Özel Tasarım Yapan Mücevherci̇ler

Özel Tasarım Yapan Mücevherci̇ler

Özel tasarım mücevher ürünleri kişinin bütçesine ve zevkine uygun olarak birçok modelde tasarlanan ürünlerdir. El işçiliğinin hat safhada olduğu özel tasarım mücevher ürünleri tasarımcının hayal gücü ve el sanatıyla da doğrudan ilişkilidir.

ÖZEL TASARIM YAPAN MÜCEVHERCİLER

Özel tasarım mücevher ürünleri kişinin bütçesine ve zevkine uygun olarak birçok modelde tasarlanan ürünlerdir. El işçiliğinin hat safhada olduğu özel tasarım mücevher ürünleri tasarımcının hayal gücü ve el sanatıyla da doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle özel tasarım yapan mücevherciler tercih edilirken tasarımcının kabiliyeti ve sanata bakış açısı dikkate alınmalıdır.

özel tasarım mücevher

Özel tasarım yapan mücevherciler aracılığıyla ürün almak istiyorsanız öncelikle karar vermeniz gereken birkaç husus vardır. Bunlar satın alacağınız mücevherin rengi, kesimi, büyüklüğü ve fiyatı olarak sınıflandırılabilir. Özel tasarım mücevher ürünleri işçiliği yüksek, özgün ve tekil tasarımlardır. Bu nedenle özgün tasarım arayan kişilerin özel tasarım yapan mücevhercileri tercih etmeleri daha doğru olacaktır.

özel tasarım mücevher

Özel tasarım mücevher ürünlerinin bakım ve muhafaza şartları da önem taşımaktadır. Mücevherin herhangi bir sebepten dolayı çizilmesi, darbe alması ya da hasar görmesi durumunda satın alma işleminin yapılmış olduğu özel tasarım yapan mücevherci ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Yılda bir kez bu özel tasarım yapan mücevherci ziyaret edilmeli ve özel tasarım mücevher ürününün temizliği yaptırılmalıdır. Yıl içerisinde evde uygulanması gereken mücevher temizliğine de özen gösterilmelidir. Bunun için ılık ve sabunla köpürtülmüş bir su ve yumuşak kıllara sahip bir diş fırçası yeterli olacaktır. Yumuşak ve dairesel hareketlerde fırça yardımıyla mücevher temizliği yapılır. Özel tasarım mücevher ürünlerinin doğru şekilde muhafaza edilmesi de çok önemlidir. Ayrı ayrı kutularda ve kutuya sabitlenerek muhafaza edilen özel tasarım mücevher ürünleri çok uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Aksi halde birbirine değen mücevherlerin hasar görmesi kaçınılmaz olacaktır.

özel tasarım mücevher

Özel tasarım mücevher satın alırken 4C adı verilen kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. Bu kriterler Color (renk), Carat (karat), Cut (kesim), Clarity (berraklık) olarak sınıflandırılır. Mücevherin sahip olduğu renk, karat, kesim ve berraklık özelliği mücevherin ışığı kırma oranını direkt etkiler. Bu özelliklerin yüksek değerlerde olduğu bir özel tasarım mücevher, ışığın kırılmasını doğru şekilde etkileyeceği için çok daha parlak ve ışıltılı görünecektir. Ürünün derin ya da yassı kesilmesi sonucunda ışık kırılması doğru şekilde yansımayacak ve ürün yeterli ışıltıya ulaşamayacaktır. Bu tip kriterler göz önüne alındığında özel tasarım yapan mücevherci seçimi doğru şekilde yapılmalıdır. Tasarım kabiliyeti yüksek, sanatçı ruhlu, emek harcayan bir tasarımcı eşsiz mücevherler ortaya çıkaracaktır.

Mücevher satın alırken sertifikalı ürün olmasına da dikkat etmek gerekir. Tasarımı eşsiz ve doğru şekilde kesim uygulanmış gerçek bir mücevher herkesin bakışlarını üzerine çekecektir.

Detaylı bilgi için: mercanziyagoral.com

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile