Ogznet.com
Online Alışverişte Tasarruf Etmenize Yardımcı Olacak 10 İpucu Paylaş:

Online Alışverişte Tasarruf Etmenize Yardımcı Olacak 10 İpucu

Online Alışverişte Tasarruf Etmenize Yardımcı Olacak 10 İpucu

Online alışveriş yaparken her zaman uymanız gereken bir kural vardır: Asla bir ürünü görünen fiyattan satın almayın. Online siparişinizde fiyatı düşürmek imkansız gibi görünse de, nereye bakacağınızı biliyorsanız, tasarruf edebilirsiniz.

En iyi fırsatları yakalamak için en akıllıca yollardan bazılarını bilmek ister misiniz? Bu online alışveriş hileleri, alışveriş yaparken paradan tasarruf etmenize yardımcı olur.

1. İnternette Kupon Arayın

Ödemenizi tamamlamadan önce, her zaman internette kupon arayın. Sadece alışveriş sitesinin adını ve ardından "kupon" yazısının araması, onlarca maliyet düşürücü sonuç verecektir.

indirimkodu - İnternette Kupon Arayın

indirimkodu, indirimkuponkod ve DH İndirim Kodları gibi kupon siteleri her zaman en sevdiğiniz mağazalar için promosyon kodlarıyla doludur. Bu sitelerdeki tüm kodların çalışmadığını unutmayın, bu yüzden birkaçını test etmeniz gerekebilir.

2. Sepetinizi Hazırlayıp Hemen Satın Almayın

Sepetteki ürünlere hemen ihtiyacınız yok mu? Sepetinizi dolu bırakın. Birçok online alışveriş sitesi, size email yoluyla bir kupon göndererek siparişinizi tamamlamanız için sizi ikna etmeye çalışacaktır. Sepetinizi çeşitli alışveriş sitelerinde doldurun, bir kaç gün bekleyin ve ne tür indirimler teklifleri gelebilceğini görün! Bu her zaman işe yaramasa da, özellikle bazı indirim günlerinde özel kuponlar hesabınıza tanımlanabiliyor.

3. Yenilikelerden Haberdar Olma Listelerine Katılın

Herhangi bir online mağazayı tıkladığınızda, neredeyse her zaman sizi sitenin mail listesine kaydolmaya teşvik eden bir pop-up ile karşılanırsınız. Doğal tepkiniz bu sinir bozucu pencereyi anında kapatmaktır, ancak indirim fırsatlarını kaçırmak istemiyorsanız kapatmamalısınız. Mağazalar genellikle yalnızca kaydolmanız için size bir promosyon kodu gönderir ve ileride daha da fazla kupon alırsınız.

Bu posta listeleri için birincil e-postanızı kullanmanız gerekmez. Yalnızca teklifler için kullanılan ayrı bir mail adresi oluşturun. Bu, gelen kutularınızı çok daha düzenli tutar ve ayrıca kupon bulmayı kolaylaştırır.

4. Alışveriş Yap Para Kazan Sitelerini Kullanın

Para harcayarak para kazanma fikrinden hemen hemen herkes hoşlanır. Avantajix, iadeal ve Artıway gibi bir geri ödeme sitesi üzerinden alışveriş yapın ve online alışveriş için para iadesi kazanın. Site, onlarca mağaza için farklı geri ödeme miktarları sunuyor. Bu teklifler zaman içinde değiştiğinden, en iyi teklifleri almak için hızlı hareket etmeniz gerekir.

Avantajix - Avantajix'ten Tıklayıp Alışveriş Yapın: Size Para Ödeyelim

Bu tarz siteleri kullanmadan önce sitelerin kullanım şartlarını dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

5. Canlı Müşteri Destek Mesajlarından Yararlanın

Bazı online alışveriş siteleri, ekranın köşesinde veya sitenin "Bize Ulaşın" bölümünde canlı sohbet balonuna sahiptir. Mağazanın canlı sohbeti varsa, kupon istemek için kullanmaktan çekinmeyin. Yeterince kibarca sorduğunuzda destek uzmanları memnuniyetle kupon verebilir.

6. Doğru Zamanda Alışveriş Yapın

Tatiller, genellikle alışveriş yapmak için en iyi zamanlardır, ancak alışverişinizi yapmak için bir sonraki büyük tatili beklemeniz gerekmez. Kıyafet alışverişi yaparken Perşembe gününe kadar beklemeyebilirsiniz. Perakendeciler genellikle hafta sonu başlamadan hemen önce kupon verir veya satışlara başlar.

7. Siparişinizi Mağazadan Alın

Online alışverişin en güzel yanı, siparişinizin kapınıza kadar gönderilmesini sağlamaktır. Ancak tasarruf sağlamak için bu kolaylıktan ödün vermeniz gerekebilir.

Satıcı ücretsiz kargo seçeneği sunmuyorsa, siparişinizin en yakın mağazaya gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Mağazaya gönderim seçeneği genellikle ücretsizdir, öyleyse neden fazladan kargo parası ödeyesiniz?

8. Satıcının Sosyal Medya Hesaplarını Takip Edin

Bir satıcının Facebook, Twitter veya Instagram hesaplarını takip ederek en son ürünleri ve indirimleri takip edebilirsiniz. Bu fırsatlardan bazıları sosyal medyaya özel olduğundan, kesinlikle güncellemeleri kontrol etmeye değer.

9. Bir Tarayıcı Uzantısı Kurun

Daha önce indirim kuponları için Google'da arama yapabileceğinizi söylemiştik, peki ya bir tarayıcı uzantınız olsaydı, bu işleri sizin için yapan! Honey gibi bir tarayıcı uzantısı yüklerseniz, farklı mağazalar için mevcut indirim kodlarını otomatik olarak bulur ve uygular. Türkiye için çok fazla online alışveriş sitesi seçeneği yok ama denemeye değer. Denemelerimde sadece Udemy üzerinde yapılan alışverişler için indirim kodu sağlayabiliyor gibi görünüyor.

10. Sms Bildirimlerine İzin Verin

Bazı firmalar, sms bildirimlerine izin verirseniz daha da fazla indirim sunarlar. Bu mesajlar can sıkıcı olsa da bazen oldukça iyi indirim bildirimleri gelebiliyor. Bu şekilde firma indirimlerini ilk siz görebilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!