Ogznet.com
PDF Dosyası PowerPoint Sunumuna Nasıl Dönüştürülür Paylaş:

PDF Dosyası PowerPoint Sunumuna Nasıl Dönüştürülür

PDF Dosyası PowerPoint Sunumuna Nasıl Dönüştürülür

PDF’yi PPT’ye Ücretsiz Dönüştürün - PDF to PPT

PowerPoint sunumuna dönüştürmeyi düşündüğünüz bir PDF dosyanız varsa, bu yazıyı okumaya devam edin. Bir PDF dosyasını PowerPoint dosyasına nasıl dönüştürebileceğinizi gösterecek ve ardından da düzenlemeniz için birkaç biçimlendirme önerisi sunacağız.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

PDF günümüzde en çok kullanılan dosya formatlarından biridir. Ancak, PowerPoint sunumlarında kullanılmaya çok eğimli bir dosya türü değildir.

Tabii ki, 100 sayfalık bir akademik makaleyi slayt gösterisine dönüştürmek çok kolay değildir, ancak PDF'ler yalnızca metin tabanlı belgeler değildir. Çok sayıda grafik ve görüntü de PDF dosyası içinde bulunmaktadır.

PDF, PowerPoint Sunumuna Nasıl Dönüştürülür? PDF to PPT

Çoğu dosya formatı dönüşümlerinde olduğu gibi, PDF dosyasını bir PowerPoint dosyasına çevirmenin iki yolu vardır. Online PDF to PPT uygulaması veya bir masaüstü programı kullanabilirsiniz.

Biraz uğraş ile, bir PDF belgesini bir PPT dosyasına dönüştürebilecek birkaç araç bulabilirsiniz. Ancak, Smallpdf en güvenilir ve en etkileyici sonuçları veriyor.

Uygulamanın, kullanıcıların beğeneceği bazı önemli avantajları var. İlk olarak, kullanımı tamamen ücretsizdir. İkincisi, Smallpdf kendi sunucularında herhangi bir dosya tutmaz (dönüştürülmüş dosyayı birkaç kez indirmek istediğinizde dosyanızı bir saat korur). Tamamen web tabanlıdır; bilgisayarınıza herhangi bir şey yüklemeniz gerekmez.

SmallPDF - PDF to PPT Converter

Dönüştürmeyi başlatmak için Smallpdf web sitesine gidin. Şimdi ekranınızda turuncu bir kutu göreceksiniz. Dönüştürmek istediğiniz dosyayı eklemenin üç yolu vardır. Bilgisayarınızdan (sürükleyip bırakarak veya Dosya Seç'i tıklayarak) bir dosya yükleyebilir, Google Drive'dan bir dosya ekleyebilir (From Google Drive'a seçerek) veya Dropbox'tan bir dosya ekleyebilirsiniz (From Dropbox'ı seçerek).

Not: Google Drive veya Dropbox'tan bir dosya eklemek isterseniz, hesabınıza erişmek için Smallpdf iznini vermeniz gerekir. Bunu yapmak istemiyorsanız, söz konusu PDF'yi bilgisayarınıza indirin ve ardından web uygulamasına tekrar yükleyin.

Dosyanızı seçtikten sonra, yükleme işlemi başlayacaktır. PDF'nizin boyutuna bağlı olarak, birkaç dakika sürebilir.

Yükleme tamamlandığında, dönüşüm süreci başlayacaktır. Yine, gereken süre orijinal PDF'nizin boyutuna bağlı olarak değişecektir.

Sonunda, sonuç ekranını göreceksiniz. Yeni PowerPoint dosyanızı doğrudan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz veya Google Drive'a veya Dropbox'a kaydedebilirsiniz.

İkinci bir belgeyi dönüştürmek isterseniz, Başlat'a tıklayın.

Masaüstü Uygulaması: Wondershare PDF Converter Pro

Okumaya devam etmeden önce, küçük bir uyarı. Bir PDF'yi masaüstünüzdeki bir PowerPoint dosyasına dönüştürmek için ücretsiz bir uygulama yoktur.

Geliştiricilerin mantığı basittir: çok az sayıda kişinin, özel bir masaüstü uygulamasına ihtiyaç duyduğunu düşünerek ve programı kullanabilecek kişilerin muhtemelen aracı profesyonel bir ortamda kullanıyor olabileceğini düşünüyor.

Peki, en iyisi hangi uygulama?

En çok tanınan iki masaüstü PDF dönüştürücü program iLovePDF (15 günlük bir deneme sunuyor) ve Adobe Acrobat Pro DC (yedi günlük bir deneme sunuyor). Denemeden sonra, her iki PDF aracı için de bir lisans için ödeme yapmanız gerekecektir.

Net bir seçim arıyorsanız, Acrobat Pro DC'ye karşı daha iyi bir program bulmak zordur. Ancak, zaman zaman dönüşüm gerçekleştiriyorsanız, aboneliğin maliyetini çıkarmak zordur.

Özellik olarak, herhangi bir cihazdan Adobe Pro DC uygulamasını kullanabilir (ve böylece dönüşümleri yapabilirsiniz), PDF dosyasının hangi bölümlerini dönüştürmek istediğinizi seçin ve önceden tanımlanmış PPT formatlarını ayarlayın.

Daha ucuz bir alternatif arıyorsanız, Wondershare PDF Converter Pro'yu deneyin. Ömür boyu lisans için bir kerelik ücret istiyor. Yine, deneme süresi mevcuttur, bu yüzden satın almadan önce deneyebilirsiniz.

PDF dosyasını PPT biçimine dönüştürmek için uygulamayı açın ve orijinal dosyayı açın. Ardından, Ana Sayfa sekmesine tıklayın ve şeridin sağ tarafındaki Diğerlerine'yi seçin. Bir kaydetme diyaloğu açılır. Farklı Kaydetme Türü açılır menüsünde PPT'yi seçin ve Kaydet'e basın.

Dönüşüm, dosyanızın boyutuna bağlı olarak birkaç dakika sürebilir.

Dikkate değer diğer PDF düzenleme programları şunlardır:

PDF Düzenleme

PDF dosyalarını PowerPoint formatına dönüştürdüğünüzde, son çııktının mükemmel olmayacağını biliyor olmanız gerekir.

PDF dönüştürme, özellikle PDF ve PPT gibi farklı biçimler arasında dönüştürme yaparken, en iyi durumda bile zordur.

Tüm dönüştürme yazılımları sadece dosyanın nasıl göründüğüne dair bir tahminde bulunur. Her zaman makul miktarda düzenleme yapmak için hazırlıklı olmalısınız. Sunumunuzu profesyonel bir ortamda kullanmayı planlıyorsanız ve slayt gösterisi hatalarından kaçınmak istiyorsanız dönüşüm düzenlemesi yapın.

Bir dosyayı PDF'den PowerPoint'e dönüştürmenin çok zor olduğunu düşünmeye başlıyorsanız, bunun yerine bir Word dosyasına dönüştürmeyi düşünebilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!