OnePlus 6T’yi Diğer Pahalı Telefonlardan Daha İyi Yapan Özellikler

OnePlus 6T’yi Diğer Pahalı Telefonlardan Daha İyi Yapan Özellikler

OnePlus'ın en yeni akıllı telefonu olan OnePlus 6T uzun zamandır piyasada ve OnePlus hayranlarının şirketin cihazlarını neden bu kadar sevdiğinin formülünün çoğunu içeriyor.

Bu hayranlığın önemli bir kısmı, tabiki daha pahalı ve aynı teknik özelliklere sahip bir üst seviye akıllı telefondan gerçek olamayacak kadar iyi görünen bir fiyat etiketi.

Öyleyse neden daha ucuz, bir şeyler olmalı, değil mi? OnePlus 6T'nin neden diğer amiral gemisi telefonların çoğundan önemli ölçüde daha ucuz olduğunu açıklayan bir kaç nokta olmalı. Aslında, OnePlus 6T'nin rakiplerinin yapmadığı, düşük fiyat etiketini açıklamaya yardımcı olabilecek özellikleri var.

OnePlus 6T'nin daha pahalı rakipleriyle karşılaştırmadan önce, bu akıllı telefonun, ekran boyutu büyük modellerle karşılaştırıldığını belirtmekte fayda var. OnePlus 6T'yi standart altı inçlik ekrana sahip ekranlardan ziyade daha büyük ekranlı akıllı telefonlarla karşılaştırılmış. Çünkü daha küçük ekranlı bir akıllı telefon istiyorsanız, 6.4 inçteki OnePlus 6T bir seçenek olamaz.

Buradaki amaç, sizi bir sonraki akıllı telefonunuz için OnePlus 6T'yi aldırmak değildir - aşağıdaki bilgilerle, bu ekstra özelliklerle birlikte gelen akıllı telefonlarda daha fazla para harcama yapıp yapmamaya değeceği konusunda bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Daha pahalı akıllı telefonların OnePlus 6T modelinde olmayan özelliklere göz atın:

OnePlus 6T kablosuz şarj işlemine izin vermiyor.

OnePlus 6T, kablosuz şarj ile gelmeyen birkaç üst seviye Android cihazdan biridir.

Kablosuz şarjın önemi sizin için önemli bir karar verme nedeni mi? Benim için, hiçbir şekilde olmazsa olmaz değil.

Resmi bir su geçirmezlik derecesine sahip değildir.

Apple, Samsung, Google ve LG gibi büyük şirketlerden gelen yüksek kaliteli akıllı telefonlar, genellikle bir teknik özellik sayfasında sıkça göreceğiniz "IPXX" özelliği ile belirtilen resmi su geçirmemezlik derecelerine sahiptir.

OnePlus 6T'nin resmi bir IPXX suya dayanıklılık derecesi yok, ancak şirket telefonun yağmur gibi hafif su sıçramalarına dayanabileceğinden emin olduğunu söylüyor.

OnePlus 6T, daha pahalı akıllı telefonlardan daha düşük çözünürlüklü bir ekrana sahip.

OnePlus 6T 1080p çözünürlüğe sahipken, diğer üst seviye akıllı telefonların çoğu 1440p çözünürlüğü ile daha keskin bir görüntü deneyimi sunuyor.

Bununla birlikte, OnePlus 6T'yi kullanırken, daha pahalı telefonların daha keskin ekranları çokta etki etmiyor. Aslında, teknik olarak, kullanılan diğer telefonların ekranlarından bir fark hissetmedim.

Bazı üst düzey telefonlarda, ekran 1440p çözünürlükte olsa bile, varsayılan çözünürlüğü 1080p olarak bile ayarlayabiliyor.

OnePlus 6T tek bir hoparlöre sahipken, pahalı akıllı telefonların çoğu stereo hoparlörlere sahip.

Bu belki de OnePlus 6T ile ilgili üst düzey rekabette en dikkat çeken şeydir. Tek bir hoparlörü var, 2018'de çıkan Android telefonlarının çoğunda stereo hoparlör var. Video izlerken fark yaratır, ancak meraklı değilseniz önemli bir ayrıntı değil.

Diğer en iyi Android telefonlar, özel bir zoom lensine ve hatta ultra geniş açılı lenslere sahip.

OnePlus 6T, çift lensli bir kamera sistemine sahiptir, ancak ikincil lens, portre modu çekimlerinde arka plan bulanıklığını arttırmak için kullanılmaktadır. Başka bir görevi yoktur.

Çok objektifli kamera sistemine sahip diğer akıllı telefonlar ise, yeni iPhone'lar, Samsung Galaxy S9 Plus ve ultra geniş açılı çekimlerde üçüncü bir objektife sahip olan LG V40 gibi özel optik zoom objektifleri var.

OnePlus 6T cep telefonunun tek bir selfie kamerası varken, yeni bazı telefonlarda iki tane var.

LG ve Google gibi bazı akıllı telefon üreticileri, akıllı telefonlarına ikinci özçekim kameralarını ekledi. LG V40 ve Google Pixel 3 XL’in ultra geniş açılı özçekimler için ikincil bir selfie kamerası var; fotoğraflarda daha fazla arkadaş veya manzara yakalamak için gerçekten güzel bir özellik.

OnePlus 6T standart bir tek lensli selfie kamerası ile birlikte geliyor.

OnePlus 6T, ayarlanabilir portre modu arka plan bulanıklığına sahip değil.

Google ve Apple gibi akıllı telefon üreticilerinin akıllı telefon etkinlikleri sırasında duyurdukları büyük özelliklerden biri, fotoğraf çekmeden önce veya sonra portre modunda çekimlerde ayarlanabilir arka plan bulanıklığıydı. Samsung ve LG telefonları da bunu yapabilir.

Her iki durumda da OnePlus 6T'de ayarlanabilir arka plan bulanıklığı yoktur.

Samsung Galaxy S9 Plus ve yeni LG telefonlarda kulaklık girişi var, OnePlus 6T modelinde yok.

OnePlus, klasik tip kulaklık girişini bu telefonunda kullanmadı. Bunu yerine dönüştürücü bir ara kablo var.

Öyleyse, OnePlus 6T'yi diğer pahalı Android telefonlardan daha iyi bir alternatif olmasını sağlayan şey nedir?

 1. Öncelikle, OnePlus 6T, 2018'de çıkan herhangi bir akıllı telefondan daha iyi pil ömrüne sahip.
 2. Güncellemeleri çoğu Android cihazdan daha hızlı alır, Google’ın kendi Pixel akıllı telefonları için yaptığı temiz, basit bir Android sürümünü çalıştırıyor.
 3. Daha pahalı akıllı telefonlarla kolayca rekabet edebilecek muhteşem bir tasarıma sahip.
 4. Daha pahalı ve en iyi Android telefonlar ile aynı özellikleri barındırır. Bazen bu özellikleri bile aşıyor ve performansı rakipsiz.
 5. Harika bir kamerası var.
 6. OnePlus 6T üzerindeki su damlası tarzı çentik, diğer akıllı telefonlarda daha büyük dikdörtgen çentik tasarımlarıyla karşılaştırıldığında en küçük ve en zevkli olanıdır.
 7. OnePlus 6T, iPhone'daki gibi bildirimleri susturma için bir düğmeye sahiptir. OnePlus telefonlar, böyle bir anahtarla gelen tek Android telefonu.
 8. En hızlı şarj cihazına sahiptir.
OnePlus Telefonları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
İlginizi Çekebilir

OnePlus Telefonları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dünyanın En İyi 20 Akıllı Telefonu 2019
İlginizi Çekebilir

Dünyanın En İyi 20 Akıllı Telefonu 2019

Yukarıda ilk bahsedilen ekstra özelliklere sahip olmaktansa, daha ucuza bu telefonu tercih etmek mantıklı bir hareket olur. Ancak bunların bir kısmının veya hepsinin daha fazla para ödemeye değer olduğunu düşünüyorsanız bu size kalmış.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.