Online Kodlama Öğrenmek İçin En İyi Web Siteleri

Online Kodlama Öğrenmek İçin En İyi Web Siteleri

Kod öğrenme hareketi dünya çapında büyük ivme aldı ve hatta temel programlama becerileri önemli bir etkiye sahip olmak için aslında iyi bir şeydir. Kendi kendinize kod yazmayı öğrenebilirseniz, benzer kişiler arasında rekabet avantajı elde edersiniz, daha fazla algoritmik düşünebilir ve böylece problemleri daha etkin bir şekilde çözebilirsiniz.

En yeni uygulamayı indirmeyin, yeniden tasarlamanıza yardımcı olun. Sadece telefonunuzda çalmayın, programlayın. - Obama .

Kodlamanın temellerini bilmemenin bir sebebi yok. Görevleri otomatikleştirebilir, Excel sayfalarınızı programlayabilir, iş akışlarını iyileştirebilir, web sitelerinden veri alabilir ve kodla çok daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz. Yazılım programlarını yazma işinde olmayabilirsiniz, ancak kodlamanın temellerini bilmek, geliştiricilerle daha etkili iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır.

Artık pahalı bilgisayar eğitim sınıflarına kaydolmak zorunda olduğunuz günler geride kaldı, çünkü web tarayıcınızın rahatlığında kendi hızınızda programlamayı öğrenmenize yardımcı olacak çok sayıda web tabanlı kurs var.

Programlamayı Öğrenen En İyi Siteler
Dalmaya hazırsanız, çeşitli programlama dillerinde ücretsiz kurslar sunan en iyi web sitelerini burada bulabilirsiniz. Ayrıca, dil hakkında daha derin bir anlayış sağlayacak ve herhangi bir şeye mal olmayacak bir e-posta listesi listesi ekledim.

 Çevrimiçi Kurslar ve VideolarProgramlama Kitapları (Ücretsiz)
JavaScriptCode AcademyLearn StreetCode CombatCode AvengersEloquent JavaScriptJavaScript GuideSpeaking JSJS The Right WayOh My JSCanvassing
HTML & CSSCode AcademyDon’t Fear The InternetTutsplusLearn LayoutA to Z CSSDashWeb AccessibilityThe Hello WorldKhan AcademyHTML5 from ScratchMozillaDive into HTML520 Things I LearnedHTML DogHTML & CSSHTML5 for DesignersDOM EnlightenmentHTML Canvas
jQueryCode AcademyTutsplusCode SchooljQuery FundamentalsLearn jQuery
PythonCode AcademyGoogleLearn StreetPython TutorIHeartPYPython for You and Me,  Dive into PythonLearn Python the Hard WayThink PythonPython for FunTango with DjangoDjango
Ruby & Ruby on RailsCode AcademyTryRubyCode LearnRailscastsRubymonkLearn StreetWhy’s (Poignant) Guide to RubyLearn Ruby the Hard WayLearn to ProgramLearn Rails by Example
PHPCode AcademyPHP ProgrammingPractical PHP
 
Google Apps ScriptGetting StartedOffice HoursGoogle Scripts ExamplesLearning Apps Script
WordPressTreehouseWordPress TV
Linux & Shell ScriptingStanford.eduExplain ShellConquer the Command Line
Node.jsNodetutsNode SchoolThe Node Beginner BookMixu’s Node bookNode Up and RunningMastering Node.js
Angular JSCode SchoolEgg HeadLearn AngularAngular JS TutorialThinking AngularAngular TutorialGetting Started (Adobe)
 
Git (version control)Code SchoolGit ImmersionGitHub TrainingUdacityPro GitLearn GitGists in Github
Objective-C (iOS & Mac)Code SchoolStanfordiTunesU
Chrome Dev ToolsCode SchoolDev Tools SecretChrome Dev Tools TutorialUdacityBuilding Browser Apps
Go LanguageGolang.orgGopherCastsProgramming in GoGo by ExampleLearning GoBuilding Web Apps with GoLearning Go
JavaLearn JavaCoding BatJava UdemyLearnerooProgramming in JavaThinking in JavaO’Reilly Learning JavaThink JavaJava & CSJava for Python Devs
Android App DevelopmentUdacity (Google Developers), CourseraThe New BostonGoogle UniversityApp Development EssentialsCode LearnApp Inventor (Visual)
D3 (data visualization)Data Visualization for the WebDashing D3D3 Tips & Tricks
 
SQL (Databases)SQL ZooSQL @StanfordEssential SQLSQL for NerdsIntro to SQLSQL BoltPHP & MySQL
Everything ElseUdacityedX.orgCourseraUdemy$Lynda$Pluralsight$Treehouse$Open ConsortiumOne Month Rails$

Çocukları Kodlamaya Öğretmek

Çocukların kodlama öğrenmesi için, iPad'de Tynker (Android / iOS) veya Hopscotch uygulamasını indirebilir, oyunlar ve bulmacalar aracılığıyla programlamanın temellerini öğrenebilirler.

Çocukların kendi hikayelerini ve oyunlarını görsel olarak programlayabilmelerini sağlayan bir MIT projesi olan Scratch da varScratch bir web uygulaması olarak kullanılabilir veya çevrimdışı kullanım için Mac / Windows / Linux bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Microsoft TouchDevelopBlockly ve Alice, çocuklarınıza bilgisayar kodlama kavramlarını tanıtacak diğer web uygulamalarıdır.

İlgili bir notta, Google Trendler’den gelen aşağıdaki grafik, son 5 yılda çeşitli programlama dillerinin göreli arama popülerliğini göstermektedir. PHP'nin ilgisi yıllara dayandı, JavaScript daha çok ya da daha az konumunu korurken Python & Node.js'nin popülerliği yükseldi.

Yeni Başlayanlar İçin Kodlama: Öğrenilecek En İyi 7 Programlama Dili
İlginizi Çekebilir

Yeni Başlayanlar İçin Kodlama: Öğrenilecek En İyi 7 Programlama Dili

Çocuklara Kodlama Öğretmek için 7 Ücretsiz araç
İlginizi Çekebilir

Çocuklara Kodlama Öğretmek için 7 Ücretsiz araç

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile