Ogznet.com
PC Oyuncularının Sahip Olması Gereken 7 Ücretsiz Uygulama Paylaş:

PC Oyuncularının Sahip Olması Gereken 7 Ücretsiz Uygulama

PC Oyuncularının Sahip Olması Gereken 7 Ücretsiz Uygulama

Oyun sadece diğer insanları yenmek ve daha sonra övünmekten daha fazlasıdır. Bu hobi, oyuncuların deneyimlerini geliştirmek için uygulamaları kullanabilecekleri sosyal, rekabetçi, ticari ve eğlence unsurlarına sahip bir şeye dönüştü. Eğlenceli iletişim platformlarından sahip olunması gereken hizmetlere kadar, oyuncular için uygulamalar her zamankinden daha gerekli. İşte PC oyuncularının ihtiyaç duydukları bazı temel ve ücretsiz uygulamalar.

1. Discord

Çevrimiçi oyunlar için kullanıcı dostu, güvenilir ve ücretsiz sesli sohbet programı bulmak eskiden zor bir işti. Çoğu platformda kullanıcı adları, abonelikler veya teknoloji bilgisi gereklidir.

Fakat Discord tanıtıldığında her şeyi değiştirdi. Ücretsiz uygulama tarayıcılar, bağımsız bir masaüstü uygulaması ve bir mobil uygulama aracılığıyla kullanılabilir.

İnsanları, davet bağlantısı olan bir kanala, kullanıcı dostu arayüze ve ücretsiz kanal barındırma özelliğine sahip bir kanala davet etme yeteneği, Discord'u birçok oyuncu için en iyi seçenek haline getiriyor. Sıkıntısı sadece güvenilir olmaması, kendi hesabınızı oluşturmak istemiyorsanız konuk hesabı da kullanabilirsiniz.

Uygulama, oyuncular için hayatı kolaylaştıran yeni özellikler tanıtarak zaman içinde gelişmeye devam ediyor. Discord, Steam'in pazardaki hakimiyetine rakip olmak için çevrimiçi bir oyun mağazası bile başlattı.

2. Steam

Steam, en popüler dijital oyun kütüphanesi programıdır, ancak çevrimiçi oyun ve bulut kütüphanelerinden çok daha ileri gider. Aynı zamanda arkadaşlarınızla bağlantı kurmanıza, başarıları paylaşmanıza ve birlikte oynamanıza izin veren bir sosyal merkezdir.

Ev içi paylaşım, platformun oyuncular için inanılmaz derecede faydalı olduğu bir başka yoldur. Bu özellik, oyunlarınızı ana PC'nizden ev ağınızdaki dizüstü bilgisayar gibi başka bir cihaza aktarmanıza olanak tanır.

Öneriler kuyruğu, inceleme özelliklerini takip etme ve yeni ve geliştirilmiş Steam sohbeti, platformun yıllar içinde yazılımını geliştirdiği diğer alanlar.

3. Parsec

Parsec, çevrimiçi arkadaşlarla yerel işbirliği oyunları oynamanıza izin veren ücretsiz bir oyun akış uygulamasıdır. Bulut oyun platformu, kullanıcıların bilgisayarlarında oyunlara kolayca ev sahipliği yapmalarını sağlar. Bu işlevi ev içi akış veya arkadaşlarınız ve diğer Parsec kullanıcıları ile çevrimiçi çok oyunculu oyunlar için kullanabilirsiniz.

Parsec'i, partideki herkesin sahip olmadığı çok oyunculu oyunlar oynamak için de kullanabilirsiniz. Bu çok oyunculu oturumlar, herkesin oyunun bilgisayarına yüklenmesini gerektirmez. Ana bilgisayar oyunu olduğu ve oyunun yerel çok oyunculu işlevselliği olduğu sürece, Parsec kullanan herhangi bir arkadaş oturuma katılabilir.

4. OBS Studio

OBS Studio oyunlarını paylaşmak isteyen birçok oyuncu için go-to-play uygulamasıdır ve nedenini görmek kolaydır. Yazılım ücretsiz olarak sunulmakla kalmaz, aynı zamanda iyi çalışır ve yeni başlayanlar için göreceli olarak kolaydır.

Oyun oynarken, program ekranınızı, ses girişini ve ses çıkışını kaydedebilir. Bu, yalnızca oyunda olanları değil, aynı zamanda bir mikrofon veya kulaklıkla eklemek istediğiniz yorumları kaydetmeyi de kolaylaştırır.

OBS Studio'da, ekranınızı öğreticiler gibi diğer içerik türlerine kaydetmek de dahil olmak üzere başka kullanımlar da vardır.

Basit görünümüne rağmen, güçlü bir araçtır. Akış, YouTube için oyun kaydetme ve hatta arkadaşlarınızla paylaşmak üzere klip çekmek için kullanabilirsiniz.

5. Twitch

“Twitch” adını duyduğunuzda, canlı yayını düşünürsünüz. Ancak Twitch masaüstü uygulamasının flamalar izlemeyen oyuncular için bile kullanışlı özelliklere sahip olduğu ortaya çıktı.

En faydalı özelliklerinden biri CurseForge ile entegrasyon yoluyla oyun eklentileri ve yer paylaşımı yönetimidir. Twitch, Minecraft veya World of Warcraft gibi oyunlar için farklı modları yönetebileceğiniz bir merkez görevi görür.

Twitch'in masaüstü uygulaması aynı zamanda topluluk barındırma, arkadaş listeleri ve görüntülü sohbet gibi çeşitli sosyal özelliklere sahiptir. Bu listedeki diğer uygulamalar gibi, geliştiricilerin de programı geliştirmek ve yeni özellikler eklemek için sürekli yeni yollar bulduğu görülüyor.

6. Razer Cortex

Birçok oyuncu oyunlarından en iyi şekilde yararlanmak için donanımlarını yıllar boyunca geliştirirken, bütçe kısıtlamaları oyuncuların çoğunun en yeni bileşenlere sahip olmadığı anlamına gelir. Bu nedenle oyun geliştirme yazılımı bu kadar kullanışlı olabilir. Doğru yazılım, oyun söz konusu olduğunda donanımınızı daha da ileri götürmenize yardımcı olabilir.

Razer Cortex bunu çeşitli şekillerde yapar. Oyun güçlendirici özelliği, sistem kaynaklarının ve RAM'inin boşaltılmasına yardımcı olur, böylece oyununuza daha fazla bellek ayrılabilir. Bu arada, sistem güçlendiricisi, programları ve işlemleri optimize etmek için sisteminizi birleştirir.

Bir oyuna başladığınızda bu özellikler otomatik olarak başlar. Oyundan çıktığınızda PC ayarlarınız normale döner. Programı bu kadar kolay ve kullanışlı hale getiren bu otomasyondur.

7. MSI Afterburner

Bilgisayarlarının performansını nasıl artıracağı konusunda daha fazla kontrol sahibi olmak isteyen oyuncular için, MSI Afterburner önemli bir araçtır. Özgür yazılım GPU ayarlarına kolayca erişmek isteyenler için go-to-card overclock aracıdır. Yalnızca bazı üreticilerin grafik kartlarını overclock etmelerine izin vermesi tek eksiği.

MSI Afterburner, sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olabilecek tarama araçlarını da içerir. Ancak, sistem ayarlarını ayarlamada ayrıntılı genel bakış ve kabiliyet, programın en önemli özelliğidir. Yazılım ayrıca donanım sıcaklığı izleme, özel fan ayarları ve oyun sırasında sisteminizi izlemenizi sağlayan bir kaplama içerir.

İlginizi çekebilir

Oyun İçi Videolar Nasıl Çekilir?

Oyun videoları çekip daha sonra bunları YouTube gibi platformlarda veya sosyal medya profilinizde yayınlamak istiyorsanız, bu en iyi oyun video kayıt programlar..

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!