Ogznet.com
Opera’dan Yeni Bir Mobil Tarayıcı Opera Touch Paylaş:

Opera’dan Yeni Bir Mobil Tarayıcı Opera Touch

Opera’dan Yeni Bir Mobil Tarayıcı Opera Touch

Opera Touch, yepyeni bir mobil tarayıcıdır. Opera tarafından, internette daha hızlı gezinmek için tasarlandı. Tek elle rahatça kullanım için tasarlanan web tarayıcı, Flow özelliği ile de bilgisayarlarla istediğinizi paylaşmanıza olanak sağlar.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Opera Touch, Opera'nın Yeni Mobil Tarayıcısı

Opera Touch, yepyeni bir mobil web tarayıcıdır. Hareket halinde ve sadece bir el ile kullanılmak üzere tasarlandı. Ayrıca, Flow olarak adlandırılan bir özellik ile mobil ve masaüstü cihazlarda internette gezinme deneyimini bir araya getiriyor. Flow, bilgisayarınız ve akıllı telefonunuz arasında sorunsuz bir bağlantı sağlar.

Opera Touch, hareket halindeyken internette gezinme şeklinize uyum sağlayan bir web tarayıcısıdır. Ayrıca akıllı telefonunuz ile bilgisayarınız arasında kolayca içerik taşıyabilmenizi sağlar.

Opera Touch, Telefonlarını Kullanırken Başka Şeyler Yapan Yoğun İnsanlar için Tasarlanmıştır

Bir grup akıllı telefon kullanıcısı üzerinde yapılan araştırmalara göre, yüzde 86'sı akıllı telefonlarını tek elde tutmayı tercih ederken yemek, işe gidip gelme, yürüyüş ya da alışveriş gibi başka şeyler de yapıyorlar. Bu durumda, geleneksel mobil tarayıcılarda yaşanılan sorun, kullanıcıların genellikle bir sorguyu veya web adresini yazmak için iki ellerini de kullanmalarını gerektirmesiydi.

 

Opera Touch, geniş kitlelerin kolay kullanımı hedeflenerek yapıldı.

Opera Touch ile Diğer Web Tarayıcılar Arasındaki Fark Nedir?

Her şeyden önce, bu web tarayıcıda gezinme üzerinde çalışıldı ve web'de gezinirken size daha rahat bir deneyim sunan tek elle kullanılmak üzere tasarladı. Aslında tarayıcının temel işlevleri baş parmağınızın ucuna taşındı. Diğer bir çok tarayıcıda olduğu gibi, artık hareket halindeyken web'e daha kolay göz atabilir ve arama yapabilirsiniz.

 

İnternette Anında Arama Yapmaya Hazır

Opera Touch'da fark edeceğiniz ilk şey, tarayıcının arama modunda başlaması ve anında web üzerinde sizin için bir şeyler bulmaya hazır olmasıdır. Klavye açık ve adres çubuğu imleci yanıp sönüyor. Opera Touch ile birşey aramaya başlamadan önce herhangi bir ek hamle yapmanız gerekmez.

Bu yeni tarayıcıda, web’de arama yapmak için yazı yazmanız bile gerekmez. Sesli arama fonksiyonunu kullanabilir veya aramanızı gerçekleştirmek için bir QR veya barkod tarayabilirsiniz. Örneğin, bir mağazada bir ürünü gördüğünüzde ve yorumlarını veya fiyatlarını çevrimiçi olarak kontrol etmek istediğinizde bu yararlı bir işlevdir.

Opera Touch - Hızlı İşlem Düğmesi

Her Şeye Erişmenizi Sağlayan Tarayıcı Düğmesi

Tarayıcı ekranının altındaki büyük düğme, Hızlı İşlem Düğmesi olarak adlandırılan şeydir.  Hızlı İşlem Düğmesi, tarayıcınızın ekranında her zaman kullanılabilir durumdadır ve Hızlı Aramaya doğrudan erişim olanağı sağlar. Ayrıca, son sekmelere ve tarayıcı gezinmesine gitmek için düğmeyi yukarı kaydırabilirsiniz. Hızlı İşlem Düğmesi, tarayıcınızın tüm özelliklerinde sadece baş parmağınızla gezinmenizi sağlar.

Flow: Mobil ve Diğer Cihazlar Arasında Hızlı Dosya Paylaşımı

Opera Touch, Flow özelliği ile mobil cihazınız ve PC tarayıcınız arasında bir bağlantı kurabilirsiniz. PC ve mobil cihazlarınızda kesintisiz gezinme ve hızlı dosya paylaşımı için Opera bilgisayar tarayıcınızla birlikte Opera Touch kullanabilirsiniz. Opera Touch ile dosya paylaşmak için telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamak çok kolaydır. Opera masaüstü tarayıcıyı başlatın ve görüntülenen QR kodunu Android tarayıcınız olan Opera Touch ile tarayın. Giriş, parola veya hesap gerekmez. Tek bir tıklamayla kendinize bağlantılar, notlar, videolar veya diğer dosyaları gönderebilirsiniz; bunlar tüm masaüstü ve mobil cihazlarınızda görüntülenecektir.

Opera Touch

Opera Touch, Google Play ve App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilen bir uygulamadır. Flow özelliğinden tam olarak yararlanmak için, en yeni Opera Touch tarayıcısını Windows, Mac veya Linux PC'nize indirmeniz gerekir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!