Ogznet.com

Oyun videoları çekip daha sonra bunları YouTube gibi platformlarda veya sosyal medya profilinizde yayınlamak istiyorsanız, bu en iyi oyun video kayıt programlarını kullanabilirsiniz.

1. Bandicam

 • Ücretsiz ve Ücretli versiyonları bulunmakta

bandicam ekran kayıt programı

Bandicam ekran kaydedici, bilgisayar ekranından oyun veya normal bir kayıt ve web kamerası görüntülerini yakalamak için en iyi ekran kayıt programlarından biridir.

Bandicam, bilgisayar ekranınızdaki herhangi bir görüntüyü yüksek kaliteli video olarak yakalayabilen temel bir ekran kaydedicisidir. Ayrıca, bilgisayar ekranında belirli bir alanı kaydetmek veya DirectX / OpenGL / Vulkan grafik teknolojilerini kullanan bir oyun videou çekmek te mümkündür.

Bandicam, yüksek sıkıştırma oranına sahip bir oyun videosu çekme programı olarak, video kalitesini orijinal tutmaya çalışırken, benzer işlevleri sağlayan diğer video kayıt programlarından çok daha üstün bir performans sunar.

 • Ekran video kaydedici: Bandicam bilgisayar ekranınızdaki her şeyi video dosyaları (AVI, MP4) veya görüntü dosyaları olarak kaydedebilir.
 • Oyun Kaydı: Bandicam, 4K UHD Video ile çeşitli 2D / 3D oyunları kaydetmeyi ve 144 FPS Video'yu yakalamayı mümkün kılar.
 • Cihaz Kaydı: Bandicam, harici video cihazlarının ekranlarını da (bir web kamerası, Xbox / PlayStation, akıllı telefon, IPTV vb. gibi) kaydedebilmenizi sağlar.

2. Nvidia Shadowplay

 • Ücretsiz

Nvidia Shadowplay

ShadowPlay oyun videolarını, ekran görüntülerini ve canlı yayınları yüksek kalitede kaydetmenin ve paylaşmanın en kolay yoludur.

Bir kısayol tuşuna basarak oyununuzun son 30 saniyesini sabit diskinize kaydedin ya da YouTube veya Facebook'ta paylaşın. Bu oyun kaydetme programı, oyun videolarınızı istediğiniz uzunlukta saniyede (saniyede 60 karelik 4K çözünürlüğe kadar) elle kaydetmenizi sağlar. ShadowPlay ayrıca donanım hızlandırmalıdır, yani video kaydedelirken bilgisayar performansınız etkilenmez.

NVIDIA Highlights en önemli anları, maç kazandıran hamleleri ve kazanılan oyunları otomatik olarak kaydederek en iyi oyun anlarınızın otomatik olarak kaydedilmesini sağlar. En sevdiğiniz öne çıkan anınızı seçip GeForce Experience ile sosyal medyada paylaşın.

En sevdiğiniz ShadowPlay videolarından 15 saniyeye kadar uzunlukta bir GIF yaratın, metin ekleyin ve tek bir tıkla Google, Facebook veya Weibo'ya yükleyin.

Ya da 4K'ya kadar çözünürlükteki ekran görüntülerini yakalayıp oyununuzdan çıkmanıza gerek bile kalmadan onları Facebook, Google veya Imgur'a yükleyin.

3. ShowMore

 • Ücretsiz

ShowMore farklı ihtiyaçlara yönelik olarak ekran videolarınızı kaydetmeye, yüklemeye ve paylaşmaya olanak verir.

ShowMore'da bulunan ekran kaydetme özelliği yalnızca dakikalar içinde bilgisayar sesiyle beraber video kaydetmenize olanak verir. Ek olarak kayıt sırasında metin, şekil, ok ve çok daha farklı seçeneklerle not ekleyebilirsiniz.

ShowMore ayrıca, videolara kolayca erişmeniz ve yönetmeniz için kendi bulut alanına anında yükleme olanağı sağlayan bir video sunucusu olarak ta işlev görür.

Video paylaşım özelliğiyle, web sitesi ya da blogunuza yükleyebilmeniz için video bağlantısını doğrudan paylaşma imkanınız bulunur. Ayrıca yüklediğiniz vdeoları Facebook ve Twitter gibi platformlarda paylaşabilirsiniz.

İlginizi
çekebilir
Ekran Kaydı için 3 Ücretsiz Program

4. Ezvid For Windows

 • Ücretsiz

Ezvid For Windows, tam özellikli bir video düzenleyici ve ekran kaydedicidir. Tek bir tıklama ile ekranınızı Ezvid ile kaydedebilir ve bilgisayar ekranınızda görünen her şeyi yakalayabilirsiniz: Web sayfaları, oyunlar, uygulamalar, boyama programları, haritalar ve daha birçok uygulama. Videonuzu düzenleyin ve daha sonra kullanmak üzere kaydedin veya doğrudan YouTube'a yükleyin, seçim sizin.

Özellikler:

 • Hızlı ve kolay ekran kaydedici
 • Anında yüz ve ses sentezi
 • Harika video editörü
 • Anlık slayt gösterisi oluşturucu
 • Oyunlar, masaüstü ve tarayıcı için güzel ekran görüntüsü
 • Ekranınızda çizim yapın
 • Ücretsiz müzik dahil
 • Kullanımı kolay video hızı kontrolü

5. OBS Studio

 • Ücretsiz ve Açık kaynak kodlu

OBS StudioEkran video kaydı ve canlı yayın kaydı için ücretsiz ve açık kaynaklı yazılım. Windows, Mac veya Linux sistemlerini destekleyen, hızlı ve kolay bir ekran kayıt programı.

Yüksek performanslı gerçek zamanlı video / ses yakalama ve birleştirme. Pencere yakalamaları, resimler, metin, tarayıcı pencereleri, web kameraları ve daha fazlası dahil olmak üzere birden çok kaynaktan oluşan sahneler oluşturun.

Özel geçişlerle sorunsuz bir şekilde geçiş yapabileceğiniz sınırsız sayıda sahne oluşturun.

Güçlü ve kullanımı kolay yapılandırma seçenekleri. Yeni Kaynaklar ekleyin, var olanları çoğaltın ve özelliklerini zahmetsizce ayarlayın.

Kolaylaştırılmış Ayarlar paneli, yayınınızın veya kaydınızın her yönünü değiştirmek için çok çeşitli yapılandırma seçeneklerine erişmenizi sağlar.

Stüdyo Modu , sahnelerinizi ve kaynaklarınızı canlı yayınlamadan önce önizlemenizi sağlar. Sahnelerinizi ve kaynaklarınızı ayarlayın veya yenilerini oluşturun ve görüntüleyenleriniz görmeden önce mükemmel olduklarından emin olun.

6. Screencast-O-Matic

 • Ücretsiz ve Ücretli versiyonları mevcut

Ücretsiz ve kullanımı kolay ekran kaydedicimizle, mikrofonunuzdan anlatım ve web kameranızdan video ekleme seçeneğiyle ekranınızın herhangi bir alanını yakalayabilirsiniz.

 • Güçlü, ücretsiz bir ekran kaydedici
 • Ekranınızın herhangi bir bölümünü yakalayın ve kaydetmeye başlayın.
 • Resim efekti içinde resim için web kameranızı ekleyin ve boyutlandırın.
 • Kayıt yaparken seçtiğiniz mikrofondan anlatın.
 • Kaydınıza stok müzik ve resim yazıları ekleyin.
 • Gereksiz parçaları çıkarmak için başlangıcı ve ucu kesin
 • Bilgisayara kaydetmek, Screencast-O-Matic veya YouTube'a yüklemek için tek bir tıklama
İlginizi
çekebilir
En İyi Ücretsiz Ekran Kayıt Programları

7. Windows 10 Game Bar

Windows 10 Game Bar

Windows 10'da yerleşik olan özelleştirilebilir oyun katmanı Xbox Game Bar'ı klavyede bulunan Win+G tuş kombinasyonu ile açabilirsiniz. Xbox Game Bar, çoğu bilgisayar oyunuyla uyumlu çalışarak ekran yakalama ve paylaşma, LFG ile yeni takım arkadaşları bulma ve Xbox konsolu, mobil cihazlar ve bilgisayar üzerinde Xbox arkadaşları ile sohbet etme için pencere ögelerine anında erişim sağlar ve tüm bunları yapabilmek için oyundan çıkmanız gerekmez.

Xbox Game Bar ile ekran yakalama ve paylaşmanın nasıl yapıldığını anlatan aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.