nerede ve nasıl başlayacağınızla ilgili biriyle konuşun. Yardım isteyerek topluluğunuzu geliştirecek ve başkalarıyla bağlantı kurmak için harika bir bahaneye sahip olacaksınız.

29. Bir program öner
Eğer bir programı kendin planlamak istemiyorsan, kampüsünüzdeki mevcut programlama panosuyla görüşün. Topluluğun ihtiyaçlarını karşılayan etkinlikler oluşturmak ve planlamakla suçlanıyorlar. Belirli bir program için bir fikriniz varsa, programlama panonuza nasıl katılabileceğinizi sorun. Yönetim kurulu üyeleriyle tanışacak, topluluğunuzun ihtiyaçlarını karşılayacaksınız ve umarım yol boyunca birkaç arkadaş ediniriz.

30. Performansa Dayalı Bir Kulübe Katılın
Dans, tiyatro veya başka bir sanat yapmanın keyfini çıkarırsanız, kampüsünüz veya çevredeki topluluk için gerçekleştiren bir kulüp ya da organizasyona katılın. Performans tutkusundan başka bir şeyde olsa bile, bunu hala üniversite deneyiminize dahil edebilir ve yol boyunca bazı cin fikirli arkadaşları bulabilirsin.

31. Kampüs Tiyatro Topluluğuna Katılın
Bir tiyatro çalışması yapmak için sadece aktörlerden daha fazlasını gerektirir. Ve tiyatrolar, birçok insanla tanışmak için harika yerlerdir. İster gişede çalışıyor olun, ister set tasarımcısı olarak gönüllü olun, Tiyatro topluluğuna nasıl bağlanabileceğinizi görün.

32. Kampüs Atletizm Merkezi'nde yardım edin
Kampüs tiyatrosuna benzer şekilde, atletik merkezler, işleri sorunsuz bir şekilde yapmak için çok fazla sahne arkası oyuncusu gerektirir. Eğer içine bakarsanız hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz.
Bir pazarlama stajyeri olarak çalışmak veya önemli etkinlikleri düzenlemeye yardımcı olmak gibi.

33. Bir Giyim Takas Organize Et
Diğer insanlarla tanışmanın harika bir yolu, bir kıyafet takasına ev sahipliği yapmaktır. Çoğu öğrencinin bir ton parası olmadığından, büyük olasılıkla giymedikleri şeyleri getirmek ve yapacakları şeyler için ticaret yapmak için bu fırsatı memnuniyetle karşılar.
Tüm süreç süper eğlenceli ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir yol olabilir.

34. Öğrenci Başkanlığı için Çalış
Lisenin aksine, öğrenci başkanı olmak için popüler olmanıza gerek yok. Ancak, diğer öğrencilerin ihtiyaçlarını temsil etmek ve proaktif, faydalı bir ses olarak hizmet etmek için gerçek bir ilginiz olması gerekir.
Dışarı çıkmak ve kampanya yapmak, insanlarla tanışmanıza yardımcı olabilir ve seçtiğinizde, muhtemelen diğer temsilcilerinizle arkadaşlıklar kuracaksınız.

35. Öğrenci Konseyi için Çalış
Kampüs çapında öğrenci başkanlığı size hitap etmiyorsa, bir konsey pozisyonu için çalışmayı deneyin.
Öğrenci başkanıyla birlikte gelen arkadaşlık da dahil olmak üzere tüm avantajları, daha yönetilebilir ve daha samimi bir ölçekte elde edersiniz.

36. Bir Öğrenci Kulübünde veya Organizasyonunda Seçim İçin Çalışın
Yeni arkadaşlarla tanışmak istiyorsanız, üye olduğunuz bir öğrenci kulübünde veya organizasyonunda liderlik rolü için çalışmayı düşünün. Liderlik eğitimi, kampüs çapında fon toplantıları ve katılmaya davet edeceğiniz diğer etkinlikler için değil, karşılaşmış olabileceğiniz diğer öğrenci kulüp liderleri ile bağlantılıyken, bazı büyük liderlik becerileri kazanacaksınız.

37. Bir Topluluk Grubu Oluşturun
Farkında olsun ya da olmasın, doğal olarak kampüsünüzdeki topluluklar ile birden fazla mikroya aitsin. Bu topluluklardan birini temsil eden belirli bir kulüp veya organizasyon görmüyorsanız, bir tanesini başlatın. Tıpkı sizin gibi olan ve muhtemelen başkalarıyla bağlantı kurmayı düşünen kişileri bulmak için anlık bir yol.

38. Yaptığınız Hobi Eşyalarınızı Satın
Beceriniz veya hobinizden biraz fazla para kazanmak için bir şirket kurmanız gerekmez. Eğer sevimli örme şapkalar ya da korkak sanat yapıtları yapıyorsanız, onu satmaya bakın. İsminizi çıkaracak, birçok insanla etkileşime girecek ve bu süreçte bazı ekstra para kazanacaksınız.

39. Sanatsal Bir İfade Grubu Oluşturmak
Öğrenciler genellikle kulüplerin ve kurumların dışa doğru üretim yapması gerektiğini - ve yanlış şekilde - varsayarlar. Ancak, başarılı bir kulüp olmak için program veya ev sahibi etkinliklere katlanmak zorunda değilsiniz. İnsanların yaratıcı yanlarını güçlendirmeye yardımcı olan bir şeye başlamayı deneyin. Örneğin herkesin bir araya geldiği oturumlar veya şarkı yazımı üzerinde çalışın. Bazen, sanatçıların bir topluluğuna zaman harcayarak kendi yaratıcı ifadeniz için harikalar yaratabilirsiniz.

40. Sanatsal Bir İfade Grubu'na Katılın
Deneyimli bir şair ya da resim yapmak isteyen bir kişi olsanız da, sanatçıların bir kulübüne katılmak ruhunuz için harikalar yaratabilir.
Ve bu konularda dersler alıyor olsanız da, istediğinizi yapma özgürlüğüne sahip olmak - atanmış olanın yerine - sizi beklenmedik şekillerde daha üretken hale getirebilir. Ve bu arada, kalpteki bir sanatçı olmanın nasıl bir şey olduğunu anlayan diğer öğrencilerle harika arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

41. Bir Hemşeri Topluluğuna Katılın
Bazı öğrenciler, üniversite öncesi yaşamlarının büyük bir parçası olmasada akrabalarını ardında bırakır. Ruhsal ve arkadaşlık ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere aynı memleketten kişiler ile bir topluluğun parçası olabilirsiniz.

42. Kampüs Dışı Birliğine Katılın
Bununla birlikte, bazı öğrenciler için, aynı memleketten bir topluluk bulmak yerine bunun dışına çıkmak en iyi oyundur. Sonuç olarak, yeni insanlarla arkadaşlık kurmanın sayısız yolunu sunacak olan tamamen yeni bir topluluk bulabilirsiniz.

43. Bir Sosyal Çevreye Katılın
Bir sosyal çevreye katılmanın birçok nedeni vardır ve arkadaş edinmenin onlardan biri olduğunu kabul etmenin bir sakıncası yoktur. Sosyal çevrenizin bir değişime ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız veya genişletmeniz gerekiyorsa, farklı bir sosyal çevreye katılmaya bakın.

44. Yerleşik Danışman veya Asistan olun
Utangaç olsan bile, hala iyi bir danışman olabilirsin. Doğru, danışmanların belirli zamanlarda dışarı çıkmaları gerekiyor, ancak içe kapananlar ve utangaç insanlar da bir topluluk için büyük kaynaklar olabilir.

45. Oryantasyon Lideri Ol
Kampüse ilk geldiğinizde karşılaştığınız efervesan öğrencileri hatırlıyor musunuz? Bir sömestr başlangıcında sadece bir veya iki hafta boyunca gündemdeyken, neredeyse tüm yıl boyunca hazırlanmakta zorlanıyorlar. Yeni insanlarla tanışmak istiyorsanız, oryantasyona başvurmak, başlamak için akıllıca bir yerdir.

46. Kabul Bürosunda Gönüllü
Yılın hangi zamanında olursa olsun, kabul ofisi büyük olasılıkla meşgul ve öğrenci yardımı ile ilgileniyor. Bir blog yazıyor ya da kampüs turları yapıyor olsanız da, kabul ofisinde yardım etmek diğer öğrencilerle bağlantı kurmak ve arkadaşlıklar kurmak için eğlenceli ve benzersiz bir yol olabilir.

47. Müzik Grubu veya Bandosu başlatın
Yerel bir kafede etkileyici bir caz performansı için bazı insanları arayabilir veya bir grup başlatmak için resmi denemeler yapabilirsiniz. Müzikal olarak eğimliyseniz (veya sadece öğrenmek istiyorsanız!), Birlikte oynamakla ilgilenen diğer kişileri görmek için bir kampüs e-postası veya başka bir bülteni gönderin.

48. Bir Mentor veya Öğretmen Bul
Bir tür akıl hocalığı ya da özel derse ihtiyaç duymadan üniversite deneyimini yaşayabilecek sıra dışı bir öğrencidir. Bazen bu ilişkiler gayri resmi bir şeydir. Çevrenize daha fazla arkadaş eklemek istiyorsanız resmi bir akıl hocası veya eğitmen isteyin.

49. Bir Mentor veya Öğretmen Olun
Bir akıl hocası veya öğretmen bulmak gibi, bir akıl hocası veya öğretmen olmak arkadaşlık kurmak için harika bir yol olabilir. Herkesin farklı güçlü ve zayıf yönleri vardır, bu yüzden başkalarıyla bağlantı kurmak, insanlarla tanışmak ve ilişkiler kurmak için harika bir yoldur.

50. Salon veya Kompleksinizdeki Herkesle Konuşun
Son olarak, rezidans dairenizde veya apartman dairenizde herkesle tanıştınız mı? Henüz tanışmadığın insanlar varsa,
en az bir kez onlarla konuşmak için kendinize meydan okuyun. Kendinizi tüm bir topluluğa bağlarsınız ve organik arkadaşlıkların tohumlarının başlamasını sağlarsınız.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile