Oyun Pazarının Yeni Lideri

Oyun Pazarının Yeni Lideri

Oyun pazarının Yeni Lideri

Oyun pazarının Yeni Lideri

Özellikle Steam gibi oyun platformlarının bütün oyunculara bir aidiyet duygusu yaşattığı son yıllarda pc oyun pazarında sürekli yenilenen ve hareketli bir hava hâkim. Özellikle yeni geliştirilen grafik ve oyun motoru teknolojileri ile artık oyun incelemeleri okumak bile başlı başına bir hobi haline geldi diyebiliriz.Oyun pazarı için oyun haberleri pcbaşta olmak üzere Play Station ve XboX gibi platformları da kapsayan türden detaylı oyun incelemeleriyle her geçen gün artan bir arşiv haline geldi.

Bunlara ek olarak oyun pazarına -deyim yerindeyse- bomba gibi giriş yapan bir diğer oyun türü de mobil oyunlar. Google Play ve Apple AppStore gibi platformlardan sahip olunabilen mobil oyunlar da oyun incelemelerinde sık sık karşımıza çıkmaya başladı. Bu anlamda aslında oyun haberleri pc ile serüvenine başlamış olsa da artık çok farklı konsol ve platformlar oyun pazarının gündemini meşgul edebiliyor.

Oyun haberleri pc, XboX, PS gibi birçok platform üzerinde henüz tam bir yorumlama ve eleştiri kültürünü oturtamadan oyun pazarına bir anda giren mobil oyunlar, oyun incelemelerinin de tekrar bir başkalaşıma girmesini sağladı. Bu noktada artık oyun haberleri pc ve Android oyunlarının bile kıyaslanabildiği oyun incelemelerine sahip. Apple ve Google’ın başını çektiği akıllı telefon uygulama marketlerinde en çok indirilen uygulamalar da yine oyunlar. Bu anlamda oyun pazarının artık uygulama pazarı içinde de kendi imparatorluğunu kurduğunu söylemek mümkün. Zira uygulama geliştiricileri için de son dönemdeki getirisi en yüksek işler oyun pazarında. Mobil oyunların bile artık yüzlerce TL ödenerek satın alındığı bir durum söz konusu.

Oyun İncelemelerinde Yeni Dönem

Bunlara ek olarak oyuncuların yayınlar yaptıkları platformlarda da artık mobil oyunlarla ilgili birçok içerik bulmak mümkün. Bu bağlamda mobil oyunlarla ilgili oyun incelemeleriveya tutorial videoları sık sık karşılaştığımız ögeler haline geldi. Öyle ki normal şartlarda ‘Oyun haberleri pc” başlığıyla haber yapan bazı oluşumlar bile artık oyun incelemeleri ve oyun haberleri alanının yönünü değiştirmiş durumda.

Gelecekte mobil oyunlar PC oyunlarını geçebilir mi emin değiliz. Fakat bugüne kadar oyun pazarına giren en iddialı ve güçlü unsurun mobil oyunlar olduğunu söylemek mümkün. Play Station veya XboX bile PC oyunları karşısında zafere bu kadar yakın olmamışken, asıl amacı oyun oynamak bile olmayan akıllı telefonların şu gün itibariyle yakaladığı başarı bile takdiri hak ediyor.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile