Ogznet.com
Online CV Oluşturmak için En İyi 5 CV Hazırlama Sitesi Paylaş:

Online CV Oluşturmak için En İyi 5 CV Hazırlama Sitesi

Online CV Oluşturmak için En İyi 5 CV Hazırlama Sitesi

Bu online CV oluşturma sitelerinden birini kullanarak, iş arama süreciniz için dakikalar içinde profesyonel bir özgeçmiş veya CV oluşturabilirsiniz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

İş bulma süreci yorucu ve sıkıntılı bir durumdur. Etkili bir CV hazırlamak ta bu işlerin bir parçasıdır. Ancak birkaç online CV hazırlama sitesi ile süreç çok daha kolay hale gelir. Aşağıdaki listede, çeşitli profesyonel özgeçmiş oluşturma seçenekleri sunan en iyi CV oluşturma sitelerini bulacaksınız. Bazıları, özgeçmişinizi potansiyel işverenlerle paylaşmanızı da kolaylaştırır.

VisualCV

VisualCV ile bilgilerinizi mevcut bir dosyadan yükleyebilir veya kullanımı kolay bir arayüz üzerinden manuel olarak girebilirsiniz. Hizmetin ücretsiz sürümü, tek bir özgeçmiş oluşturmak için yeterli araçları sağlar. Ancak siteden en iyi şekilde yararlanmak için ücretli bir yükseltmeye ihtiyacınız olacak.

Pro sürümüne yükseltme, özgeçmişinizden VisualCV markasının filigranını  kaldırmanıza, daha fazla CV tasarımına erişmenize, CV'nizi Microsoft Word'e aktarmanıza ve özgeçmiş performansınızla ilgili gelişmiş analizleri görüntülemenize olanak tanır.

VisualCV, potansiyel işverenlere bir bağlantı olarak gönderebileceğiniz temiz ve profesyonel görünümlü bir nihai ürün sunar (Pro yükseltmesine sahip olduğunuz sürece). Pro sürümüyle birlikte gelen analizler, özgeçmişinizin kaç kez görüntülendiğini veya indirildiğini de size bildirir.

Ücretsiz sürüm, CV tasarımları ve paylaşım seçenekleri açısından sizi sınırlasa da, yine de basit bir özgeçmiş oluşturmanın uygun bir yoludur. Hizmet aynı zamanda sektöre dayalı birçok örnek CV sağlar, böylece CV'nizin nasıl görünmesi gerektiği konusunda bazı ipuçları ve fikirler edinebilirsiniz.

PDF indirme de kullanışlı bir özelliktir, ancak filigran onu profesyonel bir alanda kullanılabilir olmaktan çıkarıyor.

Kickresume

Kickresume'un ücretsiz hesapları, kullanıcılara temel özgeçmiş şablonlarının yanı sıra sınırlı sayıda giriş ve kategoriye erişim sağlar. Kickresume kullanarak bir CV oluştururken kişisel bilgilerinizi manuel olarak girebilir veya LinkedIn'den içe aktarabilirsiniz. Özgeçmişiniz hazır olduğunda, PDF olarak indirin.

Ücretli yükseltme, mevcut tüm özgeçmiş şablonlarına, sınırsız girişlere ve kategorilere, tam özelleştirmeye, online bir özgeçmiş web sitesine, kapak mektubu seçeneklerine ve e-posta desteğine erişebilirsiniz.

Premium hesap sahipleri ayrıca özgeçmişlerini online olarak yayınlayabilir, benzersiz bir Kickresume URL'si seçerek, hoş bir kişiselleştirilmiş dokunuş için adlarını bağlantıya koymalarına olanak tanır. Daha sonra URL'yi potansiyel işverenlerle paylaşabilirsiniz.

Özgeçmişiniz için bir şablon seçerken, bunları mesleğe göre filtreleyebilirsiniz. Arayüzün kullanımı kolaydır ve Word gibi programları kullanarak bir özgeçmiş oluşturmanın birçok zorluğunu ortadan kaldırır.

Kickresume'un ücretsiz sürümü kullanışlıdır, ancak öne çıkan özelliklerinin çoğu Premium kullanıcılar için ayrılmıştır. Şablonları mesleğe göre filtreleyebilirken, ücretsiz olup olmadıklarına göre sıralayamazsınız. Bu, hizmetin ücretsiz sürümüne bağlı kalmayı tercih ederseniz kullanamayacağınız geniş bir Premium şablon yelpazesinden geçmeniz gerektiği anlamına gelir.

Özgeçmişinize yeni bölümler ekleme ve yazı tiplerini ve renkleri özelleştirme gibi bazı temel özellikler yalnızca ücretli yükseltme olarak da mevcuttur.

3. Canva

canva cv oluşturucu

Canva'da sıfırdan bir özgeçmiş oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda düzinelerce özelleştirilebilir özgeçmiş şablonu arasından da seçim yapabilirsiniz. Bu bile bazılarının Canva'yı özgeçmiş oluşturmak için en iyi site olarak görmesine neden oluyor.

Önceden tasarlanmış bir düzeni tercih ederseniz, sadece metni düzenleyebilir ve kendi bilgilerinizle değiştirebilirsiniz. Ayrıca ekstra tasarım öğeleri (şekiller, çizgiler, simgeler ve daha fazlası) ekleyebilir, arka planı değiştirebilir ve resimler yükleyebilirsiniz.

Özgeçmişinizi tamamladıktan sonra, bağlantıyı e-posta yoluyla paylaşabilir veya PDF olarak indirebilirsiniz.

Canva, kullanımı kolay bazı oldukça yoğun özelleştirme özellikleri sunar. Sürükle ve bırak arayüzüyle, tasarım becerisi çok az olan veya hiç olmayan biri profesyonel görünümlü bir özgeçmiş oluşturabilir.

Güçlü bir tasarım estetiğiniz olmasa bile Canva, yazı tipi eşlemeleri ve büyük bir ücretsiz simge kütüphanesi gibi birçok harika özellik sunar. Canva bir dizi ücretli şablon ve grafiğe sahip olsa da, online özgeçmiş oluşturucularda nadir görülen ücretsiz özellikleri kullanarak çarpıcı bir özgeçmiş oluşturabilirsiniz.

Canva'yı kullanmanın en sıkıcı yönü bilgilerinizi doldurmaktır. CV'nizi yükleme veya LinkedIn hesabınıza bağlanma seçeneği yoktur ve ayrıca bilgilerinizi girmek için kullanışlı bir arayüz de yoktur. Bunun yerine, şablonu düzenlerken dikkatlice doldurmanız gerekir.

cv maker

Bir özgeçmiş oluşturmanın basit bir yolunu arıyorsanız, CV Maker tam size göre bir sitedir. Başlamak için bir hesap oluşturmanıza bile gerek yok. İletişim bilgilerinizi, niteliklerinizi ve deneyiminizi detaylandıran bir formu doldurmanız yeterlidir. Ayrıca özgeçmişinize özel bölümler eklemeyi seçebilir veya standart bölümleri boş bırakarak kaldırabilirsiniz.

CV Maker'ın ücretsiz sürümü, aralarından seçim yapabileceğiniz altı temel şablon sunar. Tek seferlik bir ödeme ile Premium sürüme erişim elde edebilirsiniz. Yükseltme size dört yeni şablon, gelişmiş bir zengin metin düzenleyici ve özgeçmişinizi potansiyel bir işverene hızlı bir şekilde e-posta ile gönderme olanağı sağlar.

CV Maker, birçok sağlam ancak ücretsiz özelliğe sahip başka bir hizmettir. Özgeçmişinizi hiçbir fligran eklenmeden ücretsiz olarak PDF, HTML veya TXT dosyası olarak indirebileceğiniz veya paylaşabileceğiniz birkaç seçenekten biridir.

Ayrıca, burada listelenen ve size aylık bir ücret ödemek yerine tek seferlik bir yükseltme için Premium özellikler sunan tek hizmetten biridir.

Novoresume online cv oluştur

Novoresume ücretsiz bir hizmet olmasına rağmen, hala bir özgeçmiş oluşturmak için en iyi web sitelerden biridir. Bir hesap oluşturduktan sonra, birkaç şık şablon arasından seçim yapabilirsiniz.

Bilgilerinizi şablona manuel olarak girmeniz gerekecek, ancak Novoresume'un her bölüm için doldurulabilir formu bunu kolaylaştırıyor. Novoresume ayrıca, İçeriğim sekmesine girilen bilgileri kaydetme yeteneği de sağlar, böylece bunları diğer şablonlara kolayca kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Tek seferlik bir ödeme ile Novoresume'un Premium sürümünün kilidini bir aylığına açabilirsiniz. Bu size profesyonel video eğitimlerine, özel bölümlere, eksiksiz bir yazı tipi kitaplığına ve özel düzenlere erişim sağlar. Özgeçmişinizle birlikte bir kapak mektubu oluşturmak için Premium sürümü de kullanabilirsiniz.

Şık bir şablon ve yazı tipi koleksiyonu elde etmek için Premium sürüme yükseltmeniz gerekmez. Herhangi bir Premium öğe seçmediğiniz sürece özgeçmişinizi ücretsiz olarak PDF olarak indirebilirsiniz. Novoresume, özgeçmişinizi oluştururken görüntüleyebileceğiniz yararlı öneriler ve düzeltmeler de sunar.

Yükseltmeyi seçerseniz, Premium yükseltmeyi aldığınızda aylık bir ücret ödemeniz gerekmez. Yalnızca bir kez ücretlendirilirsiniz ve otomatik olarak yenilenmez.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!