Ogznet.com
Online Yedek Parça Almak İçin Güvenilir Adres Aloparça Paylaş:

Online Yedek Parça Almak İçin Güvenilir Adres Aloparça

Online Yedek Parça Almak İçin Güvenilir Adres Aloparça

Aracınız için doğru ve kaliteli yedek parçayı ararken karşınıza birçok otomobil ürünleri satan firmalar çıkabilir. Sektörde yıllardır ön planda olan aloparca.com verdiği hizmet kalitesi ve sunduğu güvenilir şartlar ile sizlerin en doğru alışverişi gerçekleştirebilmeniz için çalışıyor. Satış öncesi ve sonrası destekleri ile her daim müşterilerinin yanında yer alan aloparca, 50’den fazla otomobil markası için uygun olan yedek parçalara portföyünde yer veriyor.

Yedek Parça Nedir? Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yedek parça, aracınızın bir parçasının bire bir olarak aynısı, yani yedeğidir. Otomobil üreticileri kendi firmaları veya yan sanayi altında bu yedek parçaları ürettirerek üretimlerinin sekteye uğramasının önüne geçer fazla üretilen parçaları servis hizmetlerine göndererek gerekli durumlarda otomobil sahiplerinin de erişimini sağlar. Orijinal, muadil ve yan sanayi olmak üzere üç tip yedek parça bulunmaktadır.

Orijinal ve Muadil Yedek Parça Arasındaki Fark Nelerdir?

Orijinal yedek parçalar otomobil firmalarının anlaştığı firmalar ile kendi logolarıyla ürettirdikleri parçalardır. Kutulama şekilleri ve logo işlemleri maliyeti arttırdığından bu parçalar piyasaya daha yüksek fiyatla sürülürler.

Muadil yedek parçalar ise orijinal parçalar ile bire bir aynı özellikte olup sadece logo bulundurmazlar. Tüm teknik özellikleri aynı olan bu parçaların logosuz olması ve özel kutulama teknikleri olmaması daha düşük bir maliyet ile üretilmelerini sağlar ve bu sayede piyasada daha uygun fiyatlar ile bulunurlar.

Yan sanayi ürünler ise aynı kalite ve performansa sahip olmayabilirler. Bu gereksiz masraflara sebebiyet verebilirken bazı durumlarda araba için de zararlı olabilmektedir. Bundan dolayı arabanız için orijinal veya muadil parçaları tercih etmek oldukça mühimdir.

OEM Kodu Nedir?

Alacağınız parçanın orijinal veya muadil olup olmadığını OEM kodu sayesinde öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden sorgulatarak parçanın üretim firması ve üretim zamanı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Aloparça, müşterilerine sunduğu araba parçaları ile kaliteden asla ödün vermemektedir. Tüm ürünlerin OEM kodu bulunmakta olup, orijinalliğinden şüpheye yer yoktur. İçlerinde Ford ve Opel gibi markalarında yer aldığı otomobil markalarının muadil yedek parçalarını müşterilerine sunar.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!