Ogznet.com
Online ZIP, RAR, 7Z, TAR Uzantılı Dosyaları Açma Paylaş:

Online ZIP, RAR, 7Z, TAR Uzantılı Dosyaları Açma

Online ZIP, RAR, 7Z, TAR Uzantılı Dosyaları Açma

Online ZIP dosyası açma siteleri

ZIP, Windows’un kendi başına arşivden çıkarabileceği bir format olsa da, popüler RAR formatı genellikle özel yazılım gerektirir. RAR arşivlerini WinRAR gibi bir programla kolayca açmak mümkün olsa da, bazen daha pratik bir yöntem olan online ZIP veya RAR açma sitelerini de kullanabilirsiniz.

Bu basit web sitesi düzinelerce arşiv biçimini destekliyor. Bir dosyayı yüklemek için büyük mavi düğmeye tıklayın, ardından yüklenmesi ve açılması için bekleyin. Ardından arşiv içindeki dosyaların bir listesini gö rürsünüz. İndirmek ve ihtiyacınız olmayanları göz ardı etmek için birini tıklayın, bu kadar basit.

B1, sıkıştırılmış dosyalarınızı çıkardıktan kısa bir süre sonra orijinal dosyayı otomatik olarak siler. Bunları hemen silmek isterseniz, bunun için listenin altındaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Site temiz ve hiçbir reklam ya da can sıkıcı pop-up özelliği yok, mükemmel bir seçim olabilir.

Desteklediği formatlar arasında; b1, zip, jar, xpi, rar, 7z, arj, bz2, bzip2, tbz2, tbz, txz, cab, chm, chi, chq, chw, hxs, hxi, hxr, hxq, hxw, lit, cpio, deb, gz, gzip, tgz, tpz, hfs, iso, lzh, lha, lzma, rpm, tar, xar, z, taz, xz, dmg, cb7, cbr, cbt ve cbz bulunmaktadır.

B1 gibi Archive Extractor, çok sayıda arşiv formatını destekler, bu yüzden sadece RAR dosyalarından daha fazlasını destekler. Normal yükleme işlemine ek olarak, bu araç dosyaları içe aktarmak için Google Drive veya Dropbox hesabınızı bağlamanızı sağlar. Ayrıca bir URL'den dosya eklemeyi de destekler.

Yükledikten ve çıkardıktan sonra, bunları tek tek indirmek için herhangi bir dosyayı seçebilirsiniz. İsterseniz, Archive Extractor her şeyi ZIP olarak kaydetmeyi de destekler. Bu site; 7z, zipx, rar, tar, exe, dmg ve çok daha fazlası da olmak üzere 70'den fazla sıkıştırılmış dosya türünü çıkartabilmenize imkan veren, basit ve kolay kullanımlı bir online araçtır.

Bu hizmet, sayfada reklam içerir. Gizlilik ilkesi, tüm verileri yüklemenizin ardından 12 saat içinde sildiğini belirtir.

Bu araç diğerlerinden daha sınırlıdır. Sadece ZIP, RAR, 7Z ve TAR biçimlerini destekler. En fazla 200MB'a kadar dosya boyutuna sahip sıkıştırılmış dosyaları açar ve diğer sitelerden daha fazla reklam içerir. Ancak site, kullanıcılara tüm dosyaları 24 saat içinde silme olanağı sağlar.

RAR dosyanızı seçin ve yükleyin. İçinde indirebileceğiniz bir dosya listesi görürsünüz. Sitenin gizlilik politikası ve bilgi sayfaları yıllardan beri bir güncelleme görmediğinden, muhtemelen bu sitenin artık aktif bir şekilde sürdürülmediğini söyleyebiliriz.

Online zip dosyası açmak yerine online zip dosyası yapmak istiyorsanız şu adrese gidin: cloudzip.net

Bu araç, RAR arşivlerini ZIP, TAR ve 7Z gibi diğer biçimlere dönüştürmenizi sağlar. Ancak, bazı dezavantajları vardır. Sayfa, bir video reklam, dosya dönüştürülürken yer paylaşımlı reklam ve normal düğmeler gibi görünen reklam bağlantıları dahil olmak üzere reklamlarla doludur.

RAR dosyalarını diğer dosya biçimlerine dönüştürün:

Diğer arşiv dosyalarını RAR dosya formatına dönüştürün:

5. Funzip

Funzip, herhangi bir yazılım yüklemenize gerek kalmadan .zip ve .rar dosyalarını açmanıza olanak tanır. Funzip sitesi basittir ve dosyaları sürüklemenizi veya birine göz atmak için tıklamanızı sağlar. Yükleme ve arşivden çıkarma neredeyse anındadır ve size içindeki tüm dosyaların bir listesini sunar.

Funzip, ücretsiz bir online sıkıştırma açma aracıdır. Herhangi bir bilgisayarda, akıllı telefonda, tablette kayıt olmanıza veya herhangi bir şey program indirmenize gerek kalmadan çalışır. Açmak istediğiniz dosyayı seçin ve dosyayı aç'a basın, hepsi bu kadar.

Özellikle, Funzip 400MB'a kadar olan dosyaları desteklemektedir. Sıkıştırdığınız/rardan açtığınız dosyalara yalnızca siz erişebilirsiniz. Ancak site, dosyaları ne kadar süreyle sakladığı ile ilgili herhangi bir bilgi vermiyor.

CloudConvert, herhangi bir dosya türünü diğerine dönüştürmenize izin veren ve iyi bilinen bir araçtır. CloudConvert'e bir RAR arşivi yükleyin ve dosyayı 7Z, TAR ve ZIP formatlarına dönüştürün. Ayrıca arşivdeki sıkıştırılmış dosyaları çıkarmanıza da izin verir. Ne yazık ki, çıkarma işlemi sadece bir ZIP dosyası olarak indirmeyi destekler.

Bu araç, bilgisayarınızdan bir dosya yüklemenizi veya bunları bir URL'den veya bulut depolama alanından ekleyebilmenizi sağlar. Daha uzun işler için yararlı olabilecek bildirimleri de etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca CloudConvert, dönüştürülmüş dosyaları doğrudan bulut depolama alanınıza da kaydedebilir.

CloudConvert, kendiniz yapmadığınız takdirde dosyalarınızı 24 saat sonra otomatik olarak siler. Reklamsızdır, ancak RAR dosyalarını sık sık online açmanız gerektiğinde günlük sınırlı kullanım kotası vardır.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!