Ogznet.com
Online Satranç Oynamayı Öğrenmenin ve Becerilerinizi Geliştirmenin 5 Ücretsiz Yolu Paylaş:

Online Satranç Oynamayı Öğrenmenin ve Becerilerinizi Geliştirmenin 5 Ücretsiz Yolu

Online Satranç Oynamayı Öğrenmenin ve Becerilerinizi Geliştirmenin 5 Ücretsiz Yolu

Online satranç oynamayı öğrenin

Yapay zeka destekli uygulamalardan büyük ustaların YouTube derslerine kadar, ister yeni başlayan ister deneyimli bir satranç oyuncusu olun, ücretsiz online satranç dersleri ile oyunu öğrenebileceğiniz ve eğer oynamayı biliyorsanız hamlelerinizi daha da geliştirmenizi sağlayacak en iyi araçlar bu yazıda.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Yeni başlayan biriyseniz, bu uygulamalar ve siteler size satrancın temel öğretilerini ve mükemmel açılış hamlelerini öğretecektir. 64 kare oyununda zaten belli bir seviyede bilgiye sahipseniz, becerilerinizi geliştirmeyi ve oyunu oynamak için yeni yollar bulmayı öğretecekler.

1. Aimchess - Yapay Zeka Destekli Satranç Dersleri

Aimchess - Yapay Zeka Destekli Satranç Dersleri

Aimchess, satranç oynamayı veya oyunda daha iyi olmayı öğrenmek için harika bir uygulamadır. Uygulama her gün, puan veya kredi kazanacağınız birkaç ders ve taktikten geçmenizi sağlar. Ek derslerin kilidini açmak için bu kredileri harcayabilirsiniz.

Çevrimiçi en popüler iki ücretsiz satranç uygulaması Chess.com veya Lichess'tir. Aimchess, her ikisiyle de çalışır ve oyun kalıplarınızın AI (yapay zeka) destekli bir analizini oluşturur. Sadece kullanıcı adınızı girin ve son birkaç oyununuzdaki verileri güçlü ve zayıf yönlerinizi ve nasıl geliştirebileceğinizi gösteren bir rapor alacaksınız.

Bazen uygulama, kaybettiğiniz oyunları kazanmanız için sizi zorlar ve sizin için analiz eder. Satranç eğitiminizi güçlendirmenin faydalı bir yolu.

Ücretsiz sürüm, günde dokuz derse izin verir ve son 40 oyununuzu üç rapora kadar analiz eder. Ücretli profesyonel sürümde sınırsız ders vardır ve son 1000 oyunu 10 rapora kadar analiz eder.

2. Listudy - Satranç Hareketleri için Aralıklı Tekrar Öğrenimi

  • Web
Listudy - Satranç Hareketleri için Aralıklı Tekrar Öğrenimi

Listudy ile satranç becerilerinizi aralıklı tekrarların yardımıyla geliştirebilirsiniz. Sistematik tekrar yardımıyla açılışları, oyun sonlarını ve taktikleri daha iyi öğrenin.

İyi bir satranç oyuncusu olmak için, en çok yapılan açılış hamlerlerini ve oyun bitirme taktiklerini incelemelisiniz. Rakibinizin tepkilerine göre çeşitli kombinasyonları ve hareketleri anında hatırlayarak oyunu kolayca kazanmanız için Listudy burada.

Listudy aracılığıyla, her taktik için, bir açılışta ustalaşmanın önemli bir parçası olan varyasyonları da öğreneceksiniz. Benzer şekilde, satranç oynarken kendinizi içinde bulacağınız çeşitli oyun sonu kombinasyonları için de antrenman yapabilirsiniz.

Listudy ayrıca kendinizi test etmek için size rastgele bir karşılaşma pozisyonu verecek ve sizden en iyi hamleyi bulmanızı isteyecek bir taktik veritabanına sahiptir.

3. Chess Vision - Satranç Pozisyonlarını Analiz Edin

Chess Vision - Satranç Pozisyonlarını Analiz Edin

İnternetteki herhangi bir web sitesinden, kitaptan ve videodan satranç pozisyonlarını analiz edin. İstediğiniz herhangi bir web sitesinde ve videoda satranç pozisyonlarını otomatik olarak analiz eder.

Ben Finegold, Agadmator, PowerPlayChess ve diğerlerinden satranç videoları izlemeyi seviyor musunuz? Artık videodan canlı olarak neyi neden yaptıklarını analiz edebilirsiniz.

Satranç hamlelerini çözerken bir ipucuna mı ihtiyacınız var? Bir web sitesindeki bir oyunu veya bir satranç kitabındaki bir pozisyonu analiz etmek mi istiyorsunuz, chessvision.ai sizin için burada.

Uzantıyı yükleyin ve istediğiniz seçenekleri seçin ve Tara'ya tıklayın! Pozisyon, motoru etkinleştirebileceğiniz, değerlendirmeyi görebileceğiniz ve sadece oynayabileceğiniz lichess kurulu analizinde açılacaktır. Ayrıca Chess.com veya lichess.org'da harici bir analiz de açabilirsiniz.

4. John Bartholomew - Ücretsiz Başlangıç Seviyesi Kursu

 

Satranç oynamak ve satranç öğretmek, oyunun birçok şampiyonunun yapamayacağı iki farklı beceri setidir. John Bartholomew buna bir istisnadır, Uluslararası Usta olarak derecelendirilmiştir ve en popüler YouTube satranç dersi programlarından birine ev sahipliği yapmaktadır.

Bartholomew'in kanalı, özellikle iki oynatma listesi veya dizi biçiminde yeni başlayanlar için mükemmeldir: Satranç Temelleri ve Derecelendirme Merdiveni Tırmanışı. Satranç Temelleri'nde, büyükustaların oyuna nasıl yaklaştığını birkaç ilke ile parçalara ayırıyor ve bunu anlaşılması kolay bir İngilizce ile gösteriyor.

Derecelendirme Merdiveni Tırmanışı, Bartholomew düşük rütbelerden yüksek rütbelere kadar oynar ve her beceri düzeyinde yaygın hataları ve stilleri açıklar, böylece kendi sıralamanızı yükseltebilirsiniz.

Bartholomew, temel hareketleri anladığınızı varsayar, bu nedenle sıfırdan başlıyorsanız, bu listedeki diğer uygulamalardan birini kullanın.

5. Satranç Taktikleri ve Satranç Problemleri - Satranç Öğrenmek için Ücretsiz E-Kitap (İngilizce)

  • Web
Satranç Taktikleri ve Satranç Problemleri - Satranç Öğrenmek için Ücretsiz E-Kitap

Ward Farnsworth'un 2011 yılında beğenilen "Predator at the Chessboard: A Field Guide to Chess Tactics" kitabı artık ücretsiz ve çevrimiçi olarak mevcuttur. Ekip kitabı bir web sitesine dönüştürdü ve her bölüm tamamen yeniden basıldı. Sadece siteye gidin ve 20 bölüm ve 700 sayfadan oluşan satranç öğretilerini okuyabilirsiniz.

Ardından Farnsworth'un öğretilerini test edebileceğiniz ilgili site olan Chess Problems var. Her problem bir tahta pozisyonunu belirler ve sizden en iyi hamleyi bulmanızı ister. Bir ipucu isteyebilir veya Farnsworth'tan alınan derslerden birine geri dönep çözümü görebilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!