Ogznet.com
Online Fotoğraf Düzenleme Siteleri Paylaş:

Online Fotoğraf Düzenleme Siteleri

Online Fotoğraf Düzenleme Siteleri

Bazı fotoğrafları yeniden boyutlandırmak veya görüntüdeki hassas bilgileri bulanıklaştırmak gibi basit bir görev için Photoshop, Pixelmator veya GIMP’i kullanmak büyük bir zorluktur. Ama buna gerek yok. İşinizi daha basit bir şekilde yapmak için bu online fotoğraf düzenleme sitelerini kullanın.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Temel fotoğraf düzenleme işlerini, hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamak için bu web uygulamalarından birini kullanabilirsiniz.

İşte, en iyi online fotoğraf düzenleme siteleri.

1. Photo Editor - BeFunky ile Görüntüleri Kolayca Bulanıklaştırın

BeFunky - Görüntüleri Kolayca Bulanıklaştırın

Bir ekran görüntüsünü veya bir resmi paylaştığınızda, resim üzerinde başkalarının görmesini istemediğiniz hassas bilgilere sahip yerler olabilir. Birisinin kimliğini veya yüzünü bulanıklaştırarak gizliliği sağlamak isteyebilirsiniz.

BeFunky görüntü bulanıklaştırma işlevi bu görev için en basit araçlardan biridir. BeFunky, sabit diskinizden, Google Drive veya Fotoğraflardan, Dropbox, Webcam veya Facebook'tan resim yükleyebilmenizi sağlar.

Resim yüklendikten sonra, sol menüdeki Edit seçeneğine, sonrasında tüm resmi bulanıklaştırmak istiyorsanız Blur'a, resmin belirli alanlarını bulanıklaştırmak için ise Blur Edges'e tıklayın.

İşlem bittikten sonra, görüntüyü sabit diskinize indirebilir veya yukarıda sayılan yükleme seçeneklerinden birine tekrar aktarabilirsiniz.

BeFunky'nin, kullanımı son derece kolaydır, ancak biraz daha basit birşey arıyorsanız, LunaPic'i deneyin. Bu web uygulaması da görüntüleri hem düzenlemenize hem de bulanıklaştırmanıza olanak tanır.

2. Screely - Karmaşık Yazılımlar Olmadan Anında Web Sitesi Mockup'ları Oluşturun

Screely - Karmaşık Yazılımlar Olmadan Anında Web Sitesi Mockup'ları Oluşturun

Web tasarımcılar için ücretsiz Web Sitesi Mockup araçları bulmak kolay değildir. Screely, basit bir şekilde web tasarımlarınız için Mockup görüntüler oluşturu.

Bunun için öncelikle, görüntüyü istediğiniz boyuta göre kırpın ve ardından Screely'ye yükleyin. Site otomatik olarak arka plana bir tarayıcı penceresi ekleyecektir, bu da bir gölge ile birlikte, profesyonel ekran görüntüleri gibi görünmesini sağlar. Arka plan rengini de değiştirebilirsiniz.

Screely, görüntülerinize sadece Mac başlık çubuğu teması ekleyebiliyor.

Screely, işini iyi yapan basit bir araçtır. Photoshop'ta genellikle beş ila yedi adım olan şey artık çok daha hızlı.

3. AddText - Fotoğraflarınıza hızlı ve kolay bir şekilde yazı ekleyin

AddText - Fotoğraflarınıza hızlı ve kolay bir şekilde yazı ekleyin

AddText, bir fotoğrafa yazı eklemek için en kolay ve hızlı sitedir. Ayrıca, fotoğraflara oldukça özelleştirilebilir yazılar ekleyebilirsiniz.

Resmi yükledikten sonra, istediğiniz kadar metin kutusu ekleyebilirsiniz. Her kutu farklı bir yazı tipi stiline, rengine, boyutuna ve konuma sahip olabilir. Her şey size bağlı. Burada, bazı ilginç ve eğlenceli yazı tipi stilleri var, bu yüzden seçenekleri gözden geçirin, metninizin ilginç görünmesi için havalı bir şeyler bulabilirsiniz.

AddText - fotoğrafa yazı ekleme mobil uygulama

AddText ayrıca, web uygulaması kadar kolay olan Android ve iOS için de mobil uygulamalara sahiptir. Web sürümü mobil ekranlarda iyi çalışmadığından, uygulamalar daha iyi bir çözümdür.

4. Social Image Resizer Tool - Sosyal Medya Siteleri için Fotoğraf Kırpma ve Yeniden Boyutlandırma

Social Image Resizer Tool - Sosyal Medya Siteleri için Fotoğraf Kırpma ve Yeniden Boyutlandırma

Social Image Resizer Tool, sosyal medya resmini değiştirmek isteyen herkes için harika bir web uygulamasıdır. Sosyal medya sitelerinde kullanacağınız profil ve kapak fotoğraları genellikle belli boyutlara sahip olmalıdır. Bu amaçla, bu siteyi, fotoğraf kırpma ve fotoğrafı yeniden boyutlandırmak için kullanabilirsiniz.

Bir resim yükleyin ve kolayca bir şekilde kırpmaya başlayabilirsiniz. İlk önce hangi amaçla bu işlemi yaptığınızı seçin, bir Facebook kapağı veya Instagram profil resmi gibi, Social Image Resizer Tool otomatik olarak size dikdörtgen veya daire seçimini verecektir.

Yeniden boyutlandırın ve görüntünüzü istenen bölüme sürükleyin. Orijinal görüntü boyutunu, seçim boyutunu ve son boyutunu her zaman görebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, JPEG, PNG, GIF veya ICO dosya formatında fotoğrafınızı sabit diskinize indirin.

5. BIRME - Toplu Resim Boyutlandırma

BIRME - Toplu Resim Boyutlandırma

BIRME esnek ve kullanımı kolay bir toplu resim boyutlandırma aracıdır. Resimlerinizi herhangi bir belirli boyutta yeniden boyutlandırabilir ve gerekirse orantılı olarak kırpabilirsiniz. Bu online bir araçtır ve bilgisayarınıza indirmeniz veya yüklemeniz gerekmez. BIRME'yi kullanmak tamamen ücretsizdir.

BIRME, resimleri toplu olarak yeniden boyutlandırmak ve yeniden adlandırmak için en basit online araçtır. Ayrıca, şaşırtıcı bir şekilde özelleştirilebilir seçenekler sunar.

Öncelikle, yeniden boyutlandırmak istediğiniz tüm resimleri bilgisayarınızdan siteye yükleyin. İstediğiniz yüksekliği veya genişliği seçin (dikey veya yatay resimlere bağlı olarak yükseklik veya genişliklerde otomatik olarak ayarlama yapabilirsiniz). Yeniden boyutlandırmanın dışında BIRME, görüntüleri istediğiniz en boy oranın da kırpabilir. Tüm fotoğraflara kenarlık da ekleyebilirsiniz. Görüntüler varsayılan olarak JPEG formatında %80 kalitede kaydedilecektir. Arıca tüm resimleri yeniden adlandırabilirsiniz.

BIRME, kullanıcılara tüm fotoğrafları bir ZIP dosyası olarak indirme seçeneği sunar. Yüklemek ve daha sonra bu resimleri indirmek için hızlı bir internet bağlantınız olduğu sürece BIRME, resimleri bir bilgisayarda yüklü program ile toplu olarak yeniden boyutlandırmaktan çok daha iyidir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!