Online ZIP, RAR, 7Z, TAR Uzantılı Dosyaları Açma

Online ZIP, RAR, 7Z, TAR Uzantılı Dosyaları Açma

Sıkıştırılmış bir dosyaya er ya da geç rastlarsınız. ZIP, Windows'un kendi başına ayıklayabileceği yaygın bir format olsa da, popüler RAR formatı genellikle özel yazılım gerektirir. RAR arşivlerini masaüstü yazılımı ile kolayca ayıklamak mümkün olsa da, bazen daha pratik bir yöntem olan çevrimiçi RAR çıkarıcı sitelerini de kullanabilirsiniz.

1. B1 Online Archiver

B1 Online Archiver
Bu basit web sitesi düzinelerce arşiv biçimini destekliyor. Bir dosyayı yüklemek için büyük mavi düğmeye tıklayın, ardından yüklenmesi ve ayıklanması için bekleyin. Ardından arşiv içindeki dosyaların bir listesini görürsünüz. İndirmek ve ihtiyacınız olmayanları göz ardı etmek için birini tıklayın - bu kadar basit.
B1, dosyalarınızı çıkardıktan kısa bir süre sonra otomatik olarak siler. Bunları hemen silmek isterseniz, bunun için listenin altındaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

3MB test dosyasıyla, yükleme ve oluşturma sadece bir an sürdü. Site temiz ve hiçbir reklam ya da can sıkıcı pop-up özelliği yok, mükemmel bir seçim olabilir.

2. Archive Extractor

Archive Extractor
B1 gibi, Archive Extractor, çok sayıda arşiv formatını destekler, bu yüzden sadece RAR dosyalarından daha fazlasını destekler. Düzenli yükleme işlemine ek olarak, bu araç dosyaları içe aktarmak için Google Drive veya Dropbox hesabınızı bağlamanızı sağlar. Ayrıca bir URL'den dosya eklemeyi de destekler.

Yükledikten ve çıkardıktan sonra, bunları tek tek indirmek için herhangi bir dosyayı seçebilirsiniz. İsterseniz, Archive Extractor her şeyi ZIP olarak kaydetmeyi de destekler.

Bu hizmet, sayfada reklam içerir. Gizlilik ilkesi, tüm verileri yüklemenizin ardından 12 saat içinde sildiğini belirtir.

3. Unzip-Online

Unzip-Online
Bu araç diğerlerinden daha sınırlıdır. Sadece ZIP, RAR, 7Z ve TAR biçimlerini destekler. En fazla 200 MB dosya boyutuna sahiptir ve diğer sitelerden daha fazla reklam içerir. Ancak,
site, kullanıcılara tüm dosyaları 24 saat içinde silmesini sağlar.

RAR dosyanızı seçin ve yükleyin. İçinde indirebileceğiniz bir dosya listesi görürsünüz. Bunun için bununla ilgili. Sitenin gizlilik politikası ve bilgi sayfaları yıllardan beri bir güncelleme görmediğinden, muhtemelen bu sitenin artık aktif bir şekilde sürdürülmediğini söyleyebiliriz.

4. Convert.Files

Convert.Files
Bu araç, RAR arşivlerini ZIP, TAR ve 7Z gibi diğer biçimlere dönüştürmenizi sağlar. Ancak, bazı dezavantajları vardır. Sayfa, bir video reklam, dosya dönüştürülürken yer paylaşımlı reklam ve yasal düğmeler gibi görünen reklam bağlantıları dahil olmak üzere reklamlarla yüklenir.

Ayrıca, tüm içeriği ZIP olarak indirmek için bu dosyaları Archive Extractor'ı kullanmaktan daha uzun sürdü. Bu siteden uzak durmanızı öneririz.

5. Funzip

Funzip
Funzip sitesi basittir ve dosyaları sürüklemenizi veya birine göz atmak için tıklamanızı sağlar. Yükleme ve çıkarma neredeyse anındadır ve size içindeki tüm dosyaların bir listesini sunar.

Özellikle, Funzip 400MB'a kadar olan dosyaları desteklemektedir. Ancak, site, dosyaları ne kadar süreyle sakladığı ile ilgili herhangi bir bilgi vermiyor.

6. CloudConvert

CloudConvert
CloudConvert, herhangi bir dosya türünü diğerine dönüştürmenize izin veren iyi bilinen bir araçtır. Buna bir RAR arşivi yükleyin ve CloudConvert, içeriği 7Z, TAR ve ZIP formatlarına dönüştürmenin yanı sıra içeriği de çıkarmanıza izin verecektir. Ne yazık ki,
çıkarma işlemi sadece bir ZIP dosyası olarak indirmeyi destekler.

Bu cilalı bir araçtır dosya yükleyebilmenizi ve bunları bir URL'den veya bulut depolama alanından ekleyebilmenizi sağlar. Daha uzun işler için yararlı olan bildirimleri de etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca CloudConvert, dönüştürülmüş dosyaları doğrudan bulut depolama alanınıza da kaydedebilir.

CloudConvert, el ile yapmadığınız takdirde dosyalarınızı 24 saat sonra otomatik olarak siler. Reklamsızdır ancak  tek endişe, RAR dosyalarını sık sık çevrimiçi açmanız gerektiğinde günlük sınırlı kullanım miktarıdır.

7. WOBZIP

WOBZIP
WOBZIP bir başka çevrimiçi RAR çıkarıcıdır. Olumsuz olanın dışında belirli bir şekilde göze çarpmaz: bizim testimizde çalışmadı. Böylece, onu kullanmanızı tavsiye edemeyiz.

Hangi Online RAR Extractor En İyi mi?
Bu benzer araçlar bir süre sonra birbirine çok benzemeye başlar. Her bir hizmetin en büyük dezavantajlarını inceleyelim:

 • B1 Online Archiver: Önemli bir sorun yok.
 • Archive Extractor: Sorun yok.
 • Unzip-online: Muhtemelen terkedilmiş.
 • Convert.Files: Reklamlarla yüklendi ve diğerlerinden daha yavaş.
 • Funzip: Hiçbir silme politikası listelenmedi.
 • CloudConvert: Tek tek dosya içerikleri indirmenize izin vermez.
 • WOBZIP: Testimizde çalışma başarısız.

Buna dayanarak, B1 Online Archiver ve Archive Extractor en önemli iki yarışmacıdır.

Archive Extractor, bulabileceğiniz en iyi çevrimiçi RAR çıkarıcıdır.

B1'in sahip olmadığı bir reklam göstermeme özelliğine rağmen, Archive Extractor, B1'in üzerine yerleştiren birkaç ekstra özelliğe sahiptir. Her şeyi bir ZIP dosyası olarak indirme veya tek tek dosyaları alma yeteneği harika. Bulut depolama hesaplarını bağlama veya RAR dosyalarını bir URL'den içe aktarma seçeneğinin bulunması da yararlıdır.

B1 Online Archiver hala sağlam, bu yüzden Archive Extractor'ı beğenmediyseniz deneyin.
Ve sadece RAR dosyalarını ZIP'e dönüştürmekle ilgileniyorsanız, CloudConvert mükemmel bir seçimdir.

Bundan öğrendiğimiz bir gerçek var: RAR dosyalarını ayıklamak için WinRAR gibi ticari araçlar için kesinlikle ödeme yapmanız gerekmez. Çevrimiçi seçenekler kesilmezse, Windows için en iyi ücretsiz dosya çıkarma araçlarına göz atın.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1804 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Online ZIP, RAR, 7Z, TAR Uzantılı Dosyaları Açma konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Online ZIP, RAR, 7Z, TAR Uzantılı Dosyaları Açma ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Online ZIP, RAR, 7Z, TAR Uzantılı Dosyaları Açma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "