Opera, yeni ve harika bir mobil tarayıcı olan Opera Touch'ı tanıttı

Opera, yeni ve harika bir mobil tarayıcı olan Opera Touch'ı tanıttı

/ / Okuma süresi: 8 dk, 35 sn / Yorum (0)

Opera Touch, yepyeni mobil tarayıcı Web'de hızlı arama için tasarlandı. Tek elinizle rahatça kullanım için tasarlanan tarayıcı, Flow özelliği ile Bilgisayarlar için Opera Tarayıcıyla istediğinizi paylaşmanıza olanak sağlar

Flow ile mobil ve bilgisayarda taramayı birleştirin. 

Yeni Opera Tarayıcı
Bilgisayarlar için Opera Tarayıcının yeni sürümü yeni Hızlı Arama özelliğini içerir. Web'de hızlı ve dikkatiniz dağılmadan arama yapmanızı sağlar. Flow, masaüstü bilgisayarınız ve akıllı telefonunuz arasında sorunsuz bir bağlantı sağlar.

Opera Touch yepyeni bir mobil tarayıcıdır. Hareket halinde ve sadece bir el ile kullanılmak için tasarlandı. Ayrıca, mobil ve masaüstü web'de gezinme deneyimlerini Flow olarak adlandırılan bir özellik ile bir araya getiriyor.

Opera Touch tasarım aşamasında, hareket halindeyken web'i kullanma şeklinize uyan bir tarayıcı haline getirmek için çalışıldı. Ayrıca akıllı telefonunuz ile dizüstü bilgisayarınız arasında kolayca içerik taşıyabilmenizi sağladı.

Opera Touch, telefonlarını kullanırken başka şeyler yapan yoğun insanlar içindir

Bir grup akıllı telefon kullanıcısı üzerinde yapılan araştırmalara göre, yüzde 86'sı akıllı telefonlarını tek elde tutmayı tercih ederken yemek, işe gidip gelme, yürüyüş ya da alışveriş gibi başka şeyler de yapıyor. Bu durumda, geleneksel mobil tarayıcılarda keşfedilen sorun, kullanıcıların genellikle bir soruyu veya web adresini yazmak için iki elini de kullanmalarını istemeleriydi. Bu rahatsız edici.


Opera Touch, bu geniş kitleleri akılda tutarak yapıldı.

Peki Opera Touch'taki fark nedir?
Her şeyden önce, tarayıcıda gezinme üzerinde çalışıldı ve web'de gezinirken size daha rahat bir deneyim sunan tek elle kullanılmak üzere tasarladı. Nasıl yapıldı? Aslında tarayıcının temel işlevleri baş parmağınızın ucuna taşındı. Diğer bir çok tarayıcıda olduğu gibi, artık hareket halindeyken web'e daha kolay göz atabilir ve arama yapabilirsiniz.


Anında arama yapmaya hazır
Opera Touch'da ilk fark edeceğiniz şey, tarayıcının arama modunda başladığını ve anında web üzerinde sizin için bir şeyler bulmaya hazır olmasıdır. Klavye açık ve adres çubuğu imleci yanıp sönüyor. Opera Touch ile, aramaya başlamadan önce herhangi bir ek hamle yapmanız gerekmez. Bu yüzden, aramanızı sıfırlayabilmeniz için adım sayısını azaltıldı.

Bu yeni tarayıcıda, web’de arama yapmak için yazı yazmanız bile gerekmez. Sesli arama fonksiyonunu kullanabilir veya aramanızı gerçekleştirmek için bir QR veya barkod tarayabilirsiniz. Örneğin, bir mağazada bir ürünü gördüğünüzde ve yorumlarını veya fiyatlarını çevrimiçi olarak kontrol etmek istediğinizde bu yararlı bir işlevdir.

FAB: her şeye erişmenizi sağlayan düğme

fab
Tarayıcı ekranınızın altındaki büyük düğme, Hızlı Eylem Düğmesi (FAB) olarak adlandırılan şeydir. Düzgün tasarlanan FAB her zaman tarayıcı ekranında kullanılabilir ve size en son sekmelere ve arama özelliklerine doğrudan erişim sağlar. Ayrıca bir sekmeyi onunla kapatabilir ve bir web sayfasını Flow'a gönderebilirsiniz (daha fazlası için). Sadece tarayıcınızın tüm özelliklerinde sadece baş parmağınızla gezinmenizi sağlar.

Opera, yeni ve harika bir mobil tarayıcı olan Opera Touch'ı tanıttı
 Maciej Kocemba Apr 25, 2018 0 Yorumlar
Herkese selam,

Yeni bir ürünle size gelmekten heyecan duyuyoruz, ekibimiz Opera'da çalışmakta zorlandı.

Opera Touch yepyeni bir mobil tarayıcıdır. Hareket halinde ve sadece bir el ile kullanılmasını tasarladık. Ayrıca, mobil ve masaüstü web'de gezinme deneyimlerini Flow olarak adlandırdığımız bir özellik ile bir araya getiriyor.

 

Opera Touch üzerinde çalışmaya başladığımızda, size zeminden tasarlanmış ve web'i kullanma şeklinize uyan bir tarayıcı getirmemiz gerektiğini fark ettik: hareket halindeyken. Ayrıca akıllı telefonunuz ile dizüstü bilgisayarınız arasında kolayca içerik taşıyabilmenizi istedik. İşte bu yüzden, bugün, Opera Touch'ın sorunsuzca bağlandığı bilgisayarlar için Opera tarayıcısının yeni bir sürümünü yayınlıyoruz.

Çok fazla palavra atmadan, aslında yeni bir web deneyimi türüyüz. Okumaya devam et.

Opera Touch, telefonlarını kullanırken başka şeyler yapan yoğun insanlar içindir
Büyük bir grup ABD'li akıllı telefon kullanıcısı üzerinde yaptığımız araştırmalara göre, bunların yüzde 86'sı akıllı telefonlarını tek elden tutmayı tercih ederken yemek, işe gidip gelme, yürüyüş ya da alışveriş gibi başka şeyler de yapıyor. Eh, muhtemelen telefonunuzu kullanma şekliniz olduğunu kabul ederken, geleneksel mobil tarayıcılarda keşfettiğimiz sorun, kullanıcıların genellikle bir soruyu veya web adresini yazmak için iki elinizi de kullanmalarını istemeleriydi. Bu rahatsız edici.


Opera Touch'ı, bu geniş kitleleri akılda tutarak yarattık. Hatta bazen telefonlarına göz gezdirenler bile ekranın en üstüne ulaşamadıkları için göz atıyorlardı. Tamam, biz o insanlardik. Bu projeye başladığımız şey buydu.

Peki Opera Touch'taki farklı nedir?
Her şeyden önce, tarayıcıda gezinme üzerinde çalıştık ve web'de gezinirken size daha rahat bir deneyim sunan tek elle kullanılmak üzere tasarladık. Nasıl yaptık? Eh, aslında tarayıcınızın temel işlevlerini baş parmağınızın ucuna taşıdık. Diğer bir çok tarayıcıda olduğu gibi, artık hareket halindeyken web'e daha kolay göz atabilir ve arama yapabilirsiniz. Sadece hayal edin: diğer elinizdeki tam göz atma deneyimini alırken dondurmanızı, bir dilim pizza yemeyi veya köpeğinizi gezdirmeyi sürdürebilirsiniz.


Anında arama yapmaya hazır
Opera Touch'da ilk fark edeceğiniz şey, tarayıcının arama modunda başladığını ve anında web üzerinde sizin için bir şeyler bulmaya hazır olmasıdır. Klavye açık ve adres çubuğu imleci yanıp sönüyor. Opera Touch ile, aramaya başlamadan önce herhangi bir ek hamle veya musluk yapmanız gerekmez. Bunun nedeni, genellikle hızlı bir şekilde çevrimiçi bir şeyler bulmak ve hayatınıza devam etmek istediğinizi veya diğer elinizin o dondurmayı tuttuğunuzu bildiğimiz içindir. Bu yüzden, aramanızı sıfırlayabilmeniz için adım sayısını azalttık.

Bil bakalım ne oldu? Yeni tarayıcımızda, web’de arama yapmak için yazı yazmanız bile gerekmemektedir. Sesli arama fonksiyonunu kullanabilir veya aramanızı gerçekleştirmek için bir QR veya barkod tarayabilirsiniz. Örneğin, bir mağazada bir ürünü gördüğünüzde ve yorumlarını, eğitimlerini veya fiyatlarını çevrimiçi olarak kontrol etmek istediğinizde bu yararlı bir işlevdir.

FAB: her şeye erişmenizi sağlayan düğme


Tarayıcı ekranınızın altındaki büyük düğme, Hızlı Eylem Düğmesi (FAB) olarak adlandırdığımız şeydir. Düzgün tasarlanan FAB her zaman tarayıcı ekranında kullanılabilir ve size en son sekmelere ve arama özelliklerine doğrudan erişim sağlar. Ayrıca bir sekmeyi onunla kapatabilir ve bir web sayfasını Flow'a gönderebilirsiniz (daha fazlası için). Sadece tarayıcınızın tüm özelliklerinde sadece baş parmağınızla gezinmenizi sağlar.

Flow: mobil ve masaüstü web senkronizasyonu

 

Opera Touch Flow özelliği ile mobil cihazınızla PC tarayıcınız arasında bir bağlantı kurabilirsiniz.

opera touch flow

Kendinizle paylaştığınız şeylerin şifrelenmesi
Opera bilgisayar tarayıcısında Opera Touch ile görüntülenen bir QR kodunun taranmasını içeren bu adım, akışları, görüntüleri, videoları veya notları kendinize paylaşmanıza olanak veren yenilikçi bir yol olan bir Flow oluşturur. Flow, hem Opera Touch'da hem de Opera PC tarayıcısının güncellenmiş sürümünde kullanılabilir. Ve iyi haber? Herhangi bir giriş veya şifre gerektirmez. Aynı zamanda, uçtan uca şifreli ve güvenlidir.

Flow'u kullanmak için aynı üreticinin cihazlarına sahip olmanız gerekmiyor.

Sonuç:

PC için Opera'nın en yeni sürümünü ve Touch'ı aynı sayfadan indirebilirsiniz: www.opera.com/r2

Opera Touch, Google Play'de Android için kullanılabilen ücretsiz bir uygulamadır ve yakında iOS'a gelecek. Akış özelliğinden tam olarak yararlanmak için, en yeni Opera tarayıcısını Windows, Mac veya Linux PC'nize indirin.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 684 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Opera, yeni ve harika bir mobil tarayıcı olan Opera Touch'ı tanıttı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Opera, yeni ve harika bir mobil tarayıcı olan Opera Touch'ı tanıttı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Opera, yeni ve harika bir mobil tarayıcı olan Opera Touch'ı tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "