Ogznet.com
PDF Dosya Boyutunu Küçültmek için 3 Kolay Yöntem Paylaş:

PDF Dosya Boyutunu Küçültmek için 3 Kolay Yöntem

PDF Dosya Boyutunu Küçültmek için 3 Kolay Yöntem

PDF dosya boyutları aşırı büyük olabilir. Bu nedenle, bir kullanıcı bu tür PDF dosyalarını paylaşırken zorlanabilir. Ayrıca, çeşitli web sitelerine büyük boyutlu dosyalar yüklemek kolay değildir. Ayrıca, birçok web sitesinin PDF dosya boyutu için yükleme sınırları vardır. Sonuç olarak, bu PDF dosya boyutu sınırlarına uyum sağlamak gerçekten zor hale gelir. Bu nedenle, PDF dosya boyutunu küçültmenin kolay ve verimli bir yolunu bulmak gerekir.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

1 veya 2 görüntü ve taranmış belge içeren standart bir PDF dosyası yaklaşık 500 KB ila 1 MB arasında olabilir. Ancak, eğitim kurumlarının ve devlet web sitelerinin çoğu, PDF dosyasının oldukça sıkıştırılmış bir sürümünü ister. Bu nedenle, PDF dosya boyutunu kalite kaybı olmadan nasıl küçülteceğinizi bilmelisiniz.

PDF Dosya Boyutu Nasıl Küçültülür

PDF dosya boyutunu belirli bir düzeyin altına indiremezsiniz. Bunun nedeni, belgenin içindeki içeriklerden kaynaklanır. Görüntü ve grafik açısından zengin bir belge, salt metin içeren bir belgeye kıyasla çok daha büyük olacaktır. Ayrıca, PDF dosya boyutunu sıkıştırmak için doğru bir araç setine ihtiyacınız vardır. Bu yazıda, mümkünse PDF dosya boyutunu 100 KB'ın altına sıkıştırmak 3 basit ve güçlü yöntemi gösteriyoruz.

PDF Dosya Boyutunu Küçültmek için Online PDF Araçları

Kullanılabilir birçok online PDF aracı olmasına rağmen, bir PDF dosyasını küçültmeye ve sıkıştırmaya yardımcı olabilecek en iyi ve kullanımı kolay online araçları listeledik:

1. SmallPDF - Compress PDF

SmallPDF.com, tarayıcı tabanlı bir uygulamadır ve işletim sistemleri ve cihazlardan bağımsız olarak tüm platformlarda çalışır. Sadece PDF dosyasını seçmeniz, sıkıştırma adımının tamamlanması ve PDF dosyasının indirilmesi için beklemeniz yeterlidir. PDF dosya boyutunu küçültmek için herhangi bir teknoloji uzmanı olmanıza gerek yoktur.

SmallPDF PDF Boyut Küçültme Aracı
Uygulama, belgenin nokta yoğunluğunu azaltır. Yani, PDF dosyasını sıkıştırmak için PDF dosyasının DPI veya yazdırma uzamsallığı azaltılır. Daha sonra baskı kalitesi düşer, ancak SmallPDF, PDF dosya boyutunu küçülten ancak belgenin kalitesini önemli ölçüde koruyan yeterli optimizasyonları içerir.

2. PDFaid - Pdf Sıkıştırıcı | Pdf Dosya Boyutunu Azaltın

PDFaid PDF sıkıştırıcı, PDF dosyalarını online ve otomatik olarak daha küçük boyutlarda sıkıştırır. Online PDF sıkıştırma aracı, birden çok yeniden boyutlandırma ve yeniden örnekleme seçeneği ile PDF dosyalarının boyutunu 20 MB'ye kadar önemli ölçüde azalttığını iddia ediyor.

PDF Online sıkıştırmak için PDFAid

Ayrıca, mevcut ayrıntılı ayarlar ve değişiklik seçimleri bu araca diğer online araçların üzerinde bir avantaj sağlar. Bir kullanıcı, gereksinimlerini belirleyebilir ve sonucu buna göre alabilir. Dahası, PDFaid ücretsiz bir araçtır ve tüm platformlarla uyumludur.

3. VeryPDF - Ücretsiz Online PDF Sıkıştırıcı

VeryPDF Tool, görüntülerin yanı sıra yazı tipi özelliklerini de işler ve küçültür. Bu online ücretsiz araç, PDF dosya boyutunu 10 MB azaltabilir ve ücretli sürüm, PDF dosyalarını toplu olarak işleyebilir ve 20 MB'a kadar sıkıştırabilir.

VeryPDF Tool, görüntülerin yanı sıra yazı tipi özelliklerini de işler ve küçültür.

Yerel depolama alanından bir dosya seçmenin yanı sıra, araç herhangi bir URL adresinden dosya seçimine de izin verir. Ayrıca, VeryPDF, PDF dosyalarını online olarak önemli ölçüde sıkıştırmak için görüntü ölçekleme gibi gelişmiş sıkıştırma seçenekleri sunar.

PDF Sıkıştırma Programı: APowerCompressor

Online PDF sıkıştırma uygulamaları, internet bağlantınız yoksa, PDF dosya boyutunu küçültmek için kullanabilceğiniz bir seçenek değildir. Ayrıca, aynı anda birden fazla dosya işleme için online araçlar düzgün bir şekilde çalışmayabilir.

Ayrıca, dosya boyutu azaltma algoritmaları çok basittir ve sınırlı ilkeler üzerinde çalışır. Bu nedenle, bir program kullanmak daha mantıklıdır. Bu araçlar aktif bir internet bağlantısı gerektirmez ve ayrıca toplu sıkıştırmaları destekler. Yalnızca bir kerelik kurulum gereklidir ve yazılım, PDF dosya boyutunu küçültmek için kolayca kullanılabilir.

APowerCompressor ile PDF Dosya Boyutu Nasıl Azaltılır

  1. Öncelikle, APowerCompressor PDF sıkıştırma programını indirip kurun.
  2. Uygulamayı çalıştırın ve Compress PDF'ye tıklayın
  3. Yerel depolamadan istenen PDF dosyasına göz atmak için Add PDF düğmesini seçin.
  4. Sıkıştırma türünü seçin ve Compress düğmesine tıklayın.
  5. Hepsi bu kadar! Böylece kolay bir şekilde PDF dosya boyutunu çevrimdışı olarak azaltabilirsiniz.

Manuel Olarak PDF Dosya Boyutu Küçültme

Bazen, büyük boyutlu PDF dosyalarının temel nedeni belgenin temelindedir. Bir PDF dosyası, belgenin üretimi sırasında kullanılan yüksek çözünürlük ve büyük boyutlu görüntüler nedeniyle mantıksız şekilde büyük olabilir. Bu nedenle, çevrimiçi ve çevrimdışı araçların hiçbiri işe yaramazsa, PDF dosya boyutunu küçültmek için en organik yaklaşım, belgeyi sıkıştırılmış ve küçük medya ekleriyle manuel olarak yeniden oluşturmaktır.

Yöntem bir dizi adım içerir, ancak PDF dosya boyutunu önemli ölçüde azaltmada yardımcı olur. Uygun optimizasyonlar ve sıkıştırılmış medya dosyalarıyla yöntem, PDF dosya boyutunu 100 KB'nin altında sıkıştırabilir. Bu yöntem yalnızca ham belgeye sahipseniz veya PDF dosyalarını kolayca düzenlemek için PDFelement gibi araca sahipseniz çalışır.

PDF Dosya Boyutu Manuel Olarak Nasıl Azaltılır

  1. İlk olarak, ham belgeyi açın ve tüm görüntüleri, videoları ve grafik açısından zengin medya dosyalarını çıkarın.
  2. Ardından, dosyaları sıkıştırmak için herhangi bir medya sıkıştırma web sitesine gidin. En iyi sonuçlar için TinyPNG'yi öneriyoruz.
  3. Daha sonra tüm medya dosyalarını yükleyin ve dosyaları sıkıştırın.
  4. Şimdi sıkıştırılmış dosyaları indirin ve ham belgedeki orijinal dosyalarla değiştirin.

TinyPNG Çevrimiçi Görüntü Sıkıştırma

Son olarak, ham belgeyi bir PDF dosyası olarak kaydedin.

Manuel PDF sıkıştırma yöntemini yukarıda belirtilen iki yöntemden herhangi biriyle birlikte kullanabilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!