Ogznet.com
Okullarda Güvenlik Kamera Sistemleri Paylaş:

Okullarda Güvenlik Kamera Sistemleri

Okullarda Güvenlik Kamera Sistemleri

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Öğrencilerin genel huzur ve refahının sağlanmak adına okullarda güvenlik kamera sistemleri bulundurulması çok büyük önem taşımaktadır. Can ve mal güvenliğinin tüm okul için sağlanması bireyler için çok rahatlatıcı bir yöntem alacaktır. Ancak kameraların olması öğretmen ve öğrencilerin güvenliğini sağlayacak nitelikteki yerlere monte edilmesi gerekmektedir. Okullarda güvenliğin önemli hale geldiği yerler bahçe girişleri ve bina kapıları, okul koridorları olarak belirlenmiştir. Bunlar harici bölümlerde güvenlik kamerası uygulamak Millî Eğitim Bakanlığınca uygun görülmemektedir. Bu yüzden okul güvenliğinin sağlanması açısından okul bölümlerine yerleştirilecek kameraların dikkatle incelenmesi gerekir. Aksi takdirde güvenlik sağlamak yerine tersi bir durumla karşılaşmak mümkündür. Bunun sonuçları da oldukça ağır olmaktadır.

Güvenli Okul İçin Kameralar Nasıl Olmalı

Okul güvenlik kamerası öğrenci ve öğretmenlerin güvenliğini sağlamak üzere kurulan oldukça yararlı bir sistemdir. Ancak bu kameralar öğretmen ve öğrencinin özel alanına girmeyecek şekilde yapılmalıdır. Özellikle çevrede çocuk güvenliğini tehlikeye atacak durumlarda güvenlik kameralarına başvurulması sorunların çözümlenmesi açısından çok önemlidir. Okullarda kamera yönetmeliği çerçevesinde sistem sağlanmalıdır. Öğrencilerin öğrenim gördüğü alanlara kamera takılması öğretmenin ve öğrencinin hayatına müdahale etmekle eş değer olduğundan dersliklere kamera takılması uygun olmamaktadır. Okul güvenliğinin sağlanması için öncelikle çevre kontrol altına alınmalıdır. Bahçeler, girişler, koridorlar kamera kurulumu için ideal alanlardır. Okul servisi kamera sistemi okulun genişliği baz alınması ve okul çevresinde birkaç alana takılması velilerinde içini rahatlatacaktır.

Okulda Güvenlik Kamerası

Okulda güvenlik sağlamak amacı ile kamera kurulması iç ve dış etkenlere karşı erken müdahale etkisi sağlamaktadır. Okulda çıkan kavga güvenlik kameralarında tespit edilip önlenebilmektedir. Bunun yanı sıra okul çevresinde oluşabilecek cinsel suçlar, alkol ve sigara bağımlılığının önüne geçmek için güvenlik kameraları önemli bir rol oynamaktadır. Sadece okullarda değil okul servisi kamera sistemi sayesinde de pek çok güvensiz durum bertaraf edilebilmektedir. Okul güvenlik kamerası okul içi ve okul dışı olmak üzere kullanılmaktadır. On beş günlük kayıtlar okul tarafından saklanmaktadır. Depolanan kayıtlar ihtiyaç durumunda incelenerek gerekli yerlere verilmelidir.

Okullara Güvenlik Sistemi Nasıl Kurulur

Okul kamerası tüm okullarda zorunlu hale getirilmiştir. Bu yüzden hemen her okulda güvenlik sağlayıcı kamera sistemi bulunmaktadır. Güvenlik kamerası sistemleri okulda bulunan bireylerin can ve mal kaybını önleyeceği gibi yangın, su baskını gibi durumları da kayıt altına alarak önlem almayı da amaçlamaktadır. Güvenlik kameraları tamamen okul sorumluluğu altındadır ve zorunlu olarak takılmaktadır. Okulda kamera varlığı öğrencilerinde daha disiplindi davranışlar içerisinde olması açısından çok faydalıdır. Böylece okulda genel düzen korunmaktadır. Okul kameraları, güvenlik sistemi şirketlerince takılmaktadır. Öncesinde keyif yapılarak güvenlik kamerası planlaması yapılmaktadır. Güvenlik kamerasının uygun ve doğru bir şekilde işlevini sağlamak için birkaç şirketle görüşülmesi çok yerinde bir karar olacaktır.

Okul kamera sistemleri fiyatı

Güvenlik kamerası sistemleri okullar için çok kıymetlidir. Genel olarak kamera modeline göre fiyat aralığında değişkenlik olmaktadır. Okullarda tek bir kamera olamayacağı için araştırılıp en uygun fiyatlı sistemi tercih etmek çok akıllıca olacaktır. Ancak görüntü kalitesine dikkat edilmesi önemli bir ayrıntıdır. Okul kamera sistemleri fiyatı en düşüğü yüz elli liradır. Bu klasik olarak hemen her yerde görebileceğiniz kamera çeşitleridir. Elbette ki ekipman olarak beşli kamera sistemi almak bin beş yüz liraya mal olmaktadır. Ancak okul için daha iyi bir kamera sistemi düşünülüyorsa üç binden lirayı gözden çıkarmak gerekir. Bununla birlikte kameralar tekli ve çoklu olarak satışa sunulmaktadır. İhtiyaca ve bütçeye göre uygun olan araştırılarak güvenlik biran önce sağlanmalıdır.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!