OnePlus 6, bir aydan uzun bir süredir hem eleştirmenlerin hem de tüketicilerin elinde bulunuyor. Şu anda en hızlı telefonlardan biri olduğu tartışmasız olsa da, birçok kişi değiştirmeye değip değmeyeceğini merak ediyor. Bu makalede, OnePlus 3 ile OnePlus 6'yı karşılaştıracağız, böylece bu OnePlus 3'ten OnePlus 6'ya geçiş yapmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir OnePlus 6 Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Fiyatı

OnePlus 6 Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Fiyatı

Yeni OnePlus 6 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey. OnePlus 6'nın lansman tarihi, önümüzdeki hafta içi 16 Mayıs'ta ve çok sayıda sızıntı ve OnePlus'tan gelen resmi açıklamalar ile neler bekleyebileceğiniz konusunda oldukça iyi bir fikre sahibiz..

Tasarım ve Malzeme Kalitesi

oneplus 6

OnePlus 6
OnePlus 6'yı tanımlamanın en iyi yolu basitçe “2018” dir. Neredeyse tamamen cam, çentikli ekran ve çift kamera. Corning Gorilla Glass 5, ön ve arka tarafındaki alüminyum çerçeve, bir çeşit cam sandviç hissi veriyor. Her bir renk varyantı için farklı prosedürler ile bu cihaz üzerinde camın oluşturulmasında 40 adetten fazla adım olduğu bildirilmektedir. Örneğin, şirket, ipek beyaz varyantının camının altında gerçekten ezilmiş inciler bulunduğunu, ancak kesinlikle fiyatın ulaşamayacağı kadar lüks bir ürün olduğunu söylüyorlar.

Yine de sonuç kesinlikle güzel.

Biraz kaygan bir tutuş var, ancak bu dahil edilen silikon kılıf sayesinde sorun değil. Düğmeler dokunsal ve sağlamdır. Ne yazık ki, kablosuz şarj eksikliği var, bu yüzden bir şekilde, arkadaki cam aslında bir dezavantaj.

Bir şey kesin, yapı kalitesi güçlü ve tasarım, şirketten henüz görmediğimiz en çekici modellerden biri.

OnePlus 3
OnePlus 3, grafit alüminyum gövdesi ve keskin kenarları ile karakterize edildi. Bu, tasarım dilinin birçok unsurunun OnePlus 6'da devam etmesiyle, bugün bildiğimiz ilk “OnePlus” tasarımıydı. Pahlı kenarlar, OnePlus 6'dan çok daha net ve hala bir amiral gemisi gibi görünüyor.

Cihazın alt düzeni, hoparlör, USB-C portu ve kulaklık jakı aynı noktalarda sabitlenmiş olarak, OnePlus 6'daki ile tamamen aynıdır.

Buradaki alüminyum çerçevenin hayranı çok ve oluklu kenarların camla buluştuğu yer en sevilen kısım. OnePlus 3’ün tasarımı, yine de biraz cesur. Üstte ve altta bulunan antenler bile doğal ve düşünceli bir şekilde yerleştirilmiştir.

Performans

OnePlus 6
OnePlus 6'nın, aynı işlemci ile diğer amiral gemilerinden ne kadar iyi performans sergilediğini zaten biliyoruz. Sonuç olarak, Qualcomm Snapdragon 845'in Qualcomm Snapdragon 820 modelinden çok daha güçlü olması şaşırtıcı değil. Adreno 630 GPU, oyun açısından harika bir iş yapıyor ve OnePlus 6, akıcılık açısından hala oldukça rekabetçi. İşlenmemiş hesaplama gücü açısından şu an mevcut olan en hızlı akıllı telefon. Bol miktarda hızlı RAM'i sayesinde, en üst seviye depolama alanı ve Qualcomm'un en iyisi. Bu, OnePlus 3'ün kötü bir performans gösterdiği anlamına gelmez, ancak Qualcomm'un sunabileceği en yeni ürünlerle rekabet edemez.

Gördüğünüz gibi, OnePlus 6 kaydırma yaparken çok pürüzsüz. En küçük kare hareketleri, harika oyun performansı ve hızlı uygulama başlatma hızı!

OnePlus 3
OnePlus 3'ün mevcut durumunda bir sorun yok. Hala çok iyi bir oyuncu ve mükemmel bir performans elde edersiniz. Sahip olduğunuz performans yeterliyse, kesinlikle henüz yeni sürüme geçmeniz gerekmez.

OnePlus 3'ün yavaş olduğu değil, OnePlus 6'nın daha iyi olduğu gerçeği var. Qualcomm Snapdragon 845, Qualcomm Snapdragon 820'nin önüne geçiyor ve bunu gösteriyor. Performansı, OnePlus 3'te iyi buluyorsanız, bu bölümde yeni sürüme geçmek için fazla bir nedeniniz yoktur.

Burada karşılaştırmak için gerçekten çok büyük bir ölçüt yoktur ve özellikle de ölçütlerden bahsetmek için yaşları düşünmek oldukça işe yarar. OnePlus 6, OnePlus 3'ü temelde akla gelebilecek her performans metrikte yener ve bu beklenen bir durumdur. Daha önce de belirttiğimiz gibi, OnePlus 6, oyunlarda biraz daha iyi. OnePlus 3'teki PUBG oldukça iyi bir şekilde çalışıyor, ancak OnePlus 6 bir aksama olmadan işliyor. Bunu söyledikten sonra, OnePlus 3'te çoğu oyunla ilgili bir sorununuz olmayacak.

OnePlus 3 hala çok güçlü bir cihazdır ve piyasaya sürüldüğü zamanın en iyilerinden biridir.

Kamera

Bu bölümde biraz farklı şeyler yapacağız. Fotoğrafların bir tarafı OnePlus 6'ya, diğeri ise OnePlus 3'e ait. Bu fotoğraflardan bazıları inanılmaz derecede yakın. Sonunda hangi tarafın daha iyi olduğu konusunda fikrinizi geliştirebilirsiniz.

oneplus 6 kamera

oneplus kamera 6

oneplus 6 kamera

Sol: OnePlus 6 // Sağ: OnePlus 3

OnePlus, OnePlus 3'ten bu yana fotoğraf çekimlerine çok çalıştı. OnePlus 5 sloganı “Çift kamera, Daha net fotoğraflar” idi. Bu, şirket tarafından piyasaya sürülen önceki cihazlara göre doğruyken, OnePlus 5'in fotoğraf makinesi için reklamını yapması özellikle biraz şüpheli görünüyordu. Şirketin mükemmel bir kamera deneyimi sağlama taahhüdünü gösteriyor. Yine de Samsung Galaxy S9 ve Huawei P20 Pro cep telefonlarının beğenisine ayak uydurmakla kalmıyor, bu kamera bazı zamanlarda ciddi çekimler yapabiliyor. Piyasadaki en iyi kamera değil, ama potansiyel var.

OnePlus 3'e gelince, iki yıl kamera donanımı için uzun bir zamandır. Bir zamanlar iyi bir nişancı idi... hala iyi bir atıcı. Ürettiği fotoğraflarda yanlış bir şey yok. Kuşkusuz, bazı fotoğraflarda ayrıntılı bir düşüş görebiliyoruz, çünkü resimler daha fazla yıkanmış gibi görünüyor ve kıyaslamada çok daha az keskin görünüyor. Bugün hala orta menzilli bir cihaza layık olan iyi çekimler alabiliyor.
Bu yüzden hala amacına uygun çalışıyor. OnePlus 6'nın çift kamera kurulumuna kıyasla çok az ya da daha fazla değil. Ancak fotoğrafçılık sizin için çok önemli değilse, bu büyük bir sorun değil. Kuşkusuz bazı çekimler hangi fotoğrafın hangi cihaza ait olduğunu açıkça ortaya koydu. OnePlus 6’nın bazı çekimlerindeki detay seviyesi, oyundan hemen uzaklaşıyor.

oneplus 3 kamera

Bu fotoğraflar Google Kamera HDR + Bağlantı Noktası kullanılarak OnePlus 3'te çekildi.

Ses

İşte ilginç bir gözlem - hoparlör ve kulaklık jakı çıktı kalitesi OnePlus 3'te OnePlus 6'dan daha iyi. Ayrıca, OnePlus 6'daki hoparlör daha yüksek sesle geliyor, ancak OnePlus 3'ün daha iyi bir kaliteye sahip olduğuna gerçekten inanıyorum. Kulaklık jakı ses çıkışı da karşılaştırılamaz. OnePlus 6'yı alanlarda, yapılan ilk şeylerden biri, kulaklık jakının ses seviyesini nasıl arttırdığımı anlamaya çalışmaktı.

Bununla birlikte, kaydedilen ses açısından, OnePlus 6, OnePlus 3'ün mil uzaklığıdır. Yüksek ortamları kullanabilme kabiliyeti olan OnePlus 6, kendi başına bir ligde yer almaktadır. Sadece ses için bir telefon alıyorsanız, başka bir yere gitmenizi tavsiye ederim. Kulaklık jakı kalitesi vasattır, hoparlör mükemmel değildir ve mikrofon kalitesinin hala problemleri vardır. Honor 9 Lite hala OnePlus 6'dan daha iyi bir mikrofona sahip. Tabii ki, OnePlus 3'ün üzerinde hala çok daha iyi bir gelişme var, ama ses bölümünün en iyisi değil.

Bağlantı

Biraz garip bir şekilde, OnePlus 6'nın hem Wi-Fi hem de mobil verilerde daha iyi bir menzile sahip olduğunu hissettiriyor. Bununla birlikte, 4G yerine 3G'ye doğru sapma eğilimi vardır. OnePlus 3'te bazı yerlerde sinyal var ama 4G'de daha az bulunuyor. Telefonunu 4G bağlantısı ile kullanmak zorunda olanlar için OnePlus 3'te sorun yaşamaya başlayabilirsiniz.

Elbette beklediğiniz gibi OnePlus 6, OnePlus 3'ü bağlantı hızında yendi. Wi-Fi'de daha iyi bir aralığa sahip ve mobil veriler genel olarak daha iyi.

OnePlus'ın, OnePlus 6'daki mobil ağların global uyumluluğunun sağlanmasına çok daha fazla zaman ayırdığı çok açık. Çok sayıda bant destekleniyor. OnePlus 6, OnePlus 3'ün bağlantı deneyiminde çok gelişti.

Batarya

OnePlus 3'ün 3,000 mAh bataryası (OnePlus 3T'niz varsa 3,400 mAh), OnePlus 6 ise 3,300 mAh bataryaya sahiptir. Bu böyle büyük bir artış gibi gelmiyor. Ancak gerçek pil iyileştirmeleri daha güçlü ve verimli SoC'den geliyor. Qualcomm Snapdragon 845, Qualcomm Snapdragon 835 üzerinde önemli verimlilik geliştirmelerine sahiptir. 835 ayrıca 820 üzerinde büyük gelişmeler yaşadı, bu nedenle pil ömrünün neden daha iyi olduğu oldukça açık. Piliniz OnePlus 3'te hızla bitiyorsa, OnePlus 6, çok iyi bir yükseltme olabilir. İşlemcinin genel verimliliği, kazanımların yapıldığı yerlerdir ve azaltılmış güç gereksinimleri de terminleri düşük tutar.

OnePlus 6, pil ömrü açısından kullanılan en iyi cihazlardan biri olmuştur. 

Yükseltmeliyim mi?

Genel olarak, bunu karşılayabiliyorsanız, kişisel olarak yükseltme yapmanızı tavsiye ederim. Diğer cihazlar daha cazip fiyatlar sunarken (Xiaomi), OxygenOS tarafından sağlanan kaliteli kullanıcı deneyimi ve genel olarak OnePlus cihazlarına itiyor. Güzel bir tasarım, iyi kamera ve büyük işlem gücü ve güncelleme ile hata yapmadığınızı hissedersiniz. Telefonun neredeyse her yönü büyük ölçüde geliştirildi.

OnePlus 6'nın tercih edilmesinin başka nedeni de, benzer bir fiyat için bir Honor View 10'u alabilirsiniz, ancak önyükleyicinin kilidini açamazsınız. Biraz daha genel bir şey almak isterseniz, Samsung Galaxy S9 da aynı fiyata satın alınabilir. Bununla birlikte, Knox gibi konularda da sorunlar var. Sadece bu değil aynı zamanda uluslararası varyantlar, Snapdragon 845'in altında ölçülebilir bir şekilde gerçekleştirilebilen Exynos işlemcileri kullanıyor. OnePlus 6, tüm cihazlarda harika bir özellik. Yükseltmek isteyip istemediğiniz size kalmıştır.

2016'dan itibaren OnePlus amiral gemisinin 2018 versiyonunu arıyorsanız, o zaman OnePlus 6'dan başka bir yere bakmayın.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 259 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" OnePlus 6 vs. OnePlus 3 - Yükseltme Zamanı Geldi mi? konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere OnePlus 6 vs. OnePlus 3 - Yükseltme Zamanı Geldi mi? ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda OnePlus 6 vs. OnePlus 3 - Yükseltme Zamanı Geldi mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "