Online Para Kazanmak için Yapabileceğiniz Tam Zamanlı İşler

Online Para Kazanmak için Yapabileceğiniz Tam Zamanlı İşler

Bu yazıda, sigorta ya da ücretli izin süresi gibi faydalardan ödün vermeden uzaktan yapılabilecek beş tam zamanlı iş var. Evden nasıl para kazanabileceğiniz konusunda birçok makale var. Sorun şu ki, bu işlerin çoğu ya tek seferlik (eBay'de eşyalarınızı satmak gibi) ya da kısa vadeli çözümlerdir.

Evinizden çıkarken size faydalar ve düzenli gelir sağlayan bir iş yapma isteğiniz uyanabilir. Dünya giderek daha fazla internete bağlı olduğundan, evden ya da dünyanın herhangi bir yerinden para kazanmak her zamankinden daha kolay.

Faydaları ve iş güvenliği de dahil olmak üzere hayati kazançlardan ödün vermeden çevrimiçi para kazanmayı öğrenin. İşte size para kazanmaya başlamanızı sağlayan beş iş - tam zamanlı ve çevrimiçi - evden.

1. Yazarlık

Tüm dünya online duruma geçtiğinden, yazarların her gün evden ya da bir kahve dükkanından çalışmalarınada yeni yollar açıldı.

Yazma kategorileri herhangi bir endüstriden gelebilir. İşletmeler, çevrimiçi mağazalar oluşturduklarında, satış ve pazarlama oluşturmak için yazarlara ihtiyaç duyarlar. Dijital bir el kitabı (“teknik yazı” başlığı altında) veya sadece iyi, değerli içerikler için temiz ve açık talimatlar sağlayabilen yazarlara ihtiyaç duyarlar. Reklamcılıkta tam zamanlı yazma işleri, pazarlama, markalı içerik (B2B ve B2C) ve satışlar kesinlikle mevcuttur, çünkü işletmeler her zaman web sitelerinde, markalaşma ve mesajlaşmanın gerçekleştiği diğer ortamlarda tanıtılmakta ve güncellenmektedir.

Medya şirketleri (Girişimci dahil), internet bağlantınız olduğu sürece, dünyanın her yerinden esasen gerçekleştirilebilen dijital yayın için dijital yazma ve düzenleme pozisyonları sunmaktadır.

Yazar olarak çevrimiçi para kazanma

Kendinizi işletmeler için vazgeçilmez hale getirmek istiyorsanız, keyifli, yetkin ve işi zamanında teslim etmek için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Çevrimiçi bir yazar olarak aranan biri olmak istiyorsanız, bazı teknik know-how'lara da sahip olmanız gerekir. Bill Gates olmak zorunda değilsiniz, ancak en azından bir bağlantı eklemeyi ve bir resmi kırpmayı bilmelisiniz.

Bu yeteneklerden bazılarını, ücretsiz WordPress sitesiyle oynayarak, özelliklerle deney yaparak ve birkaç hikaye yayınlayarak deneyebilirsiniz. Böylelikle, yazı işlerine başvurmaya başlamak istediğinizde deneyim kazanabilir ve diğer işletmelerin paylaşabileceği küçük bir makale portföyü oluşturabilirsiniz. Payscale.com’a göre, ABD'deki bir yazar için ortalama yıllık maaş yaklaşık 48.000 dolar.

2. Video editörü

Muhtemelen fazlaca kullanılan "videoya dönüş" terimini bir noktada duyuyorsunuz. Bu da hem bir şaka hem de birçok yayıncının kaynaklarını videoya aktardığı gerçeğini kabul ediyor.

Video reklamlar, banner reklamlardan daha pahalıdır çünkü daha yüksek tıklama oranlarına sahiptir. Bu, bir işletmenin video aracılığıyla diğer içerik türlerinden çok daha fazla para kazanabileceği anlamına gelir. Yani, kullanıcıların izlemek istediği ve reklam gelirini veya aboneliklerini bir web sitesine yönlendiren harika videolar oluşturabilirseniz, çok değerli bir varlık haline gelebilirsiniz.

Video düzenleyici olarak çevrimiçi para kazanma

Yine video, yazılı içerikten çok daha pahalıdır, bu yüzden çok yönlü olmak her zaman iyidir. Bir video düzenleyici veya yapımcı olmak özellikle önemlidir. Video prodüksiyonunun her alanında, aydınlatmadan sese ve görüntü çekimlerine kadar uzman olmaya çalışın. Bir Facebook Live'da neyin işe yaradığı ve YouTube'da nelerin işe yaradığı arasındaki farkı öğrenin.

Eğer herşeyi yapabilirsen, o zaman bir olabilirsin. Video reklam gelirinin tadını çıkarırken bir şirketin maliyetlerini azaltmasına olanak tanıyan film ekibi. Bu sizi güçlü bir varlık yapar, çünkü şirketin riskleri azaltmasına ve tam zamanlı çalışmanıza yardımcı olabilir. Bu yüzden, bir çekim yapmak için zaten profesyonelseniz, ihtiyacınız olan yazılımı da aldığınızdan emin olun.
Bilgisayarda iseniz, herhangi bir şeye hazırlandığınızdan emin olmak için Facebook Lives, röportajlar ve diğer video türlerini deneyin.

İşi evden yapmak istiyorsanız, gerekli bilgisayar ekipmanı ve video düzenleme yazılımı (Adobe Premiere gibi) olduğundan emin olun.

3. Bilgisayar programcısı

Bütün gün bir bilgisayarda çalışacaksanız, bunu uzaktan yapabilmeniz mantıklıdır. Bu, bir Quartz çalışmasına göre, bilgisayar bilimi işçilerinin, başka herhangi bir alandaki diğer çalışanlardan daha sık çalışmak zorunda kalmasının bir parçası.

Bilgisayar programcısı olarak çevrimiçi para kazanma
Evden haftada birkaç gün çalışmak istiyorsanız, büyük şirketler genellikle (veya en azından) esnek olurlar. Ancak bunu tam zamanlı yapmak istiyorsanız, daha küçük şirketler daha iyi olabilir. Çünkü çalışmalarınız ofis alanından tasarruf etmelerine yardımcı olabilir.
Muhtemelen maaşınızı ödeyecek kaynaklara sahip olan, ancak sizi sabit çalıştırmak istemeyen çok fazla girişim veya küçük işletmeye teknik yardım arayan birçok şirket bulabilirsiniz.

Organizasyonel becerilerin bir ölçüsünün yanı sıra (ipucu: mevcut projelerin üstünde olduğunuzdan emin olmak için Trello gibi organizasyonel araçları kullanabilirsiniz). Tam zamanlı bilgisayar programcılığı kazançlıdır.

4. Sanal asistan

Uzak işçileri kullanan pek çok işletme ile şirket için bir uzaktan çalışan yardımcılarının olması mantıklıdır. Sanal asistanlar, kişinin kişisel hayatını düzenleyebilir, randevularla veya seyahat rezervasyonuyla birlikte çalışabilir ve ayrıca çalışanlar veya bir çalışan ile onun müşterileri arasındaki iletişimi yönetebilir.

Sonuç olarak, iyi bir sanal asistan, herkesi görevde tutabilir, iş gününü daha iyi ve daha kısa yapabilir ve bu rolü uzaktan gerçekleştirmek için yeterince güçlü iletişim ve teknoloji becerisine sahip olabilir.

Girişimci Bryan Miles'a göre, bir işletmenin sanal asistan işe almak isteyebileceği üç temel neden var:
İşin gelişmesine yol açan iletişimi geliştirmek. Gelen kutumuzda veya sesli postanızda bekleyen bir mesaj bolluğuna sahip olmanın nasıl bir şey olduğunu hepimiz biliyoruz, bu da gerekli her şeyde güncel kalmayı zorlaştırıyor. Sanal asistan olarak, işiniz her önemli e-postanın zamanında iyi bir yanıt aldığından emin olmak olabilir.

Bir işletmenin müşterileri ve çalışanları arasında güven oluşturmasına yardımcı olabilir.
Büyük resim düşünceye ilham veriyor. Yapılacaklar listesindeki öğeleri ele alarak, iş liderlerini yeni şeyler denemeye itebilirsiniz. Birinin zamanını düzenleyerek, hemen ilgi görmeyen projeleri temsil etmelerine yardımcı olabilir ve iğnenin ucunu en fazla odaklanması gereken konulara yönlendirebilirsiniz. Herkesin çalışmalarını optimize ettiğinizde, daha az zaman harcayarak daha fazla iş yapabiliyorsunuz.

Sanal asistan olarak çevrimiçi para kazanma

Bazı işletmeler sanal asistan kavramına karşı ihtiyatlıdır. Özel iletişim veya hassas bilgilere yabancı bir erişim vermek, sanal asistanı diğer türden telekomünikasyon şirketlerini işe almaktan daha tehlikeli hale getirmektedir.

Bunu sanal asistan olarak yapmak istiyorsanız bir numaralı öncelik güvenlerini sağlamak. Organizasyona, duyarlılığa ve diğer her şeyden önce açık iletişime odaklanın (takdir yetkisi de iyidir), dolayısıyla işvereniniz, üzerinde çalışabileceğiniz bir kişi olduğunuzu bilir.

Kendinizi Microsoft Office ile tanıştırmak iyi bir fikir olacaktır. Muhtemelen Word'ü yeterince iyi kullanacağınızı biliyorsunuzdur, ancak birçok asistanlık işi e-tablolarla çalışmanızı gerektirecektir. Bu nedenle, en azından Excel'de de rahat olmanız en iyisidir.

5. Sosyal medya yöneticisi

Sosyal medya, arkadaşlarınızla yaptığınız eğlenceli bir şey değil. Binlerce marka ve işletmenin, çoğu kez aynı kitle için rekabet ettiği rekabetçi bir pazarlama alanıdır. Bir işin bu ortamda ayağa kalkmasına yardımcı olabilirseniz, bir şirket içinde değerli bir pozisyonu açabilirsiniz. Ancak, iyi bir sosyal medya yöneticisinin en önemli yönlerinden biri, temsil ettiği işin sesini anlayan kişidir. Örneğin, Burger King'deki bir sosyal medya yöneticisi, aynı tipte olsalar bile, McDonalds’dan farklı bir ton kullanmalıdır.

Uzaktan çalıştığın zaman, çalıştığın şirketten kopuk olursun. Ancak bir sosyal medya yöneticisi olmak, iş ile uyum içinde kalmaktır, neyin ortaya çıktığını, niçin terfi edilmesinin gerektiğini ve niçin seyircinin bu konuda heyecanlı olması gerektiğini, hangi etiketlerin kullanılacağını ve doğru tonlara nasıl ulaşılacağını bilmek için.

Bir sanal asistana benzer şekilde, sosyal medya yöneticisi olmak istiyorsanız çok güçlü organizasyonel ve iletişim becerilerine sahip olmanız gerekir. Facebook veya Twitter'da güçlü bir kullanıcı olunmasına yardımcı olur, ancak HootSuite veya SocialFlow, Facebook Analytics ve daha fazlası dahil olmak üzere sosyal medya analiz araçlarının nasıl kullanılacağını bilmek daha da önemli olabilir.

Sosyal medya yöneticisi olarak çevrimiçi para kazanma

Girişimci sosyal medya yöneticisi Andrea Hardalo, genellikle ofise geliyor ama eğer ihtiyacı varsa uzaktan da çalışıyor. Sosyal medya yönetiminizi geliştirmek için kullanabileceğiniz üç ipucu:

Ne kadar içerik yayınlayacağını bilin. Bu tavsiye her iki yönde de geçerlidir. Bu yüzden işiniz için işe yarayan iyi bir program bulun ve kullandığınız her platform için ona bağlı kalın.

Hakiki ol. İnsanların, inandıkları bir şeyi söyledikleri veya bizim üzerimizde istenmeyen bir şeyi zorlamaya çalıştıklarını anlamaya çalışmak için şimdiye kadar yeterince zaman harcadık. Bu nedenle, şirketinizi ve hedef kitlenizi hissetmeniz çok önemlidir, neyi önemsediklerini bilirseniz ve bunun üzerinden nasıl ilerleyeceğinizi yönlendirmek için kullanabilirsiniz.

Etkileşim. Sosyal medyanın büyük kısmı, herkesin etkileşime girmesine izin vermesidir. Bunu kendi avantajın için kullan! Müşteriler ve hedef kitle, kendilerini hissettirmek ve duymaktan hoşlanırlar. Bu nedenle, yorumlarından bazılarına yanıt vererek, geri bildirim isteğinde bulunarak ve onlarla etkileşimde bulunarak bu şekilde hissettiklerinden emin olun.

Bu üç şeyi yaparak, sayfa görünümlerine, reklam gelirine veya satışlara dönüşmeden, hiçbir şeyden ödün vermeden güçlü bir sosyal medya markası yaratabilirsiniz.

İnternetten ya da evden para kazanmanın geleceği
Yattğınız yerden par kazanma hayalleriniz varsa, şansın var demektir.
Hem siz hem de işvereninize gerçek anlamda fayda sağlayacak şekilde çevrimiçi veya evden çalışmak her zamankinden daha kolay olduğundan, Airbnb'deki yerinizi kiralamak veya ürünlerinizi Amazon'da satmak için yerleşmek zorunda değilsiniz. Bu farklı kariyer yollarını takip etmeyi ve seçtiğin endüstrideki bir yeri bir dizüstü bilgisayardan başka bir şeyle bölmeksizin kullanabilirsin, bir Wifi bağlantısı ve sahip olduğunuz beceriler.

Bununla birlikte, seçtiğiniz yoldan bağımsız olarak, şirketinizdeki güncel etkinliklere ve ekibinizin geri kalanına bağlı kalmak için çalışmaya devam etmeniz gerekecektir. Şair John Donne'in bir keresinde söylediği gibi, “Hiçbir insan ada değildir.”

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 333 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Online Para Kazanmak için Yapabileceğiniz Tam Zamanlı İşler konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Online Para Kazanmak için Yapabileceğiniz Tam Zamanlı İşler ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Online Para Kazanmak için Yapabileceğiniz Tam Zamanlı İşler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "